Receta Gatimi

Probleme me Kompjuterin??!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 18 nga 25 FillimiFillimi ... 81314151617181920212223 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 341 deri tek 360 prej 493
  1. #341
    i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
    Anėtarėsimi
    Aug 2009
    Vendndodhja
    now albania
    Postime
    913
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    ice nuk i bej dot remove chromes se kam gjith ato faqe te regjistruar te bookmarku dhe po ti bej remove do me humbin te gjitha .. apo ka ndonje menyre si ti ruaj perseri ata qe kam te ruajtura tani ne google chroma? faleminderit

  2. #342
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Instalo xmarks,beji sinkronizim Chromes,dhe cinstaloje,instaloje perseri dhe Xmarks,beje perseri sinkronizim qe ti kthesh te gjithe te ruajturat sic ishin.

  3. #343
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Po ! Bej sic te tha Kliton ose mund te instalosh Firefox se pari (para se ta heqesh Chrome) dhe ti besh Import Bookmarks ne Firefox dhe pastaj te heqesh chrome.

    Por me e lehte eshte te instalosh Xmarks dhe ti ruash ato ne PC

  4. #344
    curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Vendndodhja
    Tirana Albania
    Postime
    1,081
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    kam nje problem me pc.
    Pas nje fare kohe qe nuk punoj ne te dmth largohem nga pc kalon ne faze gjys te ndezur dhe e vetmja menure qe rihyj e te punoj ne te eshte ta fik apo ta heq nga rryma.
    kjo po me ndodh pas formatimit nga vista qe e kisha ne win7?
    A keni ndonje ide se cmund te kete?

  5. #345
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
    kam nje problem me pc.
    Pas nje fare kohe qe nuk punoj ne te dmth largohem nga pc kalon ne faze gjys te ndezur dhe e vetmja menure qe rihyj e te punoj ne te eshte ta fik apo ta heq nga rryma.
    kjo po me ndodh pas formatimit nga vista qe e kisha ne win7?
    A keni ndonje ide se cmund te kete?
    Shko ne Settings ekranit (pra desktopit) dhe beje aty qe te mos bjere ne Sleep Mode fare ! Duhet te lexoje NEVER dicka ... sepse une e kam gjermanisht



    si ne foto dhe aty ku i kam rrethuar me te kuqe dhe te zeze eshte ajo SLEEP MODE dhe Turn off Desktop ... (se di mire si eshte anglisht :S) dhe aty duhet ti besh NEVER tek une lexon NIEMALS qe dmth NEVER.

  6. #346
    curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Vendndodhja
    Tirana Albania
    Postime
    1,081
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    faleminderit iceman.......e bera keshtu si me shkruan ti
    Vecse nje gje nuk kuptoj pse me ndodh ky problem pasi formatova pc
    Me pare pc kalonte ne sleep mode dhe me nje levizje te maus apo nje buton ne tastiere hapej perseri ekrani.

  7. #347
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Jo, problemi eshte se kur PC bjen ne SLEEP MODE (ne gjume thene shqip...) eshte sikur ti besh LOG OFF ! Dhe nese e luan mausin nuk do te hapet ekrani, duhet shtypur ENTER ne TASTIER dhe pastaj hapet ekrani dhe prap enter per tu futur (log in) dhe kur ndalet ekrani vetem ndalet jo ne SLEEP MODE at`here mund ta ndezesh vetem duke luajtur mausin.

    Por ndodh qe ne VISTA te jete e aktivizuar qe te bjere ne sleep mode pas 5 minutash nese nuk meresh me te dhe ne windows 7 mund te jete me 10 apo 15 apo fare ... dua te them qe s'eshte ndonje gje e keqe kjo, por e keqja eshte qe Vista eshte e deshtuar

  8. #348
    i/e rregjistruar Maska e loni tah
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    1
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    djema kishi mundur mem ndimu disi kam formatu kompjuterin me windows 7 home premiom ama gjithqka shkon ne rregull per vetem me kamer jo kam instali kameren krej ne rregull ka shku instalimi ama nuk ka foto kamera vetem bardh e qet nese ka munsi sado pak ndim ju flm

  9. #349
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    O eksperta kam nje problem me laptopin sa her qe e ndez me nxjer nje tabel ku lexon: At least one service or driver failed during system startup. Use event viewer to examine the event log for details. ok. hp, windows xp sp2.

  10. #350
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    O eksperta kam nje problem me laptopin sa her qe e ndez me nxjer nje tabel ku lexon: At least one service or driver failed during system startup. Use event viewer to examine the event log for details. ok. hp, windows xp sp2.
    Shko ne START dhe ACCESSORIES besoj (me falni por un nuk kam XP ne PC dhe sistemi im eshte ne gjuhen Gjermane :$ dhe per kete nuk i di per mendesh gjerat qe jane ne PC me nje Sistem English e sidomos XP ... ) dhe duhet te hapesh "msconfig" si kjo ne foto:



    dhe aty kerko per ndonje program qe eshte "untick" pa shenjen "V" dhe beje prap me shenjen "V" dhe kliko Apply - OK dhe beji restart laptopit dhe shikoje nese te del prap ai lajmerim ...

  11. #351
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Tė tėr me shenjen v i kisha, i bera nje ndryshim aty por prap me del.

  12. #352
    i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
    Anėtarėsimi
    Nov 2009
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    294
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
    Shko ne Settings ekranit (pra desktopit) dhe beje aty qe te mos bjere ne Sleep Mode fare ! Duhet te lexoje NEVER dicka ... sepse une e kam gjermanisht



    si ne foto dhe aty ku i kam rrethuar me te kuqe dhe te zeze eshte ajo SLEEP MODE dhe Turn off Desktop ... (se di mire si eshte anglisht :S) dhe aty duhet ti besh NEVER tek une lexon NIEMALS qe dmth NEVER.
    Je i madh,Iceman,te njejtin problem me cfaqi edhe mua,pasi i bera format per broblemin qe kisha,qe pata kerkuar dhe ndihme dhe Abdullai me keshilloi qe te beja nje format.E lashe per nje kohe te gjate dhe kur u ktheva m'u desh ta fikja nga mbrapa,por tani shume OK!Faleminderit!

  13. #353
    i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
    Anėtarėsimi
    Nov 2009
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    294
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga abdullah92 Lexo postimin
    Pershendetje Ketu e ke nje video si me e caktivizu Avg perkohesisht
    Shpresoj te kryeje pune

    Ja,e mesova dhe nje gje te re!Faleminderit shume!

  14. #354
    i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
    Anėtarėsimi
    Nov 2009
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    294
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
    Hahaha,shko ke personi qe don ti vjedhesh pasowrdin dhe ruaje po ruje me kujdes 24 oren ne dite,deri sa te futet ne kumpjuter,pastaj nga mbrapa shikoje cfare paswordi do te vendosi dhe kaq.
    Me e sakte pergjigje nuk ka,shume mire i je pergjigjur Klinton!Pyetje qe do pergjigje eshte kjo??????

  15. #355
    i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    299
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    E hapa Event Viewer dhe ma nxorri kėtė tabelė:The Desktop Window Manager is experiencing heavy resource contention. Scenario:Video memory resources are over-utilized. Reducing number of running programs and open windows may help resolve this condition.Ėshtė nė pyetje hapja e shumė programeve njėkohėsisht apo me video diēka nuk po arrij ta kuptoj,ju kisha lutur ekspertėve tė mė tregojnė se ēka ėshtė kjo dhe si mund ta zgjidh kėtė problem,falemnderit.(Do ta kisha paraqitur edhe me foto por nuk po mundem ta ngarkoj nė forum edhe pse te http://images.lirenti.com e kam ngarkuar) Desha tė shtoj edhe njė gjėse nuk po mė dalin opsionet pėr ndryshimin e ngjyrės sė fonteve dhe opsionet si,bold etj?

  16. #356
    i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
    Anėtarėsimi
    Aug 2009
    Vendndodhja
    now albania
    Postime
    913
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    pershendetje... kam nje problem me laptopin tim.. dhe dua te pyes per dicka,, problemi filloj nje dite dhe mendoj se jam un ai qe e shkaktova, sepse u nervozova. duke luajtur nje loje dhe e godita laptopin poshte tastieres ne anen e djatht por jo shum fort, mund te them me gjys force,, nga Ai moment laptopi u ristarua. dhe me hapi dy menyra per ta rindezur WINDOWS RCOVERY FILES (e recomanduar) DHE WINDOUS STAR NORMALY. me menyren e pare hapet pas 10 minutas pasi ben recoeverin e failave. por nuk tregon asgje ne ekran per vec pamjes krakteristike te windous 7 dhe nuk ka asnje opsoin ne asnje cep te pamjes qe me shfaqet.. e vetmja gje qe mund te besh eshte te shohish shqeten e mausit qe mund ta levizish,, asgje tjter. ndersa me menyren e dyte hapete nme rregull der ne momentin filane deri aty ku lexhon wellcom pastaj sa tenton te hapi pamjen e desktopit ristartohet nga e para. dhe me nxhjerr perseri dy opsonet qe thash me lart.. cfar mendoni se mund ti kem shkaktuar.. dhe me sygjeroni dicka cfar ti bej ose ndonje servis te mire qe mund te me ndihmoje verete faleminderit
    Redaktuar pėr herė tė fundit nga paolo maldini; 16-03-2012 mė 12:11 AM. Arsyeja: gabime ne te shkruar

  17. #357
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Ka shume mundesi te jete demtuar ndonje file sistemi!

    Nese te gjendet kopja e Windows 7 vendose dhe zgjidh opsionin e pare tek kjo pamje:

    Startup Repair


  18. #358
    i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
    Anėtarėsimi
    Aug 2009
    Vendndodhja
    now albania
    Postime
    913
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
    Ka shume mundesi te jete demtuar ndonje file sistemi!

    Nese te gjendet kopja e Windows 7 vendose dhe zgjidh opsionin e pare tek kjo pamje:

    Startup Repair

    Windows_7_Wallpaper_by_pricop.jpg reno nuk me lejon te bej asgje.. madje nuk mund ta vendos cd e windows 7 ne cd rom. sepse ka koh qe nuk me nje asnje cd. edeh heren e fundit qe e kam formatuar laptopin e kam heq hdd dhe e kam ven ne nje vend tjter. sepse nuk futej ne bios.. un nuk eshte se shkoj mir me keto gjera por keshtu me pat then nje shok qe e formatoj. qe laptopi jot nuk futet ne bios dhe duhet ta heqish hdd per ta formatuar.. tani qe me ndodhi ky problemi ai me tha qe e hoqa hdd e formatova dhe sa e vendos te laptopi jot ristarohet kompiuteri. dhe prandja pyeta. gjithsesi shumk flm

  19. #359
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Kure ndez kompjuterin pasi dalin ato shkronjat e para qe dalin gjithmon, me pase me nxjer keto shkronjat, windows could not start because the following file is missing or corrupt. WINDOWS \SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM. you can attempt to repair this file by starting windos setup using the original setup CD-ROM. Select 'r' at the first screen to start repair, dhe nuk ndizet me, mos do formatim?

  20. #360
    i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
    Anėtarėsimi
    Feb 2011
    Vendndodhja
    Shkoder
    Postime
    869
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    Beji o formatim o pėrdor ate metoden qe ka shpjeguAR RENIX

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Problem me kompjuterin
    Nga anonymus nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 28-07-2013, 10:25 PM
  2. Si te mbrojme kompjuterin nga Hakerat?
    Nga Nerti nė forum Tutoriale me Video
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 05-04-2012, 09:26 PM
  3. Problem me kompjuterin
    Nga Elti Vlore nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:18 PM
  4. Fik kompjuterin me nje SMS
    Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 13-03-2011, 06:40 PM
  5. Spiune ne kompjuterin tend
    Nga labja nė forum Siguria Informatike
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 14-12-2010, 03:54 PM

Etiketat pėr kėtė Temė