Probleme me Kompjuterin??!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 3 nga 25 FillimiFillimi 1234567813 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 41 deri tek 60 prej 493
 1. #41
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Receta Gatimi

  Ekrani eshte philips 170 v 8FB/62 nr serial Au1A0842018981 dhe po shkruaj disa nga perberjet e kompjuterit se si kuptoj shume. Monique case Elite group MB P4/Pd/CEL
  DDRAM II 5333 MHz 2 GB HDD 160 GB 7200 rpm Te ndihmojne keto? Ju lutem me ndihmoni. Sa per ate butonin menu tek ekrani nuk e ka display settings. Pres sa me shpejt ndihmen tuaj Ju faleminderit

  Nuk ka butona mbrapa ekranit

  533 Mhz jo 5333 me falni lapsus

 2. #42
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mund te perdoresh Butonin EDITO per te shtuar diēka postimit tuaj dhe jo gjithemon pergjigju.

  Sa per ekranin tuaj, besoj se me te ka qene dhe nje CD i bashkangjitur ku ne brendesi jane disa file qe quhen drivera. Instalo ate CD dhe gjitheshka me display do te rregullohet automatikisht.

 3. #43
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Pershendetje. Tek cd e ekranit eshte manuaali i perdorimit dhe driverat qe thua ti po puna eshte qe kur e hap cd del manuali i perdorimit dhe nuk di si ti instaloj vetem driverat. Mund te me ndihmoni? Faleminderit

  Tju bej nje pyetje tjeter? Kam disa video ne apart dixhital. Si mund ti hedh ne nje cd? Ju faleminderit qe me kushtoni vemendje ne pyetjet e mia

  Me falni se u bera e bezdisshme. Doja te me ndihmonit edhe per dicka tjeter. Dua te ndryshoj formen e ores ne dektop. Mund ta bej? P. sh. ta ve tamam oren rreth ne desktop. Si mund ta bej? Faleminderit

 4. #44
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga enibjondja Lexo postimin
  Pershendetje. Tek cd e ekranit eshte manuaali i perdorimit dhe driverat qe thua ti po puna eshte qe kur e hap cd del manuali i perdorimit dhe nuk di si ti instaloj vetem driverat. Mund te me ndihmoni? Faleminderit
  Po ti shkruaj komandat anglisht
  1. Hap Control Panel (panelin e kontrollit).
  2. Click mbi System and Maintenance dhe pastaj System.
  3. Nen Tasks, kliko mbi Device Manager.
  4. Kliko mbi shenjen + per te hapur memun dhe me pas kliko mbi Monitor.
  5. Tek dritarja qe do hapet kliko mbi Update Drivers
  6. Jepi perpara dhe vendos CD ne lexuesin e kompjuterit.

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga enibjondja Lexo postimin
  Tju bej nje pyetje tjeter? Kam disa video ne apart dixhital. Si mund ti hedh ne nje cd? Ju faleminderit qe me kushtoni vemendje ne pyetjet e mia
  Lidhe aparatin digital me kompjuterin, do ju shfaqet nje menyre e udhezuar, nqs kjo nuk ndodh, ne My Computer, ju duhet te keni kameren e shfaqur, dhe nqs kjo nuk ndodh, me aparatin uroj te keni nje CD ku jane Driverat qe duhen instaluar si menyra e mesiperme duke patur aparatin e lidhur me pc.

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga enibjondja Lexo postimin
  Me falni se u bera e bezdisshme. Doja te me ndihmonit edhe per dicka tjeter. Dua te ndryshoj formen e ores ne dektop. Mund ta bej? P. sh. ta ve tamam oren rreth ne desktop. Si mund ta bej? Faleminderit
  Per te vene oren ne menyre te tille ju duhet te hapni Windows Widget, qe e keni nen menu Start-> Acesori. Me pas ju duhet te shtoni oren mbi +Add Gadget qe eshte ne ate sidebar. Qe nga ajo tabele mund te shtoni ēfaredo te doni mbi desktop.

 5. #45
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  E para dhe e fundit nuk behen. as driverat nuk i instaloj dot ashtu si thoni ju se sbehen dhe per oren nuk e kam windows widget dhe as add gadget. Kam windows xp. Cduhet te bej?

  Se harrova. Ekrani i kompjuterit ndonjehere me nxjerr dhe disa viza te bardha dhe me ngjyra te lehta ansh majtas dhe djathtas. Me ndihmoni se me iku truri. Sdi cti bej me kompjuterit. Ju faleminderit
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga enibjondja; 20-02-2009 mė 07:51 PM.

 6. #46
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Per vizat e bardha ne ekran te keshilloj te pyetesh ne dyqanin ku blet kompjuterin per ndonje zevendesim te mundshem.

  Kurse per sa i perket ores nqs doni mund te instaloni dhe yahoo widget dhe ajo ka ore qe mund te vihet ne ekran.

 7. #47
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Me ndihmo te lutem se bera nje gabim fatal. cinstalova kameran se ajo ka microfon vete po une nuk doja te flisja me te. Doja te flisja me kufje po ato spunonin. Keshtu une e cinstalova qe ta instaloja perseri por pashe qe nuk e kam cd e kameres. Me duket e kam hedhur padashje.Mund te me ndihmoni ta instaloj ju lutem. Eshte web camera Monique. Ju lutem

 8. #48
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nuk eshte problem i madh, shkruaj emrin e plote te kameres dhe nqs ke ndonje nr versioni si ka qene ne kuti kur e keni blere.

 9. #49
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Nuk eshte problem i madh? Po ketu vetem Monique shkruan. Une nuk kam asgje tjeter te saj se ambalazhin e saj e kam hedhur. Nuk di si tia bej. Eshte kamera me microfon dhe ka drita per erresire. Ju lutem me ndihmoni sa me shpejt. Faleminderit

  night vision USB Web cam pc camera with built-in microphone
  Monique. Te bejne pune keto. Me ndihmo te lutem

 10. #50
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Lexoni kete teme me kujdes ju lutem: http://www.lirenti.com/showthread.php?t=2609

  nqs procedura UPDATE driver nuk e gjen driverin, shkarko programin Driver Max nen ate teme.

 11. #51
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Po nuk po ebej dot. Nuk e gjej dot. As me menyren e pare as me driver max. Nuk ka ndonje gje per camera. Cte bej? Do me sugjerosh ndonje gje tjeter?

 12. #52
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga enibjondja Lexo postimin
  Po nuk po ebej dot. Nuk e gjej dot. As me menyren e pare as me driver max. Nuk ka ndonje gje per camera. Cte bej? Do me sugjerosh ndonje gje tjeter?
  Sme ndihmoi njeri e?

 13. #53
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  A e shkarkove ate programin per draiverat,per draiverat duhet emri i plote dhe i sakte i kameres qe ti gjejm perndryshe Kjo eshte menyra per te rregulluar kameren,duhet emri patjeter.

 14. #54
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Deshirojme me te vertet te ndihmojme eni, por nqs ju nuk i beni ēfare ne themi eshte e pamundur te zgjidhet diēka. Ju kam keshilluar me shume se tre opsione, hapi tjeter eshte qe ju te drejtoheni ne nje qender riparimi per kompjutera ose me ane te nje programi mund te me jepni te drejte te futem ne kompjuterin tuaj per te gjetur dhe riparuar problemin. (me kontakto nqs je e interesuar)

 15. #55
  i/e rregjistruar 20% Maska e rrugaci i vogel
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  166
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erlindi Lexo postimin
  pershendetje.
  kam nje problem me pc. mbasi e ndez pas disa minutash me bllokohet fare. eshte i ndezur por nuk ben dot asnje veprim.
  as mausin nuk e leviz dot. cfare mund ti bej qe te rregullohet. kete gje ma ka bere per here te pare para 4 ditesh por nje here ne dit, kurse tani e ka shtuar dhe thuajse cdo nje ore me duhet ti jap restart me butonin poshte. ishalla nuk eshte
  ndonje virus sepse i kam bere skanim me antivirusin por nuk ka kapur asnje gje. faleminderit
  edhe mua me ndodh shpesh i njejti problem pasi i kam bere formatim kompiuterit me ndodhi nje gje e tille, Me del edhe nje tabele qe spo me hiqet ku shkruan "you may be a victim of software counterfeiting".

 16. #56
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Po ti japesh Yes asaj qe kishe shkruajtur me perpara tek (pirateri informatike "WinXP Genuine") licensa e kompjutrit tend(microsoftit) do te ndrrohet do te behet origjinale (genuine) dhe mund te ndihmoje qe kompjutri te marri update normalisht dhe kjo qe te del ty"you may be a victim of software counterfeiting". besoj se sdo te dali me, mos te gabohem.

 17. #57
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Pershendetje. Dhe mua me del kjo tabele dhe i jap yes po spo e bej dot origjinale se kur i jap yes aty del qe windows software could not be validation dhe del nje celes qe duhet ta blesh qe te behet origjinal. Me ndihmoni ju lutem

  Sdo me ndihmosh Kliton?
  Sdo me ndihmoje njeri sot?

 18. #58
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Shkarkoje pra ate qe te kam dhene tek hapesire shkarkimesh se ke dhe vidion qe ta tregon.

 19. #59
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Je fantastik Kliton. e bera. Kisha ngaterruar drejtimin e vizave te pjerreta. Shume faleminderit. Je yll

 20. #60
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  lalala un skam asi problem me cmp hahahha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Problem me kompjuterin
  Nga anonymus nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 28-07-2013, 10:25 PM
 2. Si te mbrojme kompjuterin nga Hakerat?
  Nga Nerti nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2012, 09:26 PM
 3. Problem me kompjuterin
  Nga Elti Vlore nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:18 PM
 4. Fik kompjuterin me nje SMS
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 13-03-2011, 07:40 PM
 5. Spiune ne kompjuterin tend
  Nga labja nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-12-2010, 04:54 PM

Etiketat pėr kėtė Temė