Probleme me Kompjuterin??!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 4 nga 25 FillimiFillimi 12345678914 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 61 deri tek 80 prej 493
  1. #61
    i/e rregjistruar 10% Maska e bleron12
    Anėtarėsimi
    Feb 2009
    Postime
    84
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Receta Gatimi

    Pershendtje une kam nje problem me mikrofonin ne msn.Kur e fus mikrofonin ne PC punon dhe pastaj kur e bej ne msn audio and video setup nuk po del mikrofoni nese keni mundesi me mė ndihmue.

  2. #62
    i/e rregjistruar 10% Maska e tony65
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Tirana
    Postime
    67
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Kur e ndez kompjuterin me del kjo tabele nuk e kuptoj c'fare dote thote si t'ja bej ?
    RUNDLL
    Error loading C:\PROGRA~1\MYWEBS~1\bar\2.bin\M3PLUGIN.DLL
    The specified module could not be found.

  3. #63
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    50
    Reputacioni
    31
    @Tony
    Start->Run , shkruaj regedit dhe jepi Enter.
    Shko tek:

    HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon

    dhe gjej key Shell, ku si vlere ka Explorer.exe dhe fshi pjesen qe vjem mbrapa Explorer.exe C:\PROGRA~1\MYWEBS~1\bar\2.bin... , pra ler vetem Explorer.exe

    Me pas gjej key Userinit, ku si vlere duhet te kete vetem C:\WINDOWS\system32\userinit.exe, (dhe presjen) . Nqs ka gjera te tjera mbrapa fshiji. Konfermo dhe rinis pc.
    Hapi siper te ti fshin nga sistemi, nqs do vetem te heqesh nisjen e proēesit duket te shkosh Run msconfig dhe heqesh shenjen nen m3plugin.

    Kjo ka ndodhe per shkak te nje virusi qe ke pasur.

  4. #64
    i/e rregjistruar 10% Maska e Tomori
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Postime
    28
    Reputacioni
    0
    Kompjuteri im eshte shume i ngadalte nuk e di se cfare ka .Te lutem me thuaj se cfare te bej .

  5. #65
    Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
    Anėtarėsimi
    Jun 2008
    Vendndodhja
    italy
    Postime
    2,228
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    1
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Tomori Lexo postimin
    Kompjuteri im eshte shume i ngadalte nuk e di se cfare ka .Te lutem me thuaj se cfare te bej .
    pershendetje tomori
    i ke bere scansione per virus me antivirus??

  6. #66
    i/e rregjistruar 10% Maska e mistir
    Anėtarėsimi
    Mar 2008
    Postime
    90
    Reputacioni
    12
    pershendetje. kam nje laptop dell latitude/ d830 kam vene gabimisht cod te gabuar dhe eshte mbyllur me keq. tani kur e ndez me nxierr nje fond gri dhe thote dicka si administrator password. di njeri te me ndihmoje si mund ta rregulloj? faleminderit

  7. #67
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Athinė, Greqi
    Postime
    548
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    10
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mistir Lexo postimin
    pershendetje. kam nje laptop dell latitude/ d830 kam vene gabimisht cod te gabuar dhe eshte mbyllur me keq. tani kur e ndez me nxierr nje fond gri dhe thote dicka si administrator password. di njeri te me ndihmoje si mund ta rregulloj? faleminderit
    Zgjidhje ka por varet se ku e ke pasur passwordin. Gjithsesi pėr tė mos bėrė ndonjė dėmtim e mira ėshtė ta ēosh tek njė teknik dhe ai mund tė tė ndihmojė mė mirė pasi nuk ėshtė diēka tepėr e thjeshtė qė tė mund tė trajtohet kėtu nė kėtė temė.


    Kalofsh mirė.

  8. #68
    i/e rregjistruar 10% Maska e Tomori
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Postime
    28
    Reputacioni
    0
    falemiderit per mes po ikam bere scansione per virus po nuk ka

  9. #69
    Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
    Anėtarėsimi
    Jun 2008
    Vendndodhja
    italy
    Postime
    2,228
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    1
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Tomori Lexo postimin
    falemiderit per mes po ikam bere scansione per virus po nuk ka
    pershendetje tomori:
    a mund te me thuash se c'far anti-virusi perdor??

  10. #70
    i/e rregjistruar 10% Maska e mistir
    Anėtarėsimi
    Mar 2008
    Postime
    90
    Reputacioni
    12
    e kam quar te me shum se 4 teknik, por asnjeri nuk mund ta rregulloje.
    faleminderit per pergjigjen.

  11. #71
    i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
    Anėtarėsimi
    Jul 2008
    Postime
    181
    Reputacioni
    12
    Ne se ka mundesi me me ndihmu se si te zgjidh problemin qe kam.Problemi qe kam eshte se Internet Explorer nuk me hapet duke me thane qe eshte bllokuar.Si mund ta zgjidh kete problem(Google Chrome me hapet)?Respekte

  12. #72
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    50
    Reputacioni
    31
    Jomina, Internet Explorer mund te bllokohet nga Firewall, Firefox eshte nje alternative me e mire!

  13. #73
    Shtyp Alt+F4!!!!! 10% Maska e genocid
    Anėtarėsimi
    Apr 2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    83
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    11


    nja nje ore pasi ndez kompjuterin, me del kjo tabela, dhe sa here e bej 'Don't send', me ngel kompjuteri, ose nqs i bej 'Send Error', prape me ngel kompjuteri, ose nesei bej thjeshte 'Debug', ka te njejtin efekt. Kam provuar edhe me System Restore, po prape asnje efekt. Nuk dua ti bej format, sepse kam shume gjera te rendesishme ne kompjuter. A dini ndonje zgjidhje alternative?

  14. #74
    i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
    Anėtarėsimi
    Feb 2009
    Postime
    154
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    pershendetje do me ndihmosh te me tregosh nje program te mire per te bere dvd dhe ku ta gjej te lutem? faleminderit

  15. #75
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    4
    Reputacioni
    25
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga genocid Lexo postimin


    nja nje ore pasi ndez kompjuterin, me del kjo tabela, dhe sa here e bej 'Don't send', me ngel kompjuteri, ose nqs i bej 'Send Error', prape me ngel kompjuteri, ose nesei bej thjeshte 'Debug', ka te njejtin efekt. Kam provuar edhe me System Restore, po prape asnje efekt. Nuk dua ti bej format, sepse kam shume gjera te rendesishme ne kompjuter. A dini ndonje zgjidhje alternative?


    E ke bere disable error reporting??

  16. #76
    Nice Man Moderator Maska e Erlindi
    Anėtarėsimi
    May 2008
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    904
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga enibjondja Lexo postimin
    pershendetje do me ndihmosh te me tregosh nje program te mire per te bere dvd dhe ku ta gjej te lutem? faleminderit
    ke ne forum plot tek hapesira e shkarkmeve.
    une te sugjeroj neron ate perdor per vete.

  17. #77
    Nice Man Moderator Maska e Erlindi
    Anėtarėsimi
    May 2008
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    904
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    kam nje problem me mozillen disa here ne dite me del mozilla crashed dhe me thote qe duhet te bej mozilla restart por shume here ne programe te ndryshem mi nderpret dmth ne faqet qe jam duke punuar.
    Mos eshte faj qe eshte mozilla e fundit dhe mbase eshte akoma e pambaruar?

  18. #78
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    4
    Reputacioni
    25
    Erlind,kete problem e kam pas dhe une,hiqe dhe instaloje perseri.

  19. #79
    Nice Man Moderator Maska e Erlindi
    Anėtarėsimi
    May 2008
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    904
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    ok shum faleminderit lale.

  20. #80
    i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
    Anėtarėsimi
    Feb 2009
    Postime
    154
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga enibjondja Lexo postimin
    pershendetje do me ndihmosh te me tregosh nje program te mire per te bere dvd dhe ku ta gjej te lutem? faleminderit
    Me ndihmoni ju lutem se kam shkarkuar disa video me realplayer po spo i hedh dot ne dvd dhe ato programet qe keni hedh ketu jane me rapidshare dhe une nuk i shkarkoj dot. Faleminderit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Problem me kompjuterin
    Nga anonymus nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 28-07-2013, 10:25 PM
  2. Si te mbrojme kompjuterin nga Hakerat?
    Nga Nerti nė forum Tutoriale me Video
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 05-04-2012, 09:26 PM
  3. Problem me kompjuterin
    Nga Elti Vlore nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:18 PM
  4. Fik kompjuterin me nje SMS
    Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 13-03-2011, 07:40 PM
  5. Spiune ne kompjuterin tend
    Nga labja nė forum Siguria Informatike
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 14-12-2010, 04:54 PM

Etiketat pėr kėtė Temė