Receta Gatimi

Probleme me Kompjuterin??!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 25 12345611 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 493
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Unhappy Probleme me Kompjuterin??!  Per ēdo lloj problemi, per ēdo lloj shpjegimi qe mund te keni ne lidhje me kompjuterat, do te mundohemi tu japim pergjigje ne nje kohe teper te shkurter!

  Ju mjafton te shkruani dhe do te jemi gati te shqyrtojme problemin tuaj ne lidhje me teknologjine!

  Pra drejtoni pyetjet tuaj per ēfare do lloj problemi qe keni me kompjuterin.

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e Kija_2008
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Postime
  1
  Reputacioni
  0

  Re: Keni Probleme me pc tuaj??

  Pershendetje,ok e kam ni problem me disa pc,i kan pas te gith dep frezat edhe po mandej po me qaktivizohen domethen nuk po ma kthejn pc ne menyren e meparshme

 3. #3
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14

  Re: Keni Probleme me pc tuaj??

  Problemet qe mund te shkaktojne mos funksionimin e DeepFreeze.

  Sigurohuni qe ne kompjuterin tuaj Deep Freeze te jete instaluar korrektesisht.
  Sigurohuni qe keni vendosur nje nr serial te vlefshem.
  Siguroguni qe Deep Freeze te jete konfiguruar siē duhet.
  Sigurohuni qe nuk keni ndonje program te ngjashem duke krijuar konflikt.

  Gjithe te mirat

 4. #4
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  pershendetje.
  kam nje problem me pc. mbasi e ndez pas disa minutash me bllokohet fare. eshte i ndezur por nuk ben dot asnje veprim.
  as mausin nuk e leviz dot. cfare mund ti bej qe te rregullohet. kete gje ma ka bere per here te pare para 4 ditesh por nje here ne dit, kurse tani e ka shtuar dhe thuajse cdo nje ore me duhet ti jap restart me butonin poshte. ishalla nuk eshte
  ndonje virus sepse i kam bere skanim me antivirusin por nuk ka kapur asnje gje. faleminderit

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e Coca-Cola
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  123
  Reputacioni
  12

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erlindi
  pershendetje.
  kam nje problem me pc. mbasi e ndez pas disa minutash me bllokohet fare. eshte i ndezur por nuk ben dot asnje veprim.
  as mausin nuk e leviz dot. cfare mund ti bej qe te rregullohet. kete gje ma ka bere per here te pare para 4 ditesh por nje here ne dit, kurse tani e ka shtuar dhe thuajse cdo nje ore me duhet ti jap restart me butonin poshte. ishalla nuk eshte
  ndonje virus sepse i kam bere skanim me antivirusin por nuk ka kapur asnje gje. faleminderit
  munet me i pas fejet antivirusi nes munesh mem tregu cilin antivirus e ki ?

 6. #6
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  antivirusi quhet ESET

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e Coca-Cola
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  123
  Reputacioni
  12

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erlindi
  antivirusi quhet ESET
  nese nuk priton provo me ndrru merre kasperin

 8. #8
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  ok do ta shkarkoj kasperin dhe do te postoj se si po me shkon pc. faleminderit

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erlindi
  pershendetje.
  kam nje problem me pc. mbasi e ndez pas disa minutash me bllokohet fare. eshte i ndezur por nuk ben dot asnje veprim.
  as mausin nuk e leviz dot. cfare mund ti bej qe te rregullohet. kete gje ma ka bere per here te pare para 4 ditesh por nje here ne dit, kurse tani e ka shtuar dhe thuajse cdo nje ore me duhet ti jap restart me butonin poshte. ishalla nuk eshte
  ndonje virus sepse i kam bere skanim me antivirusin por nuk ka kapur asnje gje. faleminderit
  A i ke Update Windows Akive? Nqs po beje jo-aktive! Kjo ndodh kur jeni te lidhur me internetin? provoje pa lidhjen me rrjetin a ndodh e njejta gje!

  Antivirusit NOD32 beje Automatik firewall.

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e Coca-Cola
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  123
  Reputacioni
  12

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erlindi
  pershendetje.
  kam nje problem me pc. mbasi e ndez pas disa minutash me bllokohet fare. eshte i ndezur por nuk ben dot asnje veprim.
  as mausin nuk e leviz dot. cfare mund ti bej qe te rregullohet. kete gje ma ka bere per here te pare para 4 ditesh por nje here ne dit, kurse tani e ka shtuar dhe thuajse cdo nje ore me duhet ti jap restart me butonin poshte. ishalla nuk eshte
  ndonje virus sepse i kam bere skanim me antivirusin por nuk ka kapur asnje gje. faleminderit
  A i ke Update Windows Akive? Nqs po beje jo-aktive! Kjo ndodh kur jeni te lidhur me internetin? provoje pa lidhjen me rrjetin a ndodh e njejta gje!

  Antivirusit NOD32 beje Automatik firewall.
  edeh mu um kan tregu qeshtut po ska pas nej efekt po vetem pasi qe e kom ndrru antivirusin osht mir

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  PERSHENDETJE.. KAM NJE PROBLEM ME PC SA HERE QE JAP SATRT INTERNET EXPLORER 7 ME HAPET AUTOMATIKISHT NJE FAQE TJETER E INERNET EXPLORER PUBLICITET NUK DI SE CFAR TI BEJ JU LUTEM ME NDHMONI.. FALEMINDERIT..

 12. #12
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Skanojeni kompjuterin me nje Spyware

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e Coca-Cola
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  123
  Reputacioni
  12

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aurel
  PERSHENDETJE.. KAM NJE PROBLEM ME PC SA HERE QE JAP SATRT INTERNET EXPLORER 7 ME HAPET AUTOMATIKISHT NJE FAQE TJETER E INERNET EXPLORER PUBLICITET NUK DI SE CFAR TI BEJ JU LUTEM ME NDHMONI.. FALEMINDERIT..
  provo me ndrru faqen-web startuse

 14. #14
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti
  Skanojeni kompjuterin me nje Spyware
  i kam provuar disa antipyare por nuk kam pasur resultate , te fundit kisha (antispyare terminator ) por asnje permirsim eshte perseri si ishte ... faleminderit..

 15. #15
  i/e rregjistruar 10% Maska e asder
  Anėtarėsimi
  Aug 2008
  Postime
  29
  Reputacioni
  0

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aurel
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti
  Skanojeni kompjuterin me nje Spyware
  i kam provuar disa antipyare por nuk kam pasur resultate , te fundit kisha (antispyare terminator ) por asnje permirsim eshte perseri si ishte ... faleminderit..
  shko ne properties te IE dhe ndoshta ja ben disable asaj ditareje, kjo dueht te kete ardhur e konfiguruar se bashku me IE pra besoj qe mundesh ta ndalesh aty ne properties edhe spe nuk eperdori IE 7.

  merre mozilla firefox 3 une e perdori versionin shqip eshte shume imire

  e gjen ne www.mozilla.com

 16. #16
  i/e rregjistruar Maska e Pathfinder
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Postime
  4
  Reputacioni
  0

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Une kam probleme me visten.

  Nuk mund ti instaloj programet...

  Cdua te bej? Ti bej "Run as Admistrator" apo ti bej Of UAC (User account control)?

  Ka mendim tjeter?!

 17. #17
  i/e rregjistruar Maska e Pathfinder
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Postime
  4
  Reputacioni
  0

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Coca-Cola
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erlindi
  pershendetje.
  kam nje problem me pc. mbasi e ndez pas disa minutash me bllokohet fare. eshte i ndezur por nuk ben dot asnje veprim.
  as mausin nuk e leviz dot. cfare mund ti bej qe te rregullohet. kete gje ma ka bere per here te pare para 4 ditesh por nje here ne dit, kurse tani e ka shtuar dhe thuajse cdo nje ore me duhet ti jap restart me butonin poshte. ishalla nuk eshte
  ndonje virus sepse i kam bere skanim me antivirusin por nuk ka kapur asnje gje. faleminderit
  A i ke Update Windows Akive? Nqs po beje jo-aktive! Kjo ndodh kur jeni te lidhur me internetin? provoje pa lidhjen me rrjetin a ndodh e njejta gje!

  Antivirusit NOD32 beje Automatik firewall.
  edeh mu um kan tregu qeshtut po ska pas nej efekt po vetem pasi qe e kom ndrru antivirusin osht mir

  Ke probleme me RAM-et. Mundohu ti heqesh, pastroji, nderroji mbase edhe vendet dhe provoje perseri!

  Ose Ke probleme me WINDOWsin, jepi mbase nje Repair!

 18. #18
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  faleminderit por kete problem thuajse e kam zgjidhur me nje formatim.
  nje pjese ishte dhe kjo qe kur kisha fishen e internetit lan te lidhir me pc kjo me bllokohej
  kurse kur punoja pa fishe nuk kishte fare problem. e cova ne servis dhe ata me thane ka probleme ne bord
  dhe e vetmja zgjithje ishte lidhje lani me dalje usb.

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Pathfinder
  Une kam probleme me visten.

  Nuk mund ti instaloj programet...

  Cdua te bej? Ti bej "Run as Admistrator" apo ti bej Of UAC (User account control)?

  Ka mendim tjeter?!
  Ose te ekzekutosh ēdo program si administrator.

  Ja proēedura: 20. #20
  i/e rregjistruar 10% Maska e pablita
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  aty ku dua!!!!
  Postime
  26
  Reputacioni
  0

  Re: Probleme me Kompjuterin??!

  Pershendetje,
  kam marre nje virus Trojan dhe nuk e heq dot, ky virus me hap faqet publicitare dhe me ngadaleson linjen e internetit dhe shpejtesine e PC-se. Antivirusi AVG nuk e gjen dot kete virus ndersa Nortoni e gjen por nuk e heq dot. Kam provuar dhe spyware por dhe ai pa rezultat.

  Di qe po ti besh ripristino totale PC hiqet por kam materiale dhe programe te instaluara qe mund ti humbas po veprova ne te tille menyre.
  Me ndihmoni dot duke me thene si duhet te veproj ju lutem?
  Faleminderit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 25 12345611 ... I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Problem me kompjuterin
  Nga anonymus nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 28-07-2013, 10:25 PM
 2. Si te mbrojme kompjuterin nga Hakerat?
  Nga Nerti nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2012, 09:26 PM
 3. Problem me kompjuterin
  Nga Elti Vlore nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:18 PM
 4. Fik kompjuterin me nje SMS
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 13-03-2011, 06:40 PM
 5. Spiune ne kompjuterin tend
  Nga labja nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-12-2010, 03:54 PM

Etiketat pėr kėtė Temė