Ylli i muzikės pop, Fergie, thuhet se iu ėshtė bashkuar aktorėve tjerė qė do tė luajnė nė filmin muzikor, “Nine”.
Vokalistra e grupit “Black Eyed Peas”, do t’u bashkohet aktoreve Kate Hudson, Penelope Cruz, Nicole Kidman dhe aktorit Daniel Day-Lewis, nė filmin e ardhshėm, “Nine”.

Javier Bardem dhe Catherine Zeta-Jones tashmė e kanė refuzuar projektin, qė do tė realizohet nėn regjinė e Rob Marshall, i cili realizoi edhe filmin “Chicago”.