Ore qe vihet dhe mbahet ne thua


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Ore qe vihet dhe mbahet ne thua

  Receta Gatimi

  Foto nga e ardhmja: Ore qe do te mbahet ne thua!  Timex beri 150 vjet dhe organizoi nje konkurs mbareboteror design me titull “Timex 2154: The Future Of Time”. Dezinjues nga 70 vende ofruan idete e tyre se si do te shikojme oren pas 150 vjetesh.

  [attachment=2:bq209je7]timex22227465984545.jpg[/attachment:bq209je7]

  Nje nga ofertat qe beri me shume pershtypje ishte dhe kjo qe po shikoni ne foto. “TX54” eshte ora e pare qe mbahet ne thua! Gjeja e vecante ne kete eshte se se kjo ore permban ekran dixhital te tejdukshem dhe nuk punon deri ne castin kur do te shtypni butonin e vogel te vecante e mikroskopik qe te shfaqet ora.

  [attachment=1:bq209je7]timex333333338476958456.jpg[/attachment:bq209je7]

  Akoma nuk eshte bere e ditur se kur do te qarkulloje ne shitje, e vetmja gje e sigurt eshte se oret e dores qe mbajme te gjithe sot nuk do te ekzistojne me pas 100 vitesh.

  [attachment=0:bq209je7]roloi_nihi_large.jpg[/attachment:bq209je7]


  Lirenti.com ©
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15

  Re: Ore qe vihet dhe mbahet ne thua

  ehuuuuuu, ketu e 100 vjet , nuk do e shohim ket gje ne realitet ....

 3. #3
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13

  Re: Ore qe vihet dhe mbahet ne thua

  Po ata qe e kane zakone ti hajne thonjte

  shume interesante

  flm

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e Flashi
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  51
  Reputacioni
  0

  Re: Ore qe vihet dhe mbahet ne thua

  Me tė vėrtetė ineteresante.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. RetroShare, thua te jete e ardhmja ???
  Nga TraHaNa nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 06:48 PM
 2. Modelja “mori nė thua” (Video)
  Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-05-2011, 01:57 PM
 3. A thua banesa juaj ėshtė vėrtetė e pastėr?
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-04-2011, 09:48 PM
 4. Kush mund te me tregoje si i vihet pasword nje usb
  Nga edli nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 13-09-2009, 12:32 PM