Britney Spears ėshtė mė nė formė se kurrė. Kėtė e tregojnė fotot e fundit qė i janė bėrė dhe qė e nxjerrin tė dobėt dhe me disa muskuj mė tepėr. Konsumon vetėm 1.400 kalori nė ditė, pi disa litra ujė nė vend tė pijeve energjike dhe ka vėnė nė llogari 22 mijė dollarė nė muaj pėr t’u dobėsuar. Sipas tabloidėve britanikė 26-vjeēarja ka ndėrmend qė shumė shpejt t’i rikthehet kėngės.Ēdo muaj shpenzon rreth 14 mijė euro pėr njė dietė speciale, realizuar posaēėrisht pėr tė nga mikja qė e beson shumė, Victoria Beckham: 6.300 euro i shkojnė dietologut personal, 5.100 pėr trajnerin personal dhe 2.500 pėr koreografin.Nė kėtė periudhė kėngėtarja po gėzon pushime nė shoqėrinė e gjimnastikės sė bashku me shoqėrinė e saj nė Cabo San Lucas, nė Meksikė. Nuk rri asnjė ēast pa instruktorin e saj me tė cilin i ėshtė nėnshtruar lėvizjeve tė rrepta. Por vėshtrime kritike tregojnė se mes tyre nuk ka vetėm njė raport profesional.

Kėngėtarja e popit me bikini tė bardha nėn diellin meksikan tregon se ėshtė nė rrugė tė mbarė pėr rikuperimin e formės sė saj fizike nė botėn e shoė-bizit.

Artistja, muajt e shkuar e ka mbyllur pėrfundimisht kapitullin e trishtė tė kujdestarisė sė fėmijėve; gjykata e Los Angeles ka vendosur qė kėngėtarja duhet tė dorėzojė ēdo muaj 20 mijė dollarė pėr ish bashkėshortin e saj, Kevin Federline, pėr dy fėmijėt. Spears aktualisht ka nė progrma njė rikthim brenda kėtij viti pėr tė bėrė bum me njė album tė ri.