Poezi te nxėnėsve


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 20
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Strategu
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Postime
  10
  Reputacioni
  0

  Poezi te nxėnėsve

  Receta Gatimi

  MĖSUESI IM

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * Sa me qejf *e takojė,
  * * * * * * * * * * * * * * * * * * unė *mėsuesin tim,
  * * * * * * * * * * * * * * * * * * shumė dėshirė kam,
  * * * * * * * * * * * * * * * * * * tė mė jep ende mėsim.
  * * * * * * * * * * * * * * * * * *
  * * * * * * * * * * * * * * * * * * Mėsuesi i dashur
  * * * * * * * * * * * * * * * * * * ty tė adhurojė,
  * * * * * * * * * * * * * * * * * * shumė gjėra tė shtrenjta,
  * * * * * * * * * * * * * * * * * * mua m’i mėsojė-kėshillojė...

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * Kur bie zili sa bukuri,
  * * * * * * * * * * * * * * * * * * ne klasė tė kujtoi ty,
  * * * * * * * * * * * * * * * * * * pėr shkollėn time,
  * * * * * * * * * * * * * * * * * * qė mė jep dituri.

  * * * * * * * * * * * *Gentiana Musa Kl. V sh.f *“Zahir Pajaziti”Orllan

 2. #2

  Re: Poezi te nxėnėsve

  he he
  Edhe une kur isha ne 8 vjeēare shkruaja poezi per mesuesit, megjithese kur me ngrinin ne mesim, pendohesha menjehere
  Te lumte Gentiana Vazhdo keshtu

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e ErB|1n
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  ferizaj
  Postime
  1
  Reputacioni
  0

  Re: Poezi te nxėnėsve


  jo keq

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Poezi te nxėnėsve

  Po presim edhe te tjerat

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Poezi te nxėnėsve

  Une mesuesve i cojsha tuf me lule, por vetem diten e pare te shkolles se pare, hehehe

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Poezi te nxėnėsve

  UN MESUESIN E KAM XHAN
  DHE PSE KOKEN SHPESH MA CAN
  SNA LA I HERE ME BO MUHABET
  VET I MBANTE KOMET PERPJET
  PO TE ISHET PUNA PER LEK
  ZYSHA VITE NE SHKOLL EDHE PA BREK

  JU LUTEMMOS E MERRNI SERIOZISHT

 7. #7

  Re: Poezi te nxėnėsve


 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Poezi te nxėnėsve

  O PoLiGrAfIkSi na shkrive, o burri i dheut.

  Ketej nga shkolla jone e kemi nje.

  Ne ishim,
  ju do vini.
  Lesht lame,
  lesht do lini
  .

  PS: Shpresoj te keni poezi te tjera se qenkan shume gallate.

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Poezi te nxėnėsve

  Lendet mesimore

  fillojme me letersi
  te gjith e kane zili
  tregon pralla e histori
  pa e dit se ne fund ka me na q!

  vjen matemetika
  gjith detyra e praktika
  qe ne vit te pare te ze frika
  se ushtrimin as zysha nuk e dika

  eh fizika
  hapesira e galaktika
  me gjuhen te mprehte si thika
  cfare rendese ka pika (qe ve mesuesi ne regjister perpara se te te ngrene mesim)

  tani kemi biologji
  gjith anatomi e seksologji
  presori vjen tap m'raki
  qe diten e pare pyt aka msu njeri

  gjeografia
  me malet e larta qe ka shqiperia
  midis gocave plas xhelozia
  se ato nuk i kan sa shqiperia

  ora e kimis
  me molekula dhe atome
  zysha duket sikur po vizato bonbone
  ne menojme per itali me skaf apo me gomone

  vjen historia
  qe ndershekuj e ka shtyre stuhia
  zyshes nuk i intereson cilesia
  por sa e madhe eshte sasia

  tani kemi anglisht
  sa do qe nuk mesoj
  prap zyshes ja kaloj
  se ajo s'di se si i thon te dashuroj

  ja dhe ne fund fiskultura
  lenda me plot aventura
  ke fusha cunat bejne spektakel me vetura
  ndersa vajzat mbyten nga plurat

 10. #10
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Poezi te nxėnėsve

  po ku i gjen !!!


 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Poezi te nxėnėsve

  po te rrish deri ne kater te mengjesit ne forum cfar edo besh do shpikesh vjersha

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Poezi te nxėnėsve

  7 MARSI

  Erdhi 7 marsi
  zysha me duket se do na qerasi
  dhe nje dite qe nuk do na bertasi

  tek shikoj ca nxenes te pa djallezuar
  me dhurata neper duar
  zyshes duke ja cuar

  qeshin e bojn gallat
  zysha e ka menjen ke parat
  si nuk zjat ky 7 marsi pak me gjat

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Poezi te nxėnėsve

  SHKOLLA

  Ne shkolle un shkova
  plot shoke e shoqe takova
  aty e kuptova
  se lumin e kalova

  nuk do rri mo ke shpia
  tu m'myt merzia
  apo me vjedh rrush ke avllia
  dhe fiq ke catia

  takova plote shoke e shoqe
  ca ishin si koqe
  cantat plot me blloqe
  un beja vetem lloqe

  shkuaj ditet, muajt, vitet
  askush ne shkolle nuk merzitet
  ku as ora nuk perseritet
  se nga miqt me gezim pritet.

 14. #14

  Re: Poezi te nxėnėsve

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga genti23\";p=\"3518
  O PoLiGrAfIkSi na shkrive, o burri i dheut.

  Ketej nga shkolla jone e kemi nje.

  Ne ishim,
  ju do vini.
  Lesht lame,
  lesht do lini
  .

  PS: Shpresoj te keni poezi te tjera se qenkan shume gallate.
  Kjo eshte e ING

 15. #15
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Poezi te nxėnėsve

  per here te pare ate shprehjen e kom nigju te ismail qemali kur isha ne vit te pare

 16. #16
  erbLHosting 20% Maska e B|1n1
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  Kut duu
  Postime
  248
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Re: Poezi te nxėnėsve

  Bravo veq vazhdoni #1

 17. #17
  i/e rregjistruar 10% Maska e plami
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  bravo te gjitheve ju lumt vjerrsha e par me ka pelqyer shum shum qe ke per mesuesin bravo edhe une jam 10 vjeqare edhe shkruaj poezi te bukura per mesuesen time qe e dua shum bravo gentiana e ke shkruar nje poezi te bukur per mesuesin tend vazhdo keshtu:

 18. #18
  i/e rregjistruar Maska e Artiolaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2012
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Brawo te gjith ju lumte

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ee... Koha e shkolles... S'harrohet!

  Poezi s'kom shkrujt kurr se s'di, po kto qe i lexova m'pelqyen shum!

 20. #20
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Hahahaha me kujtohet per festa te ndryshme ne shkolle,ose me teper fokusoheshim tek 7 Marsi si e si te benim nje poezi per mesuesin...por une me teper kendoja...dhe recitoja poezi te autoreve te medhenje....ama kur shkruaja i beja disa vargje kur me kapte ndonje frymezim ...
  dhe madje i kujtoj me shume nostalgji...
  pasi kam patur nje mesuese qe e doja shume...dhe vdekjen e saj e vuajtem se tepermi...pasi ishim te vegjel...dhe e adhuronim ate...me kujtohet qe i shkruajta nje poezi...kur ishte ende gjalle,vinte na vizitonte here pas here...edhe ne shkonim ne shtepine e saj...deri ne ditet e fundit te jetes!...

  Meuesja ime

  Ti e dashur mesuese je shume e shtrenjt per ne...
  na mesove te shkruajme,na mesove A..B..C
  te qeshim,te luajm,te kendojme,e te vallzojme...
  te behemi femije te mire...qe perhere te te krenojme!...

  Ne te duam shume, dhe gjithmone ne zemer do te kemi
  dashuri na buron nga shpirti...nena jone je...femijte e tu do jemi...
  do te mbajme ne zemer si thesar...
  mesuesja jone e mire...mesuesja jone e pare....

  Edhe ne keto momente qe po e shkruaja u emocionova shume...pasi mu kthyen ne mendje shume kujtime...
  profesioni i mesueses eshte me i bukuri,pasi merr dhe dhuron dashuri...jeton mes femijeve mes krijesave me te dashura te kesaj bote!...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Poezi…....
  Nga MAJDI nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 19-02-2012, 09:39 PM
 2. Shkolla u shpėrndan nxėnėsve kompjuterė tablet iPad
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-01-2011, 09:19 PM
 3. Ushtria nė shėrbim tė nxėnėsve
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-09-2009, 03:42 PM
 4. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 5. POEZI
  Nga pulaj66 nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-08-2008, 05:14 PM