Njė lajm i pazakontė ėshtė bėrė i ditur nga mediat sė fundi nė lidhje me jetėn e aktores sė mirėnjohur australiane. Ylli i Hollivudit, aktorja Nikol Kidman ėshtė lėnduar gjatė xhirimeve tė filmit tė saj mė tė fundit. Bėhet falė pikėrisht pėr xhirimet nė terren tė njė filmi nė Los Anxhelos.

Incidenti ka ndodhur kur makina e saj ėshtė pėrplasur dhunshėm me panelet e xhirimit. Aktorja ėshtė dėrguar menjėherė nė spital, ku i ėshtė dhėnė ndihma e nevojshme pėr disa plagė tė lehta. Burime pranė saj bėnė tė ditur se nuk kishte asgjė pėr tu shqetėsuar dhe aktorja ishte jashtė rrezikut, por kishte marrė disa lėndime tė vogla nė njė pėrplasje tė papritur. Ajo ėshtė duke xhiruar filmin e saj tė ri "Pushtimi" me Daniel Kraig.