Si ti bejme foto EKRANIT!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 40
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Si ti bejme foto EKRANIT!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kliton
  ej po siqitet dosktopi ktu se spo se me paste nuk del

  Me paste gjith diten te rrish ti nuk e fut dot

  Reni me lart e ka shpjeguar:

  Shtyp STAMP ose PRINT ne tastiere (nje buton pozicionuar ne te djathte siper )
  Hap PAINT dhe shtyp CTRL+V shpetoje.


  Pasi ke bere keto hapat ketu sic poston, poshte ke qe shkruan Bashkėngjit Skedarė pastaj shtyp Kerko
  dhe do te fus ne kompjuterin tend. Aty do hapesh ku ke fotot, shtyp me maus mbi foton qe do, jepi ok, dhe pastaj Posto Pergjigjen dhe fotoja futet.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Si ti bejme foto nga EKRANI!

  Si ti bejme foto EKRANIT!

  Shtypni nga tastiera butonin e treguar ne foto (mund te ndryshoj nga tastiera ne tastier): PRINT - STAMP apo tjeter  Vazhdoni proēeduren si eshte ilustruar ne imazh: Adresa e faqes eshte http://www.images.lirenti.com


 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Re: Pamje nga Desktopi im.

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kliton
  me falni se une qekam dru fare po kodin ku IMG ku ta gjej se une shkoj tek lirenti.image e ngarkoj dhe smunem mo pastaj. 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  12

  Re: Pamje nga Desktopi im.

  Duhet ngritur nje statuje per Renin!

  Reni te gjitha hapat i ke treguar mjaft qarte....

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Re: Si ti bejme foto EKRANIT!


 6. #6
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  te un nuk jon kto tjestera nuk e di pse nuk mund ti gjej

 7. #7
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  per Vista >>>>>>>>>>> run ==>> shkruaj snipping tool ==>>enter, mer ate qe te duhet ne ekran ose te gjithe ekranin===>> dhe beje save ku te duash

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga EMAUS Lexo postimin
  Me paste gjith diten te rrish ti nuk e fut dot

  Reni me lart e ka shpjeguar:

  Shtyp STAMP ose PRINT ne tastiere (nje buton pozicionuar ne te djathte siper )
  Hap PAINT dhe shtyp CTRL+V shpetoje.


  Pasi ke bere keto hapat ketu sic poston, poshte ke qe shkruan Bashkėngjit Skedarė pastaj shtyp Kerko
  dhe do te fus ne kompjuterin tend. Aty do hapesh ku ke fotot, shtyp me maus mbi foton qe do, jepi ok, dhe pastaj Posto Pergjigjen dhe fotoja futet.
  ej po un qe se kam as butonin stamp e as print

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23
  PO cdo tastjer e ka kontrollo mir

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  E ke Notebook apo Desktop? Duhet ta kesh, shyp butonat qe jane siper djathtas tastieres.

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  ajo tastjera qe eshte aty ne foto eshte e nje pc , kurse un e kam lap-top :S ..kontrollova dhe sgjeta gje

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Shkruaj Marken dhe modelin e laptopit dhe po e gjejme!

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  marka esht HP...modeli se di :S:S

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Zakonisht laptop-et kane butona me me shume se dy funksione. Shtyp butonat siper ne te djathte, dhe provo CTRL+V ne Paint ne ka bere funksion. Nqs jo, porvoj perseri ti shtypesh serisht ata butonat duke mbajt butonin FN shtyp.

 15. #15
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  ok por nga ta dalloj se cili esht butoni qe duhet ..dmth pasi te shtyp ctrl+v ne paint cf do shfaqet aty ??

 16. #16
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23
  PO u shfaqe fotoja qe keni ber Desktopit jeni shum ne rregull , po nuk u shfaqe gje nuk eshte ai buton

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  PO u shfaqe fotoja qe keni ber Desktopit jeni shum ne rregull , po nuk u shfaqe gje nuk eshte ai buton
  fotoja qe i kam ber desktopit apo fotoja qe kam ven ne desktop ?

 18. #18
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  e provova dhe nuk del me asnjeeee ...besoj se ashtu si mua edhe juve ju sos durimi ...e lem fare mir ...flm djema

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Gjej verdall Modelin e kompjuterit, Duhet te jete diku aty siper tastieres, ndonje KODE:

  HP Pavilion serie HDX - Notebook HP serie G61-400

 20. #20
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  nuk esht o renix , ktu mbi tastjer esht vetem nje "etiket" qe lexon windows vista basic ....kaq

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Vendos nje Kalendar ne sfondin e ekranit tuaj
  Nga ReniX nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 06-01-2011, 04:37 PM
 2. Si te bejme Screenshot ekranit te iPhone pa program!
  Nga Lirenti nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-04-2010, 01:03 AM
 3. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 12-03-2010, 06:01 PM
 4. Si te bejme nje CD me Nero
  Nga eki89 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-01-2010, 11:30 AM
 5. Ja si te bejme lek!
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-03-2009, 07:13 PM