Si ti bejme foto EKRANIT!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 40 prej 40
 1. #21
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  labe ........ka shume menyra te tjera per te mare foto nga ekrani
  Nje prog. i tille shte edhe jing :
  http://www.lirenti.com/showthread.ph...ne-diskun-e-pc
  Mund te maresh ke pjese te ekranit qe ti deshiron qofte si foto apo edhe si video

  Nje tjeter eshte edhe faststone capture
  http://download.cnet.com/FastStone-C...-10550327.html
  edhe ky eshte shume i mire dhe i lehte ne perdorim.

  nese perdor vista atehere shko ne: run----> shkruaj snipping tooll---->enter dhe mer c'te duash ne ekran

 2. #22
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  labe ........ka shume menyra te tjera per te mare foto nga ekrani
  Nje prog. i tille shte edhe jing :
  http://www.lirenti.com/showthread.ph...ne-diskun-e-pc
  Mund te maresh ke pjese te ekranit qe ti deshiron qofte si foto apo edhe si video

  Nje tjeter eshte edhe faststone capture
  http://download.cnet.com/FastStone-C...-10550327.html
  edhe ky eshte shume i mire dhe i lehte ne perdorim.

  nese perdor vista atehere shko ne: run----> shkruaj snipping tooll---->enter dhe mer c'te duash ne ekran
  me fal vllai , po nuk te kuptova :S:S dhe mos u perpiq te ma shpjegosh prap se e di qe sdo e marr vesh ...jo te gjith e flasim gjuhen e informatikes kaq mir sa e njohni ju

 3. #23
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  me fal vllai , po nuk te kuptova :S:S dhe mos u perpiq te ma shpjegosh prap se e di qe sdo e marr vesh ...jo te gjith e flasim gjuhen e informatikes kaq mir sa e njohni ju
  Motra ......edhe une amator jam ne informatike, nuk eshte se di ndonje gje te madhe
  ketu per kete pune jemi , te mesojme nga njeri tjetri.
  Nese deshiron me te vertete te mesosh si te maresh foto nga ekrani na thuaj dhe do mundohem te te bej nje tuto me figura......jo vetem une por edhe antaret e tjere sipas mundesive do perpiqen te te ndihmojne

 4. #24
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Motra ......edhe une amator jam ne informatike, nuk eshte se di ndonje gje te madhe
  ketu per kete pune jemi , te mesojme nga njeri tjetri.
  Nese deshiron me te vertete te mesosh si te maresh foto nga ekrani na thuaj dhe do mundohem te te bej nje tuto me figura......jo vetem une por edhe antaret e tjere sipas mundesive do perpiqen te te ndihmojne
  VLLAI...flm per gadishmerin ,, un thj doja te tregoja pamjen e desktopit tim ,,,por te besh gjith ato komanda per kaq gje behesh me dhimbje koke......kur te kem nevoj per ndihme nuk do hezitoj ta kerkoj ktu ne forum , se e di qe te gjith jan shum te mir & te gatshem per te ndihmuar ( kjo esht 1 nga sh arsyet qe me pelq ky forum ... e qe dal ndadal po me behet si shpia ime )

 5. #25
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Labja, bjeri shkurt! Merr aparatin fotografo Ekranin dhe Tastieren, nuk eshte e thene te jesh bionde un e bej shpesh here!!! hahaha!

 6. #26
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  ME shkur Si Reni bej foto me Aparat dhe pastaj fotot na i dergo ne me Zarf

 7. #27
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Ja si te bejne foto ekranit ata qe kan nje laptop HP!  1- Mbaj shtypur butonin FN dhe nderkohe shtypni INSERT
  2- Hapni programin e fotove (PAINT ose Photoshop) dhe duke mbajt shtypur CTRL shtypni dhe V!

  Shpetoje si JPEG dhe ngarkoje diku! Nelet hapi i fundit per ta postuar tek tema: Pamje nga Desktopi Im!

 8. #28
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  Reni kur ta mar nje te till atehere do ta bej

 9. #29
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  180
  Reputacioni
  10
  [IMG]ScreenHunter_01 Mar. 15 09.28[/IMG]

 10. #30
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  180
  Reputacioni
  10
  Pamje nga desktopi
  [/URL][/IMG]

 11. #31
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  po un se kam tastjer ne gjuhen gjermane , cilin buton te shtyp te bej foto deskopit?

 12. #32
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Gjej nje buton me nje nga keto emrat:
  Stamp
  STAMP/RSist
  PRINT
  Print Scrn
  Print Screen
  PRT/SCN

  ne disa kompjutera laptop, qe te marresh efektin e PRINT duhet te mbash shtypur dhe butonin FN

 13. #33
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  keto kam ne tastjer..


  sreg
  alt gr
  bild paus unrbr
  druk S-abf
  einfg
  enrf
  end
  enter

 14. #34
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Erina provo druk S-abf - me pas hap PAINT dhe shtyp CTRL+V shpetoje imazhin si jpeg

 15. #35
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Erina provo druk S-abf - me pas hap PAINT dhe shtyp CTRL+V shpetoje imazhin si jpeg
  nuk hapet faqja fare kur shtypa ket buton!

 16. #36
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  nuk hapet faqja fare kur shtypa ket buton!
  Erina, nuk ndodh asgje kur shtyp ate butonin. Ti thjesht shtype, pastaj shko tek START-Te gjithe programet- gjej programin PAINT dhe shtyp CTRL+V (njekohesisht nga tastiera) dhe si rezultat do te shofesh ekranin tuaj, nese hapat jane ndjek sakte

 17. #37
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  Do mar ndonje kamer do ta bej tutorial fare

 18. #38
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Un tani jam mesu te bej foto ekranit ,edhe pse ekisha pak veshtir pasiqe kam tastjer ne gjuhen gjerman por mbasi pash nje foto tastjer se keni ven ketu e kishe me lete nga anglishjta ne gjermnisht ama e kam edhe ni problem ketu!e ngarkoj foton nga kompjuteri po kur dua ta sjell ne forum mbasi e pranon foto ne fund me del pastro listen!vetem te kjo foto ?

 19. #39
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Erina, ngarkoje foton ketu http://images.lirenti.com/

 20. #40
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,441
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20

  Smile

  Per ato qe kane tastiere gjermane, shikoni fotot me posht si t`i beni foto ekranit!

  1. Laptop
  2. Desktop (Kompjuter, tastiera e ndare)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

 1. Vendos nje Kalendar ne sfondin e ekranit tuaj
  Nga ReniX nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 06-01-2011, 04:37 PM
 2. Si te bejme Screenshot ekranit te iPhone pa program!
  Nga Lirenti nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-04-2010, 01:03 AM
 3. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 12-03-2010, 06:01 PM
 4. Si te bejme nje CD me Nero
  Nga eki89 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-01-2010, 11:30 AM
 5. Ja si te bejme lek!
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-03-2009, 07:13 PM