Ka kaluar njė verė vetėm me xhirime dhe udhėtime nga Tirana drejt nė Maqedonisė e Ulqinit, ndėrsa e ka komentuar kėtė periudhė si momentin e saj mė tė mirė nė muzikė, pėr tė realizuar njė klip dimėror.

Kėngėtarja vlonjate, Poni qė nė verė lanēoi tri klipe, “Hopa, hopa”, “Ēėshtė dashuria” dhe “Labėri, moj labėri” po punon pėr hedhjen nė treg tė klipit tė katėrt me kėngė nga albumi i saj i fundit. Ende nuk dihet se ku do xhirojė pėr klipin e ri, nėse edhe kėto xhirime mund t’i bėjė nė Ulqin. Kėngėtarja ka pohuar, se ky ka qenė njė moment perfekt pėr t’iu pėrkushtuar kėngės, ndėrkohė qė nė album ka bashkėpunuar me kompozitorė tė ndryshėm si; Genti Lako, Edi Balili, Florian Mumajesi, Klodian Qafoku, etj. Poni, u rikthye dukshėm kėtė verė me klipin “Labėri, moj labėri” dhe mė pas me “Hopa, hopa”, pas bashkėpunimit me regjisorin me famė nė Maqedoni, Aleksandėr, i cili solli imazhin e njė nuseje tė bukur shqiptare, qė martohej nė manastir. Ndėrkohė, duket se kėngėtarja vlonjate, ka hequr dorė njėherė e pėrgjithmonė nga turbofolku, pėr t’iu pėrkushtuar tani e tutje muzikės ritmike dhe asaj tradicionale shqiptare.
[align=right:3vin7k73]nga Panorama Plus[/align:3vin7k73]