Lexoni ketu para se te beni nje pyetje eksperteve!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 29
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Angry Lexoni ketu para se te beni nje pyetje eksperteve!

  Receta Gatimi

  Pyetini Ekspertet

  Para se te postoni nje kerkes per ndihme duhet te te shkruani keto te dhena:

  Sistemi Operativ: Windows XP, Vista, Ubuntu, Fedora, Mac OS etj...
  Anti Virusi i Instaluar: Norton, AVG, Avira etj...
  Firewall i Instaluar: Windows, Norton, Kaspersky etj...
  Karta Grafike on board ose PCI: GeForce, nVidia, MSI, Gigabyte
  Karta e Zėrit on board ose PCI ose e jashtme: Creative, TerraTec, ESI,


  Kjo liste azhornohet shpesh here..

 2. #2
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  Shtoj: Marka dhe Modeli i aparatit.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  11
  Si mund te instalohet windows XP ne nje PC qe ka te instaluar Windows vista?Kur kam tentuar nuk e pranuar CD e windows XP.Faleminderit.

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e vatani
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  18
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ka ndonje program qe mund te lidem komshiun me pak fjale internet pa pagu............?mund mos te jete vendi por neqofte se mundeni me shpjegoni diqka faleminderit.

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  pershendetje vatani, menyra ka vetem ReniX po deshi ai le te tregoj

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vatani Lexo postimin
  Ka ndonje program qe mund te lidem komshiun me pak fjale internet pa pagu............?mund mos te jete vendi por neqofte se mundeni me shpjegoni diqka faleminderit.

  Nuk e kuptova un ca do ti besh komshiut ?

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e mani
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  sita gjej fjalkalimin ne facebook e kom harru

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga jomina Lexo postimin
  Si mund te instalohet windows XP ne nje PC qe ka te instaluar Windows vista?Kur kam tentuar nuk e pranuar CD e windows XP.Faleminderit.
  Se pari duhet ti beni BACKUP FILES (ti ruani dokumentet tuaja ne nje USB apo ne ndonje PC tjeter) Pastaj duhet te fusni CD-n e Windows XP dhe nese kompjuteri juaj nuk eshte formatizuar as1here me pare, duhet te hyni ne BIOS dhe aty ta beni First Boot CD/DVD DRIVE !

  Shikojeni videon me poshte:


 9. #9
  i/e rregjistruar Maska e edoria
  Anėtarėsimi
  Dec 2011
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Programi Pc windows Xp
  norton jashte afatit
  Problemi si te instaloj nje antivirus nga inetrneti
  Me eshte bllokuar Word te gjithe programet e tjera jane aktive

  Si te veproj ? faleminderit

 10. #10
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga edoria Lexo postimin
  Programi Pc windows Xp
  norton jashte afatit
  Problemi si te instaloj nje antivirus nga inetrneti
  Me eshte bllokuar Word te gjithe programet e tjera jane aktive

  Si te veproj ? faleminderit
  ne qofte se do te heqesh norton atehere perdor kete program
  Kodi:
  http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=26173&t=4&i=1
  
  https://www-secure.symantec.com/norton-support/jsp/help-solutions.jsp?docid=20080710133024EN
  ne qofte se do te mbash akoma norton me dergo cfare programi norton ke qe te te jap key
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga TraHaNa; 18-05-2012 mė 04:18 PM.

 11. #11
  i/e rregjistruar Maska e learta
  Anėtarėsimi
  Dec 2013
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  A mundeni mem ndihmu nese dini ndonje web qe mundem me hi me dawelldu programin prej netit me i kthy numrat decimal ne numra binar?.

 12. #12
  i/e rregjistruar Maska e marigonaa
  Anėtarėsimi
  Mar 2014
  Postime
  9
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Hej Majdi me shkruani sepse kam nevoj per ndihmen tuaj

 13. #13
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga marigonaa Lexo postimin
  Hej Majdi me shkruani sepse kam nevoj per ndihmen tuaj
  perse e ke llafin?

  cfare ndihme kerkon?

 14. #14
  i/e rregjistruar Maska e marigonaa
  Anėtarėsimi
  Mar 2014
  Postime
  9
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Kam nevoj te me ndihmoni te bllokoj fb tim ose te rikthej ate sepse me kan marrur pasordin e facebookit tim dhe adrese dhe spo mund ta gjej dhe e keqperodirn shum at me te vertet me duhet nje ndihm e shpejt

 15. #15
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  https://www.facebook.com/login/identify?ctx=recover

  dhe ndero passwordin
  pasi te vendosesh pasword te ri do qe mire te vendosje dhe celularin

 16. #16
  i/e rregjistruar Maska e marigonaa
  Anėtarėsimi
  Mar 2014
  Postime
  9
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Po un kam vetem adresen e atij fb qe perdoret por pa i dhen edhe pasvordin e imelles mua sme ndihmon dot por un skam as pasvordin e fb por as edhe te imelles

 17. #17
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  po kur regjistrove email nuk vendose email te dyte ose cel per recover ?

 18. #18
  i/e rregjistruar Maska e marigonaa
  Anėtarėsimi
  Mar 2014
  Postime
  9
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Un nuk kuptoj shum kam vetem adresen mnuk di si te ndrroj adresen te vendos nje tjter do mund tju jap juve te dhenat dhe te provoni ju nese nuk ju besdis

 19. #19
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  dergome vetem adresen e email-it tend

 20. #20

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-02-2013, 10:31 PM
 2. Ketu beni pazar (Shopping Game)
  Nga Arjol nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 26-01-2013, 10:17 PM
 3. 10 gjerat qe duhet te beni para se te....
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 04-05-2012, 08:02 PM
 4. Lexo ketu para se te Ankoheni?
  Nga Lirenti nė forum Informacione dhe Komunikime
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-02-2008, 03:08 AM