Ka deklaruar pak ditė mė parė nė njė program se ajo dhe Olsi nuk janė mė bashkė. Por ēfarė mendon Najada pėr marrdhėnien me Olsin, a po funksionon ajo me tė vėrtetė dhe nėse po, cili ėshtė sekreti. Najada jeni bashkė me Olsin apo jeni ndarė? Jemi bashkė por luajmė edhe ne siē bėni edhe ju nė gazeta. Ka shumė thashetheme lart e poshtė se Olsi shkon edhe me femra tė tjera, ti bėhesh xheloze? Unė kur marr vesh tė tilla gjėra them, qentė le tė lehin, ēfarė tė bėj tjetėr. Pėrderisa shoh qė lidhja ime shkon mirė nuk kam arsye tė shqetėsohem. Po kur pe fotot e Olsit me Lusin ish tė dashurėn e tij, nuk u bėre xheloze? Mendoj se bėn mirė qė e takon hapur dhe jo fshehurazi. Gjithsesi Olsi mė ka thėnė se e ka takuar rastėsisht vetėm dy herė. Pra je e bindur se ai nuk shkon mė me atė femėr? Dorėn nė zjarr nuk e vė por edhe po gėnjeu nuk mund tė shkoi gjatė kėshtu. Ti mendon se njė ēift funksionon nėse i lihen liri dhe hapėsira njėri tjetrit? Patjetėr qė funksionon, njerėzit vdesin pėr liri. Prandaj ndahen ēiftet se nuk i japin liri njėri tjetrit. Pastaj pėrfundojnė duke u sharė. Po ti vetė nuk e pėlqen jetėn e natės pasi nuk tė shohim nėpėr pube? Une dal shpesh darkave pavarėsisht se paparaci pėlqen tė fotografojė Olsin me femra tė tjera. E imagjinon veten tė lidhur me Olsin mbas dy vitesh le tė themi? Nuk e di, nėse shkon mirė lidhja, e pse jo? Kush e do mė shumė tjetrin? Nuk di tė tė jap njė pėrgjigje por mendoj se njė ēift funksionon kur jep dhe merr, pėrndryshe lidhja prishet. Me ēfarė po merresh momentalisht? Jam duke punuar dhe kėto ditė do tė hap njė ekspozitė vetjake me pikturat e mia. Kur i kemi bėrė intervistė mamasė tėnde ajo nuk e kishte me shumė qejf Olsin. Po tani? Jo, jo tani shkon mirė me tė. Tek revista “Psikologji” keni thėnė se nuk keni rėnė akoma nė dashuri. Po tani? Ne na pėlqen tė luajmė pak me titujt qė tė bėhemi mė atraktivė, por pėr hir tė sė vėrtetės, mendoj se dashuritė e mėdha e tė thella nuk ekzistojnė mė nė jetėn reale.
PanoramaPlus