Cfare ėshtė Jeta?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e briken
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  tiran
  Postime
  115
  Reputacioni
  11

  Cfare ėshtė Jeta?

  Receta Gatimi

  Para disa kohėsh kam lexuar njė libėr ku jeta paragonohej me njė udhėtim ne tren
  Njė shkrim shumė interesant

  Jeta ėshtė si njė udhėtim me tren:
  Shpesh hypet e zbritet, ndodhin aksidente...ne disa ndalesa ndodhin surpriza te kėndshme ne disa te tjera disa te pakendshme
  Kur lindim dhe hypim ne tren takojme njerėz ne cilėt besojme
  qe na shoqerojne pergjate gjithė udhetimit rinderit Tane

  Por fatkeqėsisht e vėrteta ėshtė komplet ndryshe:
  Ata zbresin ne njė stacion dhe na lėnė pa dashurinė dhe afeksionin e tyre, pa shoqėrinė e tyre

  Edhe pse shumė te tjerė hypin ne kėtė tren dhe bėhen shumė te rėndėsishėm pėr ne: Janė motrat vellezerit, miqte tanė dhe gjithė persona shumė te dashur pėr ne

  Disa nga kėta qe hipin e konsiderojnė kėtė udhėtim si njė shetitje
  Disa te tjerė gjejne nga ky udhėtim vetėm trishtim
  Ka nga ata qe hipin ne kėtė tren me dėshirėn e madhe pėr te ndihmuar ata qe kanė nevojė
  Dikush le njė shije te hidhur kur zbret
  Dikush hipen dhe zbret aq shpejt saqė vėshtirė te vėmė re prezencen e tij
  Dikush na bėn te habitemi kur zbret dhe na le tė bėjmė kėtė udhtim vetėm
  Ka nga ata qe do dėshironim te udhetonim por qe vendi pranė tyre ėshtė i zėnė
  Por nuk duhet te shqetesohemi kėshtu ėshtė udhėtimi..plot me sfida, endrra,fantazi,shpresa...por pa kthim mbrapa
  Kėrkojmė te bėjmė kėtė udhėtim ne mėnyrėn me te mirė te mundshme.
  Kėrkojmė tė shkojmė mirė me te gjithė ata qe bėjnė pjesė ne kėtė udhėtim dhe kėrkojmė me te miren nga ta
  Kujtojmė qe ne kėtė udhėtim ka nga ata qe do kenė nevojė pėr ne
  sikunder edhe ne pėr ata, qoftė edhe pėr njė fjale te mirė..udhėtimi ėshtė i gjatė
  Misteri i gjithė kėtij udhėtimi ėshtė se asnjėherė nuk e dimė se kur do zbresim pėrfundimisht dhe gjithashtu se kur personat qe na shoqerojne do duhet ta bėjnė, sikunder edhe personi qe do kemi pranė nuk dimė se kur do ti duhet te zbresi
  Unė mendoj se do me vi shumė keq kur te vi momenti qe do mė duhet te zbres nga treni...jam e bindur
  Ndarja me miqte qe kam takuar gjatė kėtij udhėtimi do jetė e dhimbshme
  Ndarja me njerzit me te dashur do jetė shumė e trishte
  Por shpresoj qe herėt a vonė te gjithė do zbresim ne stacionin qendror me njė valixhe qe para se te niseshim nuk e kishim
  Dhe ajo qe me bėn te ndihem mirė ėshtė fakti qe kam kontribuar sadopak pėr te mbushur bagazhin e secilit

  Ju..miqte e mi mundohemi te bėjmė te pamunduren qe te jetė njė udhėtim qe tia vlej...Tė mundohemi qe kur te na duhet te zbresim tė kemi lėnė njė vend bosh qe do tė kujtohet gjithmonė me nostalgji dhe me kujtime te bukura pėr ata qe do duhet te vazhdojnė udhetimin pas nesh.


  KUSH BEN PJESE NE TRENIN TIM JU LUTEM MOS HARRONI TE PAGUANI bILETEN,,,,, BRIKENI


  Kete e kam bere edhe ne slideshow por nuk di si ta postoj ne ket forum ??????

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ėshtė Jeta?

  Jeta eshte si nje Bicikel,duhet ti jepesh qe ta mbajsh drejtpeshimin.....

  Thenie e Ajnshtajnit..

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e F-B-K
  Anėtarėsimi
  Dec 2008
  Postime
  44
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ėshtė Jeta?

  per mendimin tim jeta esht loje
  qe po i dite regullat del me fitore

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ėshtė Jeta?

  jeta eshte llogari Olimbi shprehje nga filmi doktor Allamuvi

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. C'eshte per ju ''JETA''!?
  Nga daniel dani nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 24-09-2012, 10:02 AM
 2. Nėse jeta juaj do tė ishte libėr,ēfarė titulli do t'i vinit?
  Nga Enkelejda_24 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 18-05-2012, 06:50 PM
 3. Jeta eshte...
  Nga ardona nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 11-03-2012, 08:12 PM
 4. JETA ESHTE E VOGEL!
  Nga carolina nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 06-01-2012, 07:21 PM
 5. Cfare eshte Jeta
  Nga Strategu nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 17-05-2010, 07:55 PM