Probleme me ekranin i kompjuterit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  13

  Probleme me ekranin i kompjuterit

  Kam disa probleme me permasat e ekranit te kompjuterit!

  Si mund ti svogeloj ikonat, pasi dalin teper te medhaja?

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Re: ekran i pc

  Per te shfaqur imazhet sa me qarte ne ekranin e pc-se eshte e nevojshme te keni azhornuar/instaluar drejtuesit/drivers e skedes video.

  Nqs keto siper jane kryer, per te ndryshuar permasat e ekranit veproni:

  Nga desktopi klikoni me butonin e djathte dhe zgjidhni opsionin e fundit te menus: Properties dhe me pass Settings siē eshte treguar ne figure:

  1.


  2.


  Mund te ndryshoni SCREEN RESOLUTION, siē eshte treguar ne figuren 2, dhe te gjeni nje pershtatje per syte tuaj dhe sipas tipologjis dhe madhesise se ekranit. Levizeni ate majtas djathtas dhe perdorni Apply per te pare efektin, nqs nuk ju pelqen zgjidhni nje tjeter dhe kur te kenaqeni me permasat e ekranik klikoni OK, per ta konfemuar.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pastro Ekranin...
  Nga labja nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-07-2011, 11:06 PM
 2. Probleme shėndetėsore nga pėrdorimi i kompjuterit
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-06-2011, 02:21 PM
 3. Lirenti.com ne Ekranin tuaj!
  Nga ReniX nė forum Sisteme Operative
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-05-2010, 12:10 AM
 4. YouTube, tani edhe ne ekranin e televizorit
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 05-06-2009, 07:59 AM