Burri shtatzane per here te dyte


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Burri shtatzane per here te dyte

  Receta Gatimi

  NEW YORK – Tė jesh nėnė ėshtė bukur. Dy herė, akoma edhe mė shumė. Thomas Beatie, 34-vjecari nga Oregoni, qė u bė i famshėm si “burri i parė shtatzėnė” nė histori, e provon sėrish.

  Pasi i dha jetė vajzės sė tij, Susan Juliette, verėn qė sapo shkoi Beatie pret njė fėmijė tė dytė. Edhe kėtė herė gjithcka ėshtė mundėsuar nė mėnyrė artificiale, me njė donator sperme gjetur pėrmes internetit. Lajmin e ka dhėnė ai vetė gjatė njė interviste dhėnė sė bashku me gruan 46-vjearen, Nancy pėr gazetaren Barbara Walters tė ABC News.

  “Jam nė tremujorin e parė tė shtatzėnisė”- deklaron Thomas, duke shpjeguar se kishte ndėrprerė kurėn me baze testosteroni pas lindjes sė tė voglės Susan, pikėrisht pėr tė pasur njė tjetėr fėmijė.

  “Ndihem shumė mirė. Kam bėrė analiza dhe vizita tė shumta dhe gjithcka pėr momentin ecėn pėr bukuri”- siguron ai. Sipas parashikimeve tė bėra, fėmija pritet tė lindė 12 qershorin e ardhshėm.

  Nė intervistėn e tij, burri flet pėr periudhėn e lindjes sė Susan, duke rrėfyer pėr dhimbet qė e shoqėruan pėr orė tė tėra. “Nuk kam dashur tė bėj lindje me operacion dhe ka qenė Nancy ajo qė preu kordonin ombelikal tė foshnjės”.

  I lindur grua, Thomas iu nėnshtrua njė operacioni kirurgjikal pėr tė hequr gjoksin dhe prej vitesh merr hormone dhe bėn terapi pėr tė pasur njė pamje mashkullore.

  Zgjedhja e tij pėr tė qenė njė trans-mama nuk ka qenė e lehtė. “Kam mbetur i shokur nga fakti qė lajmi bėri xhiron e botės pėr pak orė”- thotė ai, duke shtuar se e ka parė veten nė site tė ndryshme anekėnd globit, Kinė, Rumani, Rusi dhe Brazil.

  Nuk ka qenė e lehtė edhe pėr njė tjetėr fakt. Ai pranon tė thotė se pas kėsaj ka marrė kėrcėnime anonime pėrmes internetit, madje edhe kėrcėnime me vdekje.

  Nė fakt, sot, Nancy e Thomas e konsiderojnė familjen e tyre njė familje normale, madje tradicionale. “Jemi, njė burrė, njė grua dhe njė fėmijė. Me njė fjalė, njė familje, si shumė tė tjera”- pėrfundon ai.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Burri shtatzane per here te dyte

  E degjova dhe une! Nuk ja presin fare ketij dhe ato qe i kan mbet, se kushedi ēfare do degjojme ne te ardhme!

  Akoma se ka kuptuar ai/ajo qe eshte grua! Te vej sa te doj gjera perpara, mashkull sbehet! pik.

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Burri shtatzane per here te dyte

  i paska hyre bara ne qef tjetrit,une jam kurioze te di si e ben me gruan ky, i punon vegla apo jo

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Burri shtatzane per here te dyte

  Po ca i punon, po thuaj do te marri dhe ca fame! kushedi si dalin leket te ndroj kallēukun qe ka para! Epo ti shkrepet femres sikur eshte burr!

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Burri shtatzane per here te dyte

  pse kallcuk e ka,nuk e ka me tesute nga lekura (meqe jemi ketu mu kujtua se ariu e ka me kocka dhe gjate kohes qe e ben i thyhet kocka, imagjino ca heq i shkreti)

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Re: Burri shtatzane per here te dyte

  Sic kam ndegjuar ky njeri nese mund ta quaj te till posedon dy organe..

 7. #7
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Re: Burri shtatzane per here te dyte

  i shkreti ari....
  per ne paska menduar zoti te pakten

 8. #8
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Burri shtatzane per here te dyte

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erlindi
  i shkreti ari....
  per ne paska menduar zoti te pakten
  Paske gallate ti Erlind

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e medlina
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  diku ne ks
  Postime
  82
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ej njerez spo muj me besu met vertet qa sosht tuj ndosh ket dunja sot kjo po ma von ncuk

 10. #10
  Hajde me ndonje djale!

 11. #11
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  te kaloje ylberin t'pakten, t'behet me verte burr.... hahahahaaaa

 12. #12
  i/e rregjistruar Maska e agimm
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  lopan njeri bre nanen ncncncn po qfar mashkulli aj bre

 13. #13
  i/e rregjistruar 10% Maska e medlina
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  diku ne ks
  Postime
  82
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ku ku njerz sa katastrof spo muj me besu

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  kshu jan njerezit mi medlina

 15. #15
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  hej qa po i bjen kjo tash..........cili eshte Gjeli (knusi) e cila Pula ne ate familje,,, jon perzi um doket interesant

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Thote:Thjesht ngela shtatzane duke pare 3D porno!!
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 17-12-2014, 08:32 AM
 2. Burri vrau Gruan pasi ishte shtatzane per here te 10....!
  Nga erinda nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 09-03-2012, 09:09 PM
 3. Elsa Lila, shtatzane udheton drejt New York
  Nga ulkina nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-02-2011, 03:42 PM
 4. Burri shtatzane ne muajin e 5 te shtatzanize
  Nga kuklla nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 07-04-2008, 06:01 PM
 5. Lufta e Dyte Botėrore
  Nga Lirenti nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-11-2006, 03:59 PM