POEZI--NDARJA


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e andi_pg
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  Pogradec
  Postime
  45
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  POEZI--NDARJA

  KUSHTUAR VAJZES QE E DONJA SHUME

  TY TE DASHUROVA
  ME SHIKIM TE PARE
  ZEMRA SEC U DRODH
  GOJA S'THA NJE FJALE

  ATEHERE E KUPTOVA
  SE TE DESHA SHUME
  JE E VETMJA FEMER
  QE ME LE PA GJUME

  KALUAN DIT' DHE MUAJ
  S'JEMI ME SI ME PARE
  NDJENJAT SEC U SHUAN
  GOJA THOT SHUME FJALE

  TANI E KUPTOJ
  CDO T'THOT DASHURI
  PASKAN QENE TE KOTA
  KETA LOTET E MIJ.

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e enkela
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  4
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  C'MEKAT TE PATA BERE O ZEMER??!!
  c'mekat te pata bere o zemer qe me lendove pa meshire,
  nese ti doje nje tjeter mund te ma thoje fare mire.
  c'gabim te madh e c'faj te vogel qe te vuaj une per ty,
  nese per ty s'kam qene asgje pse s'ma the me mire ne sy.
  ku valle te pata lenduar qe me hape kete plage,
  mos ky shpirt i pa trrazuar ty tu duk fare pak.
  mos u lodhe valle prej meje nga dashuria kishe frike,
  ta dija se tjeter doje vete do te thoja ik.
  perse s'me thua lamtumire valle ndruhesh se te mallkoj,
  se gabuar s'jam e tille une e para do te shkoj.
  perse o zemer me mashtrrove me the se me deshe shume,
  apo valle me ngaterrove ajo qe deshe s'isha une.

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e enkela
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  4
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  SEMUNDJA SHEKULLORE.
  c'do poezi timen ty ta kam kushtuar,
  me mijra faqe fletesh vetem per ty kam shkruar.
  c'do dite qe kaluam e ktheva ne poezi,
  edhe dhimbjen time e kam fshehur aty.
  me shume pasion krijova vargjet pa mbarim,
  dashurine qe pata e ktheva ne shkrim.
  s'eshte e lehet per mua te ndjej prap per ty,
  as te therras ne emer e as te kushtoj poezi.
  por kjo eshte dashuria nese e ke dit,
  te vazhdosh te presesh ate qe kurr se ke prit.
  te vazhdosh te duash ate qe kurr s'te deshi,
  ate qe kur qaja me lotet e mi qeshi.
  kjo pra eshte ajo semundja shekullore,
  te ndjesh ne thellesi per ate qe te le pas dore.
  keto njerez te dashur jan poezite e mija,
  me keto gjeje qetesine qe ma vodhi dashuria.

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e enkela
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  4
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ME DUHET TA PRANOJ.
  mjaft e genjeva veten tani s'mundem dot me,
  e di qe te humba dhe me duhet ta pranoj kete.
  mjaft vuajta kaq shume kam te drejte te jetoj,
  edhe pse s'esht e lehte me duhet te te harroj.
  mjaft qava gjithe netet e bukura me hene,
  ti jetoje me tjeter dhe une e vetme ne dhome.
  mjaft tani mjaft mjaft se shume u lodha,
  gjithe rinin time te bukur per ty e shkaterrova.

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e enkela
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  4
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ME FAL I DASHUR.
  me fal i dashur qe po te shkruaj,
  me fal qe emrin po ta permend,
  ndoshta ti se di qe une po vuaj,
  dhe se heshtja jote po me cmend.
  me fal por duhet ti them,
  keto fjale s'mund ti mbaje dot,
  me fal i dashur se pa ty e lumtur s'mund te jem,
  asnjehere ne kete bote.
  me fal se ndoshta gaboj,
  qe kaq shume te dua,
  me fal i dashur por s'mund ta mohoj,
  qe je i vetmi ne kete bote per mua.
  me fal qe keto fjale po ti le me shkrim,
  e qe nuk ti them dot perballe,
  me fal i dashur por nuk kam guxim,
  edhe pse do te dua deri sa te jem gjalle.

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  te kjo tema vihen edhe poezi per ndarjen nga shoqeria besoj ...
  kshu qe po e ve nje

  Iken vitet pa kuptuar
  Por kurr skam per ti harruar
  Do mbesin ne zemren time
  Me mall e me kujtime
  Sdo i harroj asnjehere
  As ne dimer , as ne vere
  Bashk qeshem , bashk qam
  Ne cdo cast , aty , te gjith pran

  Sa shaka , sa te verteta
  Sa te thena , sa te fshehta
  Tani qe i kujtoj
  qaj me mall , lotet me shkojn
  E di qe Zoti do na ndaje..e larg , larg do na coje
  Por me zemer e me shpirt gjithmon do ju kujtoje

  ...........

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23
  Sa melankolik beheni ju

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  te kjo tema vihen edhe poezi per ndarjen nga shoqeria besoj ...
  kshu qe po e ve nje

  Iken vitet pa kuptuar
  Por kurr skam per ti harruar


  Do mbesin ne zemren time
  Me mall e me kujtime
  Sdo i harroj asnjehere
  As ne dimer , as ne vere
  Bashk qeshem , bashk qam
  Ne cdo cast , aty , te gjith pran

  Sa shaka , sa te verteta
  Sa te thena , sa te fshehta
  Tani qe i kujtoj
  qaj me mall , lotet me shkojn
  E di qe Zoti do na ndaje..e larg , larg do na coje
  Por me zemer e me shpirt gjithmon do ju kujtoje

  ...........

  ufff sa melankolik kjo

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga enkela Lexo postimin
  C'MEKAT TE PATA BERE O ZEMER??!!
  c'mekat te pata bere o zemer qe me lendove pa meshire,
  nese ti doje nje tjeter mund te ma thoje fare mire.
  c'gabim te madh e c'faj te vogel qe te vuaj une per ty,
  nese per ty s'kam qene asgje pse s'ma the me mire ne sy.
  ku valle te pata lenduar qe me hape kete plage,
  mos ky shpirt i pa trrazuar ty tu duk fare pak.
  mos u lodhe valle prej meje nga dashuria kishe frike,
  ta dija se tjeter doje vete do te thoja ik.
  perse s'me thua lamtumire valle ndruhesh se te mallkoj,
  se gabuar s'jam e tille une e para do te shkoj.
  perse o zemer me mashtrrove me the se me deshe shume,
  apo valle me ngaterrove ajo qe deshe s'isha une.
  o sa me ka prekur kjo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ndarja
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 30-09-2012, 05:08 PM
 2. Ndonjėherė ndarja nga e dashura tė bėn mirė.
  Nga olsii nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 13-03-2012, 11:25 PM
 3. Ndarja e tekstit prej kėngės
  Nga Atlantis nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2011, 08:00 PM
 4. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 5. Frederik Ndoci dhe ndarja nga Aida
  Nga kuklla nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-04-2008, 10:19 AM