[PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  10

  [PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve

  Receta Gatimi

  per te shfaqur IP e anetareve mjafton te vendosni kete kode ne faqen tuaj

  Kodi PHP:

   
  // aty ku doni qe te shfaqet IP-ja 

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e clesiano
  Anėtarėsimi
  Mar 2007
  Vendndodhja
  itali
  Postime
  36
  Reputacioni
  0

  Re: [PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve

  Pershendetje!
  un do kisha deshire qe te vendosja ne firma ime,dhe kush e shihte firmen time te shihte Ip ehd edcdo info te tij..
  ke ide si mund ta bej?

  faleminderit

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: [PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve

  Forumi nuk pranon asnje lloj kod qoft ai HTML & PHP

  por nqs doni te shfaqni IP ne firmen tuaj ka shume mundesi...

  mund ta beni ate me imazh, karikoni kodin dhe shfaqeni ate ne nje imazh.
  ose nqs nuk ke praktik ne kete fushe mund te perdorni siti Dana Soft
  per te krijuar nje imazh me Info mbi vizitorin

  shembull:

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e clesiano
  Anėtarėsimi
  Mar 2007
  Vendndodhja
  itali
  Postime
  36
  Reputacioni
  0

  Re: [PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve

  faleminderit

 5. #5
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: [PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve

  A mund te me shpjegoni se si funksionon kjo gje? Ne cfare zone ne nje forum duhet te fus te paren dhe ku te dyten!
  Me falni por nuk po e kuptoj me te vertete!

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: [PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve

  nqs e ke parasysh ne faqen e pare te ketij portali ne bllokun e djathte te informacionet e anetarit del dhe ip-ja e tij.

  Kopjo kodin pa komente dhe vendose ne nje faqe php, dhe do e kuptosh funksionimin.

  krijo dhe nje faqe php vetem me ate kode dhe e kupton.

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: [PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve

  C'eshte kjo gje?! As une nuke kuptova, kerkoni te jeni me te qarte....!!!

 8. #8
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  10

  Re: [PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve

  Pershendetje!

  Nje shembull konkret mbi kodin siper eshte te kjo pjeset http://ip.lirenti.com/ kliko kete adrese dhe ky kode nxjerr pikerisht Frazen:

  Your IP address is: *XXX.XXX.XXX.XXX*


  Shpresoj se e kuptuat.

  Kjo mund te aplikohet ku doni ti tregohet ip-ja e rrjetit.

 9. #9

  Re: [PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve

  Kodi i postuar nga Lirenti eshte i sakte deri sa perdoruesi nuk perdor proxy. Per te qene me te sakte ne rezultat perdorni kete kod:

  Kodi:
  $ip = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'];
  if($ip == ""){
     $ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
  }

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: [PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve

  Jo qe ka thene Sir_Joni eshte e vlefshme per IP-te fallco tutoriali qe kemi bere me tor,

  edhe nqs perdorni nje IP falco me kete kode arritet te rregjistrohet dhe IP juaj reale, kujdes shume faqe e perdorin kete menyre, sic eshte ajo e rapidshare.

  ja dhe nje kod tjeter per IP. ISP

  Kodi:
  <?php
  $ip = "" . $_SERVER['REMOTE_ADDR'] . "";
  $isptc = gethostbyaddr($_SERVER['REMOTE_ADDR']);
  $ispoh = preg_split("/\./", $isptc);
  $xy = count($ispoh);
  $x = $xy - 1;
  $y = $xy - 2;
  $i = $xy - 3;
  $ispp = "" . $ispoh[$i] . ".";
  $isp = "" . $ispoh[$y] . "." . $ispoh[$x] . "";
  echo"ip: $ip
  ";
  echo"isp: $ispp$isp";
  ?>
  Mjafton ta shpetoni dhe te drejtoni linkin ne /isp.php

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: [PHP] Si tė shfaqim IP e anetareve

  Sherbimi eshte serisht aktiv ne www.ip.lirenti.com

 12. #12
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Cool

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Forumi nuk pranon asnje lloj kod qoft ai HTML & PHP

  por nqs doni te shfaqni IP ne firmen tuaj ka shume mundesi...

  mund ta beni ate me imazh, karikoni kodin dhe shfaqeni ate ne nje imazh.
  ose nqs nuk ke praktik ne kete fushe mund te perdorni siti Dana Soft
  per te krijuar nje imazh me Info mbi vizitorin

  shembull:
  ej,kur un futem tek site www.ip-adress.com qe tregon IP time Del ajo Ip e treguar te ajo tabela qe ke nxjerr ti

 13. #13
  i/e rregjistruar 10% Maska e pirro
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  53
  Reputacioni
  0
  A mund te me tregoni se si mund ta di se a e kam IP dinamike apo statike, si mund ta di?

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  pirro kete duhet tia kerkosh atij qe ju ofron Internetin. Statiket kane nje kontrat me te shtrenjte.

 15. #15
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  $ip = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'];
  if($ip == ""){
  $ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
  }

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pershendetje gjithe anetareve te forumit
  Nga interista67 nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 02:19 PM
 2. Kerkoj ndihme - Lajmerimi i anetareve me email
  Nga burimi_zh nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-04-2009, 09:16 PM
 3. Te shfaqim RUN ne panelin Start
  Nga ReniX nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-04-2008, 12:08 AM
 4. 0.1 - Grupet e Anėtarėve
  Nga Lirenti nė forum Guida dhe Kushtet e Pėrdorimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2006, 01:04 AM