Alienėt ekzistojnė, por NASA i fsheh ata


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Alienėt ekzistojnė, por NASA i fsheh ata

  Receta Gatimi


  Njė ish astronaut i NASA-s i cili ka ecur nė planetin Hėnė, gjatė misionit tė tij atje vite me pare, thotė se alienėt nuk janė vetėm tė vėrtetė, por e kanė vizituar tokėn disa herė.

  Dr Edgan Mitchell, thotė se ėshtė shumė i bindur se shumė UFO kanė vizituar tokėn gjatė karrierės sė tij si astronaut.

  77 vjeēari, i cili ka qenė pjesė e ekuipazhit tė misionit Apollo 14, tha se burimet nė agjencinė hapėsinore, NASA, na i kanė pėrshkruar alienėt si “njerėz tė vegjėl tė ēuditshėm pėr ne”, por asnjehere nuk kanė pranuar se ata kane vizituar Token.

  Dr Mitchell ka thėnė pėr Radio Kerrang se teknologjia njerėzore nuk “ėshtė aq e sofistikuar” si e Alieneve dhe nėse ata do tė ishin armiqėsor “ne nuk do tė jetonim mė”.

  Ai tha: “Nuk ėshtė ndonjė ēudi qė tė besojmė se nuk jemi tė vetėm nė univers. Unė jam mėse i sigurt pėr kėtė, dhe s'ka si te ndodhe ndryshe. UFO-t ekzistojne” .

  “A mund ti identifikojmė ku janė kėto UFO dhe keto planete tė tjerė me jetė? Jo, sigurisht, pasi nuk janė nė sistemin tonė Diellor, por ne kemi arritur tė identifikojmė njė numėr tė madh planetėsh qė mund tė kenė jetė ashtu si edhe ne Toke.

  “Mendoj se jemi tė privilegjuar qė jemi njė planet i vizituar nga kėto qenie jashtetokesore dhe se fenomeni UFO ėshtė shumė real”.

  “Unė kam qenė pjesė e qarqeve ushtarake dhe inteligjente, tė cilėt e dinė shumė mirė se ne jemi vizituar nga UFO-t por nuk e kanė publikuar kėtė gjė. Kohėt e fundit po shoh disa pėrpjekje pėr publikim, megjithese shume te vakta”.

  Dr Mitchell, sė bashku me komandantin e Apollo 14 Alan Shepard, mbajnė rekordin pėr udhėtimin mė tė gjatė nė hėnė prej 9 orėsh e 17 minutash, qe ka pasur misionin e vitit 1971 ne Hene.

  Zyrtarė nga NASA, i hodhėn poshtė komentet e tij sa i perket vizites se UFO-ve ne Toke.

  Nė njė deklaratė, njė zyrtar tha: “NASA nuk gjuan UFO-t. Deri mė sot nuk ka arritur tė gjejė asnjė provė pėr jetėn aliene nė kėtė planet ose kudotjetėr nė univers”.

  “Dr Mitchell ėshtė njė amerikan i madh, por ne nuk ndajmė tė njėjtin opinion pėr kėtė ēėshtje”.

 2. #2
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  une i besoj qe ufot ekzistojne,,,ka shume elemente qe te ben te arrish ne nje konkluzion te tille.

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e selami2006
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  59
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga selami2006; 26-02-2009 mė 01:38 AM.

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e rrugaci i vogel
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  166
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Rrofsh negaiv per kete postim pasi kete teme e diskutuam ne klase gjate nje ore te lire, dhe informacionet tuaja me ndihmuan shume.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Itali, gruaja tregon se si bėri 20 fėmijė me alienėt
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 29-08-2011, 12:14 AM
 2. Do t'i takojmė alienėt nė vitin 2031
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 21-07-2011, 04:51 PM
 3. Alienėt janė nė mesin tonė
  Nga aurel nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 24-11-2010, 08:58 PM
 4. Besoni se ekzistojne UFO?
  Nga EMAUS nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 14-11-2010, 08:32 PM
 5. Plazhet qė nuk do tė ekzistojnė mė
  Nga kuklla nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-03-2008, 11:00 AM