Trajneri i Barcelonės, Pep Guardiola, ka lavdėruar hat-trickun e Messi nė ndeshjen e mbrėmshme tė Copa del Rey nė fushė tė Atletico Madrid, tė cilėn katalanasit e fituan me rezultat 3-1.“Unė jam kam shkundur dorėn mė shumė se kushdo tjetėr. Ai ka pasur njė pushim tė mirė. Jam shumė i lumtur pėr tė. Ai luajti shumė mirė. Sjellja e tij ishte e jashtėzakonshme”, ka thėnė Guardiola.

“Jam me fat qė stėrvis lojtarė tė tillė aq tė mirė. Ata janė tė vetmit qė e bėjnė kėtė ekip tė duket kaq e mirė”, ka shtuar spanjolli.

Messi Vs Atletiko Madrid 3 me 1. Me Poshtė mund ti shihni dhe gollat e Messit.
http://www.youtube.com/watch?v=-7iko_Nycns