Reali mposht Mallorcan n? udh?tim
Me golat e Robben, Raul dhe Ramos, kampioni i Spanj?s, Real Madrid, ka ka sh?nuar fitore n? udhėtim Mallorcan me rezultat 3-0.

Robben sh?noi golin e par? t? ndeshjes q? n? minutėn e tret?, ndėrsa rezultatin e dyfishoi kapiteni Raul, pas nj? loje t? mir? t? Higuain, n? minutėn e 17-t? t? loj?s.

Pjesa e dyt? solli edhe golin e tret? p?r mbretėrit, t? cilin e sh?noi Sergio Ramos, n? minutėn e 66-t?, duke vulosur kėshtu fitoren p?r Realin.


Assesi te mposhtet Barcelona.

Skuadra e Barcelonės ka pėrmbysur gjithēka nė dhjetė minutat e fundit tė takimit nė Reyno de Navarra pėr tė dalė fituese kundrejt Osasunės me rezultat 3-2.

Blaugranėt krijuan epėrsinė nė fund tė pjesės sė parė (45’) me anė tė sulmuesit kamerunas, Samuel Eto’o.

Vendasit u kthyen nė pjesėn e dytė tė takimit duke arritur tė shėnojnė dy herė brenda dhjetė minutash. Miguel Flano (63’) barazoi rezultatin nė 1-1, ndėrsa Walter Pandiani krijoi epėrsinė pėr Osasunėn.

Atėherė kur mendohej se Barcelona mė nė fund do humbė, pas tė gjithė atyre fitoreve radhazi, kėshtu nuk ndodhi.

Dhjetė minuta pa pėrfunduar koha e rregullt, Xavi Hernandez barazoi rezultatin nė 2-2, ndėrsa lojtari mė i mirė nė botė pėr momentin, Lionel Messi, me njė godite nga jashtė gjashtėmbėdhjetėmetėrshit, e mposhti portierin Roberto, pėr t’ia siguruar fitoren Barcelonės.