Receta Gatimi

Disa Kuriozitete


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
  1. #1
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30

    Disa Kuriozitete

    Disa Kuriozitete


    Ngrėnia e ngadalshme pėr trup tė hollė

    Femrat tė cilat hanė mė ngadalė ushqim, nė fakt shtyjnė mė pak kalori nė organizmin e tyre nė krahasim me ato femra tė cilat hanė mė shpejtė.
    Nė studim kanė marrė pjesė 30 femra tė shėndosha tė moshės ndėrmjet 18 dhe 48 vjeēare.

    Shkencėtarė kanė krahasuar sasinė e konsumuar tė ushqimit te dy grupet, femrat tė cilat kanė ngrėnė mė ngadalė dhe mė gjatė, dhe te femrat tė cilat kanė ngrėnė mė shpejt dhe mė shkurtė.

    Rezultatet kanė treguar se edhe pse koha e ushqimit ishte 20 minuta mė e gjatė te femrat tė cilat kishin ngrėnė mė ngadalė, ato kishin konsumuar sasi mė tė vogėl tė ushqimit se sa femrat tė cilat kishin ngrėnė shpejtė.





    Tavolina mė seksi nė botė


    Restoranti ekskluziv japonez ka vendosur qė nė hapje tė tij tė befasojė mysafirėt me njė mėnyrė tė pazakontė tė shėrbimit tė ushqimit. Nė vend tė pjatave, ushqimi ėshtė shėrbyer nė trupin e njė manekine.
    Nė barin e restorantit V-Sushi tė njė hoteli nė Vincent tė Southportit mysafirėt kanė ngrėnė peshk nga trupi i manekines Becky Wu, e cila ka shėrbyer nė vend tė pjatės pėr delikatesat japoneze nė hapjen e kėtij vendi ekskluziv.

    Ky hotel nė Southport ėshtė hapur nė fillim tė vitit derisa pronari i tij ka vendosur tė hapė edhe njė restorant pėr tė tėrhequr klientėt nga Azia.

    ''Ushqimi ka qenė i shijshėm dhe asnjėherė mė parė nuk kam parė tavolinė tė pėrgatitur mė mirė. E sidomos kur vajza ėshtė ngritur dhe zhveshur para tė gjithėve...'', ka treguar pėrjetimet e veta njė nga tė ftuarit e rastit.




    Kėshilla nga njeriu mė i vjetėr nė botė


    Ēdo ditė hani karkaleca tė fėrguar dhe pini nga njė gotė qumėsht, kėshillon njeriu mė i vjetėr nė botė, Tomoji Tanabe.
    Tanabe, i cili ka mbushur 113 vjet, arsyen e jetėgjatėsisė sė tij ia dedikon ushqimit.

    Ai thotė se ha shumė perime, shmang alkoolin dhe cigaret, ndėrsa pretendon tė jetojė sė paku edhe dhjetė vite.

    Japonezėt kanė jetėgjatėsi mė tė madhe, dhe kjo shpjegohet me ushqimin e shėndetshėm tė cilin e konsumojnė, ndėrsa ky ushqim pėrbėhet kryesisht nga perimet dhe peshku.



    Martohet njeriu mė i trashė nė botė


    Njeriu mė i trashė nė botė ka njoftuar se ai do tė martohet, pasi qė ka humbur pothuajse gjysmėn e peshės sė tij trupore.
    Manuel Uribe, 43-vjeēar, mban rekordin e njeriut mė tė trashė nė botė nė Librin e Rekordeve Guinness 2007.

    Meksikani ka thėnė se ka rėnė nė peshėn prej 260 kilogramėve nga 590 kilogramėt qė i kishte nė muajin shkurt, raporton gazeta britanike Daily Telegraph.

    Zotėriu Uribe do tė martohet me vejushėn me emrin Claudia, mė 26 tetor tė kėtij viti nė qytetin e Monterrey tė Meksikos veriore.

    "Do tė jetė njė martesė e majme, me sasi, por me kalori shumė tė ulėta tė ushqimeve", ka thėnė ai.




    Virgjine n? moshėn 105-vjeēare


    Britanikja Clara Meadmore, thotė se ajo edhe pse ?sht? n? moshėn 105-vjeēare, ende ?sht? virgjine, dhe si f?mij? kishte vendosur t? mos martohet dhe t? mos ketė seks, dhe p?r habi kjo kurrė nuk i ka munguar.

    “Kurr? nuk kam qen? e interesuar ose nuk kam imagjinuar t? kem seks. Gjithmon? kam qen? e angazhuar me gj?ra t? tjera. E kam v?n? k?t? q?llim n? mendje kur kisha 12 vjet, se kurrė nuk do t? martohem dhe e kam mbajtur k?t?”, ka th?n? Clara.
    E lindur n? vitin 1903, ajo e ka kaluar shumicėn e rinis? s? saj n? Egjipt, Kanad? dhe Zeland? t? Re, para se t? rikthehet n? sht?pi n? vitet e 20-ta t? saj, dhe t? b?het sekretaresh?.
    “Kurr? nuk kam pasur t? dashur ose t? shqetėsohem p?r lidhje. Kur un? isha vajz?, seksi b?hej vetėm me burrin tuaj. Kisha shum? miqėsi platonike me burra, por kurrė nuk e kam ndjer? nevojėn p?r t? shkuar m? tej”, thotė ajo.
    Clara tash jeton n? nj? sht?pi pleqsh n? Perranporth, Cornwall (Angli) dhe kalon shumicėn e kohės duke dėgjuar radio.



    7.200 euro borxh pėr seks telefonik



    Njė i ri 22-vjeēar ka kaluar madje 27 orė nė seks nėpėrmes telefonit me tė punėsuarėn e ‘linjės sė nxehtė” nė dhomėn e tij tė hotelit,

    dhe kėshtu ka bėrė njė llogari prej 7.200 eurosh tė cilėn nuk ka mundur ta paguajė, shkruan gazeta gjermane Bild.
    Nė fakt, pėr tė riun e pakujdesshėm kjo nuk ėshtė hera e parė qė i ka ndodhur njė gjė e kėtillė. Zyrtarėt e policisė gjermane kanė njoftuar se Anthony M. nga Leverkuseni ėshtė nė kėrkim qysh prej muajit shkurt kur e ka bėrė tė njėjtėn gjė edhe nė njė hotel tjetėr lokal nė Hannover.
    "Kam qėndruar nė dhomėn time tė hotelit dhe pėrnjėherė jam eksituar, prandaj kam thirrur linjėn telefonike tė seksit - hotline. Nuk ia kam vėnė mendjen kohės, ka qenė si nė film, thjesht kam vazhduar", ka sqaruar Kazanova gjerman.
    Kur tė punėsuarit e hotelit e kanė zbuluar llogarinė katastrofike, nė pėrcjellje tė policisė, kanė ardhur deri tek dhoma nė tė cilin Anthony ende ‘po fliste’ nė linjėn e nxehtė.
    Policia ia ka bėrė testet e drogės tė riut dhe ka zbuluar se kishte marrė metamfetamina dhe kishte tymosur hashash, si dhe ėshtė thėnė se ekziston mundėsia qė ndikimi i drogės tė jetė pėrgjegjės pėr festėn e tij tė pafundme seksuale.
    E gjithė kjo situatė do tė zhvillohet pėrfundimisht nė gjykatė, ku Anthony do tė duhet tė arsyetojė veprimet e tij.
    "Hoteli e bart pėrgjegjėsinė. Nėse mysafirėve tė vet nuk ua kufizon qasjen nė linjat e shtrenjta telefonike pėr seks, atėherė jeni tė pakujdesshėm dhe duhet tė pėrgjigjeni pėr ēdo dėm qė rrjedh nga tėrė situata qė ėshtė krijuar", ka komentuar Burkhard Benecken, avokati 31-vjeēar i djaloshit.
    Se nė ēfarė mėnyrė do tė reagojė gjykatėsi i gjykatės nė tė cilėn do tė paraqitet Anthony dhe se ēfarė do tė thotė ai mbetet tė shihet



    Nxjerr nė ankand virgjėrinė, 1 milion euro


    Ish konkurrentja e “Big Brother” 2008 nė Itali, Raffaella Fico ka nxjerre nė ankand virgjėrinė e saj.

    Raffaella, 20 vjece me njė fizik qė tė le pa frymė, nė njė intervistė ne revistėn italiane “Chi”, le tė gjithė me gojė hapur duke deklaruar:
    "Nxjerr nė ankand virgjėrinė time pėr 1 milion euro. Dua tė shoh nėse ka ndonjė qė do tė nxjerr aq para pėr tė mė patur".
    Brunia sexy, qė brenda nė shtėpi i kishte thėnė tė gjithėve se ishte e virgjėr, pranon: "Mund tė jetė e sikletshme. Por me kėto para mund tė realizojė endrrėn time”.
    Pas “Grande Fratello”, vajza kishte deklaruar:"Nuk e di cfarė do tė thotė tė bėsh sex".
    Dhe ja tani duke habitur tė gjithė, nxjerr nė “shitje” natėn e saj tė parė tė dashurisė.
    Njė propozim pikant ky i ish konkurentes se B.B, qė nuk e fsheh sikletin nė rastin kur ndonjė bukurosh i pasur tė bėje pėrpara.
    E kenaqur por dhe pak e frikėsuar, Raffaella i mendon qė tani ėndrrat qė do tė realizojė me grumbullin e parave: "Mund tė blej njė shtėpi nė Romė si dhe tė paguaj njė kurs pėr aktrim".
    Po cfarė do tė bėjė ajo nėse konkurenti nuk do tė jetė nė shijet e saj? "Do tė pi njė gotė verė dhe durim". E gatshme pėr tė bėrė gjithcka bukouroshja Fico.
    Dhe tė mendosh qė vetėm disa muaj mė parė ajo skuqej nga ideja pėr tė pozuar nė njė kalendar sexy! Por sic duket kohėt kanė ndryshuar….




  2. #2
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36

    Re: Disa Kuriozitete

    Shume te forta. dhe ajo 105 vjeēarja sa paska prit po vetem se thon qe seksi te zgjat jeten dhe kjo ske ka shijuar fare dhe i kaloi te qintat.

  3. #3
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19

    Re: Disa Kuriozitete

    kjo e ankandit i kish filma, pasi emisioni "Iene" me kamera te fshehta i beri nje propozim nga nje gjoja miliardar arab, dhe ajo nuk poranoi duke thene se e kish bere vetem per publicitet dhe jo se ishte e bindur se do e jepte virgjerine ne ankand.

  4. #4
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30

    Re: Disa Kuriozitete

    Kush e di e ka kuptuar ajo qe Arabi ska qene me te vertete Arabbbbb ose si ka pelqyer Arabi ,simas gojdhenave Raffaelles nuk i eshte bere asnje oferte deri tani,siduket nuk ja vlen per 1 milion euro

  5. #5
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19

    Re: Disa Kuriozitete

    e ke shume gabim, ishte nje emisjon shume i lezetshem ku ajo jepte dhe pyeste cdo te dhene, bile dha dhe certefikaten e mjekut qe ish akoma e paprekur.

  6. #6
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30

    Re: Disa Kuriozitete

    Nuk e vej ne dyshim fare ate qe thua ti ,une e kam me te degjuar sipas Gojdhenave

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 06-02-2013, 08:34 PM
  2. Foto: Disa kuriozitete rreth Wikipedia
    Nga ReniX nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 27-03-2012, 09:01 PM
  3. Disa kuriozitete mbi kafshet.
    Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 21-04-2011, 10:38 PM
  4. Disa Kuriozitete!!!
    Nga Kliton nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-02-2009, 06:07 PM
  5. Disa Kuriozitete
    Nga Kliton nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-01-2009, 10:24 AM