243 milionė funte pėr Kaka? Milani pranon?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  243 milionė funte pėr Kaka? Milani pranon?

  Receta Gatimi

  Skuadra e Milanit ka njoftuar se ata janė duke shqyrtuar ofertėn tė cilėn e ka bėrė Manchester City pėr superyllin brazilian Kaka. Nga 243 milionė funtet, 108 milionė funte do tė shkojnė nė arkėn e Milanit!  Ditėve tė fundit ka spekulime tė shumta nė lidhje me ofertėn qė kanė bėrė ‘pasanikėt’ nga Manēesteri pėr tė fituar shėrbimet e yllit tė Milanit. “Sky Italia” njofton se delegatėt e Cityt i kanė shtuar edhe shtatė milionė euro ofertės primare, dhe tashėm ata ofrojnė 107 milionė euro pėr ta transferuar ish-Topin e Artė.

  “Ne jemi duke shqyrtuar ofertėn pėr Kaka. Manchester City ka dhėnė njė propozim dhe ne jemi duke e shqyrtuar. Kjo nuk do tė thotė se e kemi pranuar atė, por pas shqyrtimit do tė vendosim pėr pėrgjigjen”, ka thėnė drejtori i “Milan Channel”, Mauro Suma.

  Ndėrkohė mėsohet se babai i Kaka ka udhėtuar pėr nė Manēester, ndėrsa njė burim i besueshėm i ka thėnė “Associated Press” se Milani ėshtė pajtuar, ndėrsa mbeten tė zgjidhen detajet ndėrmjet lojtarit dhe Cityt.

  Kaka i gatshėm tė pranojė ofertėn e Cityt

  Sipas lajmeve tė fundit tė mediave angleze, Manchester City, e ka ngritur ofertėn pėr Kaka nė 243 milionė funte (271 milionė euro).  The Sun ka shkruar se agjentėt e brazilianit i kanė dhėnė leje Cityt t’i drejtohet Milanit, gjashtė javė mė herėt, kur kishin parė se ēfarė shume mund tė ofrohet.

  Oferta e re Cityt ėshtė ndarė kėshtu:

  - 108 milionė funte pėr Milanin (oferta e mėhershme ishte 107 milionė euro)

  - 108 milionė euro pagesat e Kakas, pėrfshirė edhe taksat. Kaka do tė marrė tė ardhura neto prej 13.28 milionė nė vit, qė i bie 255 mijė funte nė javė.

  - 27 milionė pėr komisionarėt, ndėrmjetėsuesit dhe harxhimet tjera.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Re: 243 milionė funte pėr Kaka? Milani pranon?

  Ishalla nuk iken me pelqen ta shoh Kakan tek Milani.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Re: 243 milionė funte pėr Kaka? Milani pranon?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kliton
  Ishalla nuk iken me pelqen ta shoh Kakan tek Milani.
  Varet sic duket pronaret e City-it qenkan te vendosur qe Kaka patjeter te luaj per ta.

  Kesaj mund ti them "Ēmenduria e Futbollit"

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Kaka kėrkon nga City mundėsi largimi n? vitin 2010

  Mesfushori i Milanit, Kaka, ka kėrkuar nga City nj? pik? t? veēant? n? kontratė, e cila do t’i lejonte atij t? largohet pas nj? viti nėnshkrimi me ta.

  Kaka ?sht? n? rrug? p?r t? kompletuar transferimin e tij 108 milion? funtesh tek Manchester City (120 milion? euro), por, si pjes? t? marrėveshjes ka kėrkuar q? ekipi anglez t? fusė nj? pik? t? veēant? q? do t’i lejoj? t? largohet.

  Siē shkruan Corriere Dello Sport, ekipi nga Premierliga ka pranuar k?rkes?n e tij, nga e cila klubi do t? humbte 55 milion? euro n?se ajo realizohet n? t? ardhmen.

  Kaka ka kėrkuar q? t? mund ta blej? kontratėn e tij p?r 65 miliion? euro, e cila do t’i mundėsonte atij t? largohet n?se planet dhe premtimet e Cityt nuk materializohen.

  Si shtes?, braziliani ka kėrkuar 20% rritje t? t? ardhurave t? tij vjetore si kompensim q? nuk do t? mund t? luaj? n? Lig?n e Kampion?ve n? sezonin e ardhsh?m.

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: 243 milionė funte pėr Kaka? Milani pranon?

  ēfare leku po xhiron, kam frike se po iku do te pesoj fatin e Sheves...
  Uroj qe jo!

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Berlusconi konfirmon shitjen e Kaka

  Transferimi i Leite Kaka te Manchester City duket se ka marrė dritėn e gjelbėr nga presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, i cili ka thėnė se do ta shesė superyllin brazilian.  “Sipas tė gjitha gjasave do ta shes Kakan. City ka bėrė njė ofertė shumė tė madhe pėr tė, ndėrsa vetė lojtarit i ofron pagė prej mė shumė se 15 milionė eurosh nė vit”.

  “Nėse nuk e shes atė, atėherė do tė prishet baraspesha nė skuadėr. Kjo do tė thotė se rrezikoj ta humb atė pa fituar asgjė nė tė ardhmen”.

  “E vetmja gjė qė mė mbetet ėshtė tė kuptohem me tifozėt dhe tė marr vendimin mė tė mirė pėr tė gjithė”.

  Mbrėmė njė numėr i madh i tifozėve tė Milanit kanė dalė nėpėr rrugėt e qytetit tė Milanos pėr tė protestuar kundėr shitjes sė Kaka.

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Milani do t? blej? kat?r yje me parat? nga shitja e Kaka

  Roser?t do t? mund t? blinin yjet e Arsenalit dhe Chelseat (Adebayor, Clichy, Essien dhe Alex) me parat? t? cilat do t’i fitojnė nga shitja e Kaka tek Manchester City.

  Berlusconi edhe vetė pohoi se ai do t? detyrohet t? shesė Kakan tek Manchester City, ndėrsa siē shkruajnė mediat italiane Milani tashmė planifikon se ku do t’i harxhojė paratė q? do t? marr?.

  La Gazzetta Dello Sport ka shkruar se rosoner?t do t? k?rkojn? dy yjet e Arsenalit, Emmanuel Adebayor, p?r t? cilin do t? ofrojnė 35 milion? euro, dhe Gael Clichy, 15 milion? euro.

  Q? t? dy lojtar?t kan? qen? caqe t? r?nd?sishme t? Carlo Ancelottit dhe 50 milion? euro mund t? jen? t? mjaftueshme p?r t? bindur Arsene Wengerin t? heq? dor? nga ta.

  Milani po ashtu dėshiron t’i harxhojė edhe 50 milionė euro t? tjera n? transferimin e dyshes s? Chelseat, Michael Essien dhe Alex. P?r Essien rosoner?t do t? ofrojnė 35 milionė, ndėrsa 15 milionė tjera p?r Alex.

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: 243 milionė funte pėr Kaka? Milani pranon?

  sot Berusconi tha 120 miljon

 9. #9
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: 243 milionė funte pėr Kaka? Milani pranon?

  Shpresoj te mos iki Kaka (ka dhe emer te bukur)

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Re: 243 milionė funte pėr Kaka? Milani pranon?

  Veshtirr qe Kaka do qendroj ne Milano..
  Drejtuesit e Man.City-it jane te "Ēmendur" , shume shpejt do behen ekipi nr.1

  edhe pse i urrej ekipet artificiale......

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Liverpooli tė paguajė 60 milionė funte
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:52 PM
 2. Rikthehet milani i frikshem.
  Nga paolo maldini nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-01-2010, 09:39 AM
 3. Shtėpia e gjerė 1.8 metra kushton 4.5 milionė funte
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-12-2009, 06:06 PM
 4. Sulltani paguan 15 mijė funte pėr njė qethje flokėsh
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-08-2009, 09:51 AM
 5. Kaka Refuzon Sheiket,qendron tek Milani
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-01-2009, 07:51 PM