Horoskopi sipas karakterit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Horoskopi sipas karakterit

  Receta Gatimi

  Horoskopi sipas karakterit


  DASHI

  KARAKTERISTIKAT: Ndėrmarrės, i guximshėm, impulsiv, kokėfortė, dinamik. Ka energji tė madhe, por nuk ka vullnet tė qėndrueshėm. Ka bukurinė fizike. Bėn luftė tė pėrjetshme dhe ėshtė nė aktivitet tė vazhdueshėm. Adhurues i sportit dhe i tė gjitha aktiviteteve fizike.
  PLANETI: Marsi.
  PROFESIONI: Politikan, inxhinier, avokat, komik, ushtar, kimist, astronom, kirurg, mishshitės, floktar.
  MANGĖSIA: Arrogant, i pamatur.


  DEMI

  KARAKTERISTIKAT:Stabil,idurueshėm, kėmbėngulės, inert. Ka njė vullnet tė jashtėzakonshėm.Adhuron shtėpinė dhe familjen. Ėshtė i dhėnė pas pėrfitimeve ekonomike. Nuk heq dorė lehtė. I do gjėrat luksoze, stolitė, rrobat e bukura. Mund tė jetė tepėr i bukur, ose i shėmtuar.
  PLANETI: Venera.
  PROFESIONI: Artist, kreator mode, lulishtar, ėmbėltor, tregtar, ekonomist, piktor, muzikant, skulptor, shkencėtar.
  MANGĖSIA: Posesiv, i ngutshėm.


  BINJAKĖT


  KARAKTERISTIKAT: I shpejtė, i zhdėrvjelltė, kureshtar, komunikues, i shoqėrueshėm, i aftė. Bėn disa punė njėkohėsisht. Nė fytyrė mban maskė. E do dijen vetėm pėr vete. Ka pamje rinore dhe shpirt tė ri.
  PLANETI: Merkuri.
  PROFESIONI: Jurist, ekonomist, matematikan, shkrimtar, shkencėtar, shahist, basketbollist, artist, spiker, mėsues, postier, tregtar, nėpunės, zanatēi, botues.
  MANGĖSIA: Sipėrfaqėsor dhe mosmirėnjohės.


  GAFORRJA


  KARAKTERISTIKAT: Epshor, misterioz, i pėrkushtuar. Ka imagjinatė tė bujshme. Nė aspektin amėsor ėshtė i butė. I do shtėpinė dhe familjen. Ka vullnet tė dobėt dhe ėshtė i dhėnė pas pijes. Rėndom personat e kėsaj shenje nėnat i pėrmbytim me ndjeshmėri tė tepruar. Kjo ėshtė shenja astrologjike mė emocionale. Ka imagjinatė tė fortė.
  PLANETI: Hėna.
  PROFESIONI: Fotograf, aktor, marinar, hotelier, historian, shkrimtar, piktor, moler, tregtar, shtegtar, ekonomist, mėsues, psikoterapeut.
  MANGĖSIA: Sė tepėrmi i ndjeshėm, koprrac.


  LUANI


  KARAKTERISTIKAT: Dėshiron tė jetė nė qendėr tė vėmendjes, nė krye tė aksionit. I do jetėn, fėmijėt, pushtetin. Dėshiron tė urdhėrojė, tė shtypė. Ėshtė autoritar, shpirtgjerė dhe elegant. Bie nė komplimente. Me kalimin e viteve e humb elanin jetėsor. Nėse niset rrugės religjioze, bėhet pėrjashtues dhe dogmat.
  PLANETI: Dielli.
  PROFESIONI: Organizator, shef, politikan, artist, aktor, bankier, argjendar.
  MANGĖSIA: Snobizmi.  VIRGJĖRESHA


  KARAKTERISTIKATreciz, i ndėrgjegjshėm, pedant, racional, mosbesues. Bashkėpunėtor i shkėlqyeshėm, tek i cili gjithnjė mund tė mbėshteteni. Mė shumė beson nė arsye sesa nė intuitė. Ėshtė i dhėnė pas shėndetit, bujqėsisė, por edhe artit. Jeton nga puna e vet.
  PLANETI: Merkuri.
  PROFESIONI: Farmacist, tregtar, shkrimtar, gjuhėtar, pianist, piktor, aktor, sportist, jurist.
  MANGĖSIA: Ėshtė vesveseli, cikėrrimtar.  PESHORJA


  KARAKTERISTIKAT: I kujdesshėm, i matur, harmonik, pajtohet mirė me tė tjerėt. Ėshtė estet i madh. Ka bukurinė, graciozitetin, pamjen transparente. Nė punė ėshtė diplomat, nė shtėpi nuk ėshtė taktik. E do
  punėn ekipore, elegancėn dhe ka shije tė mirė.
  PLANETI: Venera.
  PROFESIONI: Jurist, gjykatės, aktor, kėngėtar, politikan, piktor, pianist, diplomat, arkitekt, edukator, mėsues.
  MANGĖSIA: Tekanjoz, harxhon shumė.  AKREPI


  KARAKTERISTIKAT: Kanė vullnet tė fortė, janė dinamikė, tė shpėrqendruar, kėmbėngulės dhe seriozė. I tėrheqin provokimet. Janė enigmatikė, misterioz dhe tė errėt. Bėjnė gjithēka pėr miqtė, por gjinisė tjetėr nuk i besojnė. Motoja e tyre ėshtė "gjithēka ose asgjė". Janė dashnorė tė mėdhenj dhe shkencėtarė.
  PLANETI: Plutoni.
  PROFESIONI: Financier, psikiatėr, detektiv, avokat, spiun, speleolog, okultist, tregtar.
  MANGĖSIA: Xheloz, hakmarrės.  SHIGJETARI


  KARAKTERISTIKAT: E do lirinė, ėshtė entuziast, gaztor. Ėshtė tip sportiv, ka njė energji tė jashtėzakonshme, lakmitar i madh. I do udhėtimet, filozofinė, arsimimin. E pėrcjell fati. Kryelartė, snob, por gati gjithnjė nė anėn e ligjit.
  PLANETI: Jupiteri.
  PROFESIONI: Gazetar, ambasador, jurist, filozof, shtegtar nėpėr botė, gjykatės, mjek, person religjioz, person qė pėrkatėsinė e tij e lidh me institucionet shtetėrore dhe publike.
  MANGĖSIA: I mungon guximi.


  BRICJAPI


  KARAKTERISTIKAT: Serioz, mendimtar, ambicioz, synon suksesin nė moshėn e shtyrė. Ėshtė kėmbėngulės, ka vullnet tė madh, i menēur, shpirtėror, i pasigurt, por materialist dhe egoist. Arrin ēdo gjė qė i pėrkushtohet. Nuk kėrkon mirėnjohje pėr vete. Kontrollon ndjenjat.
  PLANETI: Saturni.
  PROFESIONI: Murator, kopshtar, murg, eremit, polic, drejtor, menaxher, artist, kompozitor, piktor, skulptor, kontabilist.
  MANGĖSIA: I turpshėm.


  UJORI


  KARAKTERISTIKAT: Individualist, origjinal, jokonvencional, adhurues i sė vėrtetės. Ėshtė kontrovers, i pakapshėm, mendjelehtė, joshės, boem, kumarxhi. Shpik ide tė reja. Nuk e duron kontrollin.
  PLANETI: Urani.
  PROFESIONI: Fotograf, inxhinier, kompjuterist, regjisor, aktor, balerin, shpikės, hulumtues, fizikan, antikuar, gazetar, okultist, profesione tė
  reja.
  MANGĖSIA: Egoist kundruall tė afėrmve dhe human ndaj tė tjerėve.  PESHQIT


  KARAKTERISTIKAT: Person jo i drejtpėrdrejtė, enigmatik, romantik, hipersensitiv, selektiv. Megjithėse i kupton gjėrat mė mirė se tė tjerėt, ka dėshirė tė bėjė dredhi. Ėshtė simbol i njeriut universal. Tolerant,
  emocional, por nė punė ėshtė lider. Jeton nė botėn e imagjinatės. Ka intuitė tė fortė. Ėshtė vizionar dhe ndėrmjetės i shkėlqyeshėm.
  PLANETI: Neptuni.
  PROFESIONI: Profesionet qė lidhen me spitalin, institucionet sociale, okultizmin, artin, posaēėrisht piktura dhe aktrimi.
  MANGĖSIA: Dyfytyrėsia.

 2. #2
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Horoskopi sipas karakterit

  Gaforrja


  KARAKTERISTIKAT: Epshor, misterioz, i pėrkushtuar. Ka imagjinatė tė bujshme. Nė aspektin amėsor ėshtė i butė. I do shtėpinė dhe familjen. Ka vullnet tė dobėt dhe ėshtė i dhėnė pas pijes. Rėndom personat e kėsaj shenje nėnat i pėrmbytim me ndjeshmėri tė tepruar. Kjo ėshtė shenja astrologjike mė emocionale. Ka imagjinatė tė fortė.
  PLANETI: Hėna.
  PROFESIONI: Fotograf, aktor, marinar, hotelier, historian, shkrimtar, piktor, moler, tregtar, shtegtar, ekonomist, mėsues, psikoterapeut.
  MANGĖSIA: Sė tepėrmi i ndjeshėm, koprrac.


  Duke hequr ato qe kam vene ne te kuqe

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Horoskopi sipas karakterit

  Wow dhe mua ma paska qelluar per Ujorin (doemos duke hequr diēka me te kuqe si mima )

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Horoskopi sipas karakterit

  dhe mua reni

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Horoskopi sipas karakterit

  UJORI


  KARAKTERISTIKAT: Individualist, origjinal, jokonvencional, adhurues i sė vėrtetės. Ėshtė kontrovers, i pakapshėm, joshės, boem. Shpik ide tė reja. Nuk e duron kontrollin.
  PLANETI: Urani.
  PROFESIONI: Fotograf, inxhinier, kompjuterist, regjisor, aktor, balerin, shpikės, hulumtues, fizikan, gazetar, okultist, profesione tė
  reja.
  MANGĖSIA: Egoist kundruall tė afėrmve dhe human ndaj tė tjerėve.

  Ky eshte i imi, pak i modifikuar, dhe ne te zeza, jane piket qe me karakterizojn me shume!!

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e kristina
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Postime
  34
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Re: Horoskopi sipas karakterit

  SHIGJETARI


  KARAKTERISTIKAT: E do lirinė, ėshtė entuziast, gaztor. Ėshtė tip sportiv, ka njė energji tė jashtėzakonshme, lakmitar i madh. I do udhėtimet, filozofinė, arsimimin. E pėrcjell fati. Kryelartė, snob, por gati gjithnjė nė anėn e ligjit.
  PLANETI: Jupiteri.
  PROFESIONI: Gazetar, ambasador, jurist, filozof, shtegtar nėpėr botė, gjykatės, mjek, person religjioz, person qė pėrkatėsinė e tij e lidh me institucionet shtetėrore dhe publike.
  MANGĖSIA: I mungon guximi.


  asnjeher nuk i kam besuar horoskopit por kjo me tregoj te kunderten, vertet interesant

 7. #7
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Horoskopi sipas karakterit

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX
  Wow dhe mua ma paska qelluar per Ujorin (doemos duke hequr diēka me te kuqe si mima )

  Do e vras veten une po qe se jane te gjitha te verteta keto

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Horoskopi sipas karakterit

  PESHQIT


  KARAKTERISTIKAT: Person jo i drejtpėrdrejtė, enigmatik, romantik, hipersensitiv, selektiv. Megjithėse i kupton gjėrat mė mirė se tė tjerėt, ka dėshirė tė bėjė dredhi. Ėshtė simbol i njeriut universal. Tolerant,
  emocional, por nė punė ėshtė lider. Jeton nė botėn e imagjinatės. Ka intuitė tė fortė. Ėshtė vizionar dhe ndėrmjetės i shkėlqyeshėm.
  PLANETI: Neptuni.
  PROFESIONI: Profesionet qė lidhen me spitalin, institucionet sociale, okultizmin, artin, posaēėrisht piktura dhe aktrimi.
  MANGĖSIA: Dyfytyrėsia.

  pak a shume i afrohet karakterit tim

 9. #9
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13

  Re: Horoskopi sipas karakterit

  AKREPI

  KARAKTERISTIKAT: Kanė vullnet tė fortė, janė dinamikė, tė shpėrqendruar, kėmbėngulės dhe seriozė. I tėrheqin provokimet. Janė enigmatikė, misterioz dhe tė errėt. Bėjnė gjithēka pėr miqtė, por gjinisė tjetėr nuk i besojnė. Motoja e tyre ėshtė "gjithēka ose asgjė". Janė dashnorė tė mėdhenj dhe shkencėtarė.
  PLANETI: Plutoni.
  PROFESIONI: Financier, psikiatėr, detektiv, avokat, spiun, speleolog, okultist, tregtar.
  MANGĖSIA: Xheloz, hakmarrės.

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Heheheheheh shenja ime luani

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  edhe un luani jam i gushtit

 12. #12
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  heheh em vjen mir qe qenkemi te dyt em nje shenj

 13. #13
  i/e rregjistruar 10% Maska e Saimo
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Postime
  21
  Reputacioni
  0
  Edhe une AKREPI jam...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Horoskopi Maja
  Nga labja nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 20-10-2013, 10:32 PM
 2. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 29-09-2013, 10:15 PM
 3. Horoskopi...sa me pershatet ?
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 25-04-2012, 03:44 PM
 4. Horoskopi sipas muajit te lindjes
  Nga girl08 nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 01-03-2012, 10:33 PM
 5. test i karakterit
  Nga girl08 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-01-2010, 09:17 PM