Disa Thashetheme VIP


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Disa Thashetheme VIP

  Receta Gatimi

  Disa Thashetheme VIP

  Zajmina josh edhe policėt e trafikut  Padyshim ėshtė njė nga femrat mė seksi tė ekranit dhe ēdo dalje e saj para publikut ėshtė njė surprizė e radhės. Por kėsaj here, nga kėto foto qė paparaci ynė i realizoi pak ditė mė parė, ne zbuluam edhe njė pasion tjetėr tė Zaiminės, atė pėr policėt.
  Nė njė nga rrugėt kryesore tė Tiranės, Zajmina pasi ka zbritur nga makina e saj me targa tė huaja, ėshtė futur nė njė dyqan pėr tė blerė diēka.

  Mė pas i ėshtė afruar njė polic dhe kanė biseduar diēka sė bashku. Nuk dihet se pėr ēfarė ėshtė folur, mbase pėr faktin se makina kishte targa tė huaja ose mund tė ishte parkuar keq. Por vetėm pas disa sekondash bisedė, pamja e policit ka ndryshuar menjėherė. Ēehrja serioze i ka lėnė menjėherė vendin njė fytyre tė qeshur dhe shumė tė dashur.

  Kushedi se ēfarė mund t’i ketė thėnė Zajmina me pamjen e saj joshėse dhe provokuese, aq sa polici ka harruar qė ėshtė nė orar tė punės dhe qytetarėt duhet tė jenė tė gjithė tė barabartė para ligjit. Mė pas polici ka pikasur fotografin tonė dhe i ėshtė lutur tė fshijė fotografitė, pasi nė tė kundėrt mund t’i rrezikohej vendi i punės. Ne ia mbuluam fytyrėn nė mėnyrė qė lajmin ta publikojmė dhe polici tė vazhdojė i qetė punėn.  ZBULOHET ROZI RADI ME GJININ E PORTOKALLISE


  Qė Rozana Radi kėto kohė ėshtė singėl dhe nė kėrkim tė dashurisė, ky tashmė ėshtė njė fakt qė tė gjithė e dimė. Por si dhe ku e kėrkon kėtė dashuri, kjo mbetej pėr t’u mėsuar. Prandaj dhe paparaci ynė gjatė gjithė kohės ka qenė i vėmendshėm ndaj lėvizjeve tė kėngėtares dhe aktores shumė simpatike Rozana Radi. Dhe natyrisht kjo punė ka dhėnė edhe frytet e saj, pasi kemi arritur tė zbulojmė disa detaje interesante, tė cilat mund tė na afrojnė me tė vėrtetėn.
  Pak ditė mė parė, nė njė nga pubet e njohura tė Tiranės, Rozana Radi ėshtė parė nė shoqėrinė e njėrit prej aktorėve mė tė spikatur tė “Portokalli”, i cili fitoi shumė famė me rolin e Gjinit. Nė fillim kur tė dy u panė duke biseduar edhe duke pirė nga njė gotė, askush nuk dyshoi se mes tyre mund tė kishte diēka mė shumė se njė miqėsi. Fundja tė dy janė aktorė, madje pėr pak kohė vetė Rozi ka qenė njė nga protagonistet e “Portokalli” me njė rol shumė simpatik. Besarti, ky ėshtė emri i vėrtetė i Gjinit, duket se nė jetėn reale ėshtė shumė i zhdėrvjellėt dhe kontemporan, nė krahasim me personazhin e kompleksuar qė ai interpreton.

  Madje, edhe atė darkė duket se ai nuk ka dashur tė humbė kohė pasi njė femėr simpatike si Rozi ėshtė njė rast qė nuk tė vjen pėrditė. Dhe siē e shikoni edhe nga fotoja, Besi ka kėrcyer me Rozin nė njė mėnyrė shumė sensuale, duke e shtrėnguar pas trupit tė tij vajzėn e njohur dhe mbi tė gjitha pa e vrarė shumė mendjen pėr sytė kureshtarė tė klientėve tė lokalit. Por kjo nuk ėshtė e vetmja aventurė qė paparaci ynė ka arritur tė fiksojė me aparatin e tij. Tek materiali djathtas ju do tė mėsoni edhe pėr njė darkė tjetėr hot tė Rozana Radit, por kėsaj here jo me njė aktor, por me njė karateist.


  NORA dhe ROBERTI zbulojnė detaje tė lidhjes sė tyr


  Ēifti i fejuar Nora Istrefi dhe Rob ert Berisha mė nė fund thyen akullin. Pas ftesave tė shumta nga mediat elektronike e tė shkruara pėr t’u paraqitur sė bashku publikisht, ēifti e bėri kėtė ekskluzivisht pėr emisionin “Express Live” nė Kosovė.
  Duke kujtuar takimin e tyre tė parė, ēifti ka bėrė tė ditur se kjo ka ndodhur nė njė turne nė Gjermani, nga ku edhe ka nisur shoqėrimi i tyre, pėr tė kaluar mė pas nė njė lidhje serioze.

  “Ne jemi njohur edhe mė herėt, kemi ditur pėr njėri-tjetrin qė merremi me muzikė, por takimi ynė i parė ka qenė nė njė turne nė Gjermani. Nga aty kemi filluar tė shoqėrohemi si miq, e mė pas kemi nisur lidhjen”, ka thėnė Nora. Nė anėn tjetėr, Roberti ka shtuar se Norėn e ka njohur edhe pėrmes tė sė ėmės sė saj, kėngėtares Syzana Tahirsylaj. Sa i pėrket martesės, ēifti ka thėnė se nuk kanė vendosur asgjė.

  “Pėr martesė nuk kemi vendosur asgjė, nuk kemi ndonjė datė tė caktuar, pasi kemi disa plane tė tjera, unė rreth muzikės, ndėrsa Roberti rreth studios sė re”, ka thėnė Nora.
  Nė kėtė intervistė tė zhvilluar nė njė nga lokalet e Prishtinės ku ēifti kalon kohėn e lirė, ata kanė folur edhe pėr planet sa i pėrket anės profesionale. Nora ka pohuar se ėshtė duke realizuar njė kėngė tė re me kompozitorin Enis Presheva. Se kur do tė jetė e pėrfunduar kjo kėngė e re, ajo nuk ka vendosur ende. Nga ana tjetėr, i fejuari i Norės, muzikanti Robert Berisha, aktualisht ėshtė duke punuar rreth njė studioje tė re.

  Duke shpresuar se puna pėr kėtė studio do tė pėrfundojė deri nė fund tė kėtij viti, Roberti ka thėnė se mė pas do tė fillojė tė punojė kėngė pėr tė fejuarėn e tij. Fakti se qė tė dy i lidhė profesioni, Nora e Roberti, kanė thėnė se kjo ėshtė njė pėrparėsi pėr lidhjen e tyre. Ata thonė tė kenė mbėshtetjen e vazhdueshme dhe i gėzohen sukseseve tė njėri-tjetrit.
  Albani, Miriami dhe ndryshimi nga posterat.


  Ėshtė folur shumė pėr tė dy, pėr njė lidhje dashurie qė ekziston mes tyre dhe shpesh herė kanė rėnė edhe pre e thashethemeve nėpėr gazeta. Ja tek janė shfaqur bashkė nė skenėn e ‘Miss Glboe’ ku kanė kėnduar bashkė hitin mė tė fundit.
  Ėshtė folur shumė pėr tė dy, pėr njė lidhje dashurie qė ekziston mes tyre dhe shpesh herė kanė rėnė edhe pre e thashethemeve nėpėr gazeta. Ja tek janė shfaqur bashkė nė skenėn e ‘Miss Glboe’ ku kanė kėnduar bashkė hitin mė tė fundit.

  Shumė tė dashur me njėri-tjetrin ata kanė pozuar madje edhe pėrpara aparatėve fotografik nė skenė, ndėrsa jashtė sallės sė Pallatit tė Sporteve ‘Asllan Rusi’ nuk i kanė shkėputur duart pėr asnjė moment nga njėri-tjetri duke ecur gjithmonė nė sinkron.

  Por ajo qė vėmė re ėshtė se ēifti nuk i ngjan aspak imazhit qė posterat artistik nxjerrin. Shifni vetė dhe gjykoni pėr pamjen!

  Marre Nga Ikubinfo

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Simpson harron kėngėn  Jessica Simpson u ka kėrkuar falje fansave pėr performancėn e saj tė dobėt, me ē’rast e kishte harruar tekstin gjatė njė koncerti nė Michigan tė enjten mbrėma.

  Kėngėtarja, e cila e konvertuar zhanrin e muzikės pop nė ‘country’ i ka lėnė tė shtangur fansat e saj nė Van Andel Arena nė Great Rapids, pasi kishte harruar tekstin e kėngės qė po kėndonte, dhe kėshtu e kishte ndėrprerė kėngėn dhe kishte kėrkuar nga bendi tė fillojė njė kėngė tjetėr.

  Ajo ka kėrkuar falje nė skenė po atė mbrėmje, ndėrsa tė premten pėrfaqėsuesi i saj kishte pohuar se thjesht nuk ka qenė nata e saj. Megjithatė kjo nuk ėshtė hera e parė qė Simpson harron tekstin e kėngės, sepse raste tė ngjashme i kanė ndodhur edhe nė tė kaluarėn.

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Rozana Radi ne prag te fejeses me Edin, milionerin nga Shkodra  Kėto ditė revista Albaniac.com ka publikuar njė lajm mbi jetėn private tė kėngėtares Rozana Radi, ku tregon se kėngėtarja po shoqėrohet me njė djalė nga veriu…! Ka qenė pikėrisht ky lajm pėr tė cilin ne po investigonim pėr t’iu sjellė sa mė shumė detaje. Duke qenė mė pranė jetės sė kėngėtares dhe vėmendjes qė ajo tėrheq pėr ēdo risi nė jetėn e saj, do iu tregojmė disa detaje mbi kėtė lidhje. Aktorja dhe kėngėtarja po shoqėrohet me njė djalė, dhe duket se tė dy e kanė mendjen pėr njė lidhje serioze dhe tė gjatė.

  Ne kemi kontaktuar disa herė me kėngėtaren dhe ajo u shpreh se “unė thjeshtė po njihem me njė djalė, por fejuar nuk jam akoma… edhe pse shumė mė urojnė nėpėr site!”. Duke mos dashur tė pėrflitet mė pėr jetėn e saj private, me mirėsjellje Rozana kėrkon ta mbyllė bisedėn telefonike. Por ne nuk mund t’i japim informacion tė cunguar lexuesit tonė. Kėshtu, sipas disa burimeve tė sigurta nga ana e “dhėndrit”, ne kemi zbuluar disa “fakte” tė tjera qė tregojnė dhe vėrtetojnė seriozitetin e kėsaj lidhjeje. Kėshtu djali me emrin Edi ėshtė nga qyteti i Shkodrės, konkretisht nga lagjja “Rus” dhe prej vitesh jeton nė Belgjikė.

  I rikthyer nė Shqipėri prej disa kohėsh pėr arsye tė ndryshme, burimet tona konfirmojnė qė arsyeja mė e madhe ka qenė vetė kėngėtarja. Edi kishte kohė qė kėrkonte tė takonte Rozanėn dhe siē shprehen burimet tona shkodrane, “ai e kishte pasė fiksim Rozanėn prej shumė kohėsh” dhe kėshtu ka menduar tė vinte dhe ta kėrkonte vetė fatin e tij. Pas njė prezantimi spontan, thuhet se takimet midis ēiftit janė shpeshtuar dhe mė vonė ėshtė “kurorėzuar” nė njė lidhje serioze dhe fisnike. Dhe kjo, nuk kishte se si tė ndodhte ndryshe, duke marrė parasysh edhe natyrėn e ēlirėt dhe tė qeshur tė kėngėtares, me tė cilėn arrin tė bėjė pėr vete kėdo. “Dhe kjo ka qenė ajo ēfarė e ka tėrhequr mė shumė Edin nga tipi i Rozanės” - shpjegojnė burimet tona nga Shkodra. Tashmė Rozanės i duhet tė udhėtojė mė shpesh nė qytetin e saj tė origjinės, edhe pse Edi duke qenė shumė mirė nga ana ekonomike, ka dhe shtėpi luksoze nė Tiranė.

  Pėr ta konfirmuar lidhjen e saj, po ju tregojmė edhe njė detaj tjetėr real. Jo mė larg se para 2 javėsh Rozana Radi ėshtė parė nė njė nga lokalet mė tė bukura nė Shkodėr dhe pikėrisht tek “Chicagoja”,sė bashku me Edin, ku sytė kureshtarė nuk kanė hezituar tė kthejnė kokėn. Kuptohet kjo edhe pėr vetė faktin se tė dy formojnė njė ēift shumė simpatik edhe nė aparencė. Kėto ditė Edi ka udhėtuar pėr nė Belgjikė sėrish dhe akoma nuk ėshtė konfirmuar, nėse ky Shėn Valentin do ta kthejė “dhėndrin” nė Shqipėri. Megjithatė, duke marrė parasysh “fiksimin” e Edit pėr Rozanėn, shpresojmė qė kjo festė tė jetė e paharruar pėr tė dy. Kėshtu nė shkrimin e radhės mund t’ju servirim dhe foto ekskluzive tė ēiftit, i cili pėr momentin nuk ka shumė dėshirė tė flasė shumė mbi kėtė temė.


  Adelina Ismajli: Tani kengetare zvicerane

  Tani e tutje ajo quhet njė kėngėtare zviceriane. Adelina Ismajli, kėngėtarja kosovare e pėlqyer jo vetėm nė trevat shqiptare por edhe nė atė zvicerian ėshtė “rekrutuar” nga njė kompani pėr tė pėrfaqėsuar Zvicrėn. Kontrata e majme qė ėshtė nėnshkruar kėtė fillim viti parashikon koncerte nė Zvicėr, Francė dhe Itali. Ismajli ėshtė ndjerė mjaft e entuziazmuar pėr kėtė ofertė e cila erdhi si rezultat i hedhjes nė treg tė DVD-sė, me koncertin e promovimit tė koncertit tė parė tė albumit tė saj tė fundit.

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Lopez len anash karrierėn muzikore  Jennifer Lopez ka lёnё anash karrierėn e saj muzikore nё pėrpjekje pёr tё lansuar njё karrierё tё re si producente televizive dhe filmike.

  Krijuesja e hitit “Jenny From The Block”, e cila ėshtė afėr tė mbushė 10 vjet tė karrierės muzikore, raportohet se dėshiron tė krijojė njė “distancė profesionale” nga burri i saj, kėngėtari Marc Anthony.

  “Jennifer nuk ka qenė nė gjendje tė ndėrtojė njė sukses muzikor derisa ka qenė me Marc. Pavarėsisht sa mundohet, ajo nuk mund tė rikthehet dhe tė jetė ajo qė ishte. Ato ditė kanė kaluar dhe kjo nuk ėshtė ajo qė dėshirojnė Jen dhe Marc”, thotė njė burim.

  “Tė ketė njė sukses tjetėr nė film ose tė qėndrojė prapa njė shou tė mrekullueshėm, do tė ishte mė mirė pėr karrierat e tė dyve”, shton burimi.

  Lopez, 39-vjeēare, sė fundi ka nėnshkruar pėr tė qenė producente e serisė televizive tė Fox, “Rebel”, telenovelės sė famshme argjentinase pėr njė grup muzikor tė tinejxherėve.

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Eliza Dushku: Vdes per djemte me tatuazhe  Ėshtė njė gjė nė trupin e Eliza Dushkut tė cilėn ajo dėshiron ta shikojė kur bėn dush, e kjo ėshtė pikėrisht tatuazhi i saj. Aktorja dhe modelja me prejardhje shqiptare ka pranuar se pėrveē tatuazhit, ajo gjithashtu i adhuron meshkujt me vizatime trupore, me tė mavijosura dhe me gėrvishtje. “Pėlqej tė bėj njė shikim tė shpejtė nė tatuazhet e mia kur zhvishem pėr tė bėrė njė dush”, ka thėnė Dushku. “Kat Von D ka bėrė njė pendėl simbolike tė bukur nė brinjėt e mi. I pėlqej meshkujt qė bėjnė lojė tė fortė dhe kanė lytha nė duar, shenjat dhe pjesėt e thyera tė trupit si dhe tatuazhet, janė seksi”, ka thėnė ajo. Bukuroshja 28-vjeēare, sė shpejti do tė mund tė shihet nė serinė “Dollhouse”, ku ajo luan rolin e njė qenie, e cila ėshtė krijuar nė laborator, ku nė ēdo episod paraqitet me njė personalitet tė ri.

  Ciljeta & Romeo pergenjeshtrojne krizen


  Po flitet shumė kohėve tė fundit se Ēiljeta dhe Romeo po kalojnė njė periudhė shumė tė vėshtirė mes tyre aq sa shumė burime tregonin se tė dy ishin nė prag tė ndarjes. Kėngėtarja kurrė nuk e ka pranuar njė gjė tė tillė, madje edhe kur dyshimet mė tė mėdhaja lindėn nė ditėn e ditėlindjes sė saj, ku tė gjithė festonin nė ambientet e njė pub-i luksoz nė Tiranė ndėrsa Romeo shfaqej shumė i tėrhequr, ku gati nuk u duk pėr asnjė ēast. Nė tė vėrtetė Ēiljeta e ka argumentuar kėtė fakt duke thėnė se ėshtė treguar mjaft e kujdesshme me tė atin, sikurse ky i fundit nuk i ka qejf gjėrat shumė publike ndėrkohė qė ende nuk ėshtė kryer njė fejesė mes tyre. Gjithsesi, paparaci ynė e ka kapur ēiftin nė momentet teksa ishte duke darkuar nė restorantin nė katin e dytė te kompleksit “Taiėan”. Siē e shihni ēifti ėshtė shumė mirė, mjaft tė qetė dhe tė pėrkushtuar ndaj njėri-tjetrit. Kanė darkuar nė mėnyrė romantike bashkė. Ēiljeta si gjithmonė e dashur mundohet ta bėjė Romeon pėr vete me pėrkėdhelitė e saj, ndėrsa ky i fundit paksa ndryshe nė tip, ndjenjėn e mban pėr brenda dhe pak ėshtė ajo qė shfaq jashtė. Ēiljeta dhe Romeo kanė ndenjur pėr rreth 1 orė e 30 minuta duke darkuar e mė pas kanė vijuar mė tė tjera angazhime. Ja tek shihen edhe nėpėrmjet fotove duke dalė dorė pėr dore nga restoranti dhe duke iu drejtuar makinės sė Ēilit.
  Shoqėruesja
  Shpesh herė Ēilit me dėshirė bėn rolin e shoqėrueses pėr Romeon. Disponon njė makinė luksoze tė cilėn nuk e mban larg asnjė moment pasi nuk mund tė ecė dot pėr asnjė minutė nė kėmbė. E sheh kudo, si njė shofere e vėrtetė duke kryer punėt e ndryshme qė tė rezervon e pėrditshmja. Sa herė e lėnė pėr tė dalė Ēiljeta bėn njė kalim tė shpejtė tek shtėpia e Romeos dhe e merr atė, ku mė pas vazhdojnė me programet e tyre. Dhe duke patur njė ‘shofere’ tė sigurtė, Romeo ndihet mirė nė rolin e pasagjerit. Ju bie shpesh herė mė kollaj kėshtu, jo se djali nuk disponon automjet tė tijin.
  Marrėdhėnia
  Siē na ka thėnė dhe vetė Ēiljeta pak kohė mė parė, marrėdhėnia me Romeon ėshtė shumė serioze dhe midis njėri-tjetrit ekziston njė ndjenjė shumė e fortė. Sigurisht qė fejesa do tė jetė ajo qė do t’i finalizojė gjėrat dhe herėt a vonė do tė realizohet, por ēifti nuk ka vendosur ende, dhe duke patur parasysh spekullimet qė janė bėrė nė media, dėshirojnė qė kėtė gjė ta mbajnė sekret deri nė momentin qė do tė realizoht. Nuk dihet se kur do tė jetė kjo kohė, Ēiljeta nuk ka dashur tė shprehet pėr kėtė, duke ia lėnė tė ardhmes nė vazhdim. ‘E rėndėsishme ėshtė qė ne jemi shumė mirė dhe duhemi me njėri-tjetrin, tė tjerat do tė vijnė me kalimin e kohės’- ėshtė shprehur mjaft e rezervuar Ēiljeta.
  Familjarėt e Romeos, sigurisht qė janė nė dijeni tė lidhjes sė djalit tė tyre me Romeon sikundėr familja e Ēiljetės, ėshtė paksa mė konservatore pėrsa i takon tė atit. ‘Mua babi mė ka pikė tė dobėt dhe normalisht ėshtė shumė i rezervuar. Flas shumė me mamin dhe i tregoj gjithēka. Babi ėshtė nė dijeni tė Romeos por nuk i pėlqen tė komentojė shumė duke qenė se unė jam vajzė dhe ekziston mentaliteti i gjithmonshėm”- thotė Ēili

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Rihanna, ende e dashuruar me Chris Brown


  Pavaresisht se i fejuari Chris Brown e ka masakruar me grushta ne mbremjen e 8 shkurtit, Rihanna mendon ende per te.
  Prinderit e kengetares kane konfirmuar se lidhja mes tyre ka marre fund, por zera te ndryshem thone te kunderten. Sipas revistes “Star” qe citon burime te sigurta, kengetarja po pret me padurim te perqafohet me Brown.

  “E do akoma. Rihanna po reflekton per situaten dhe kerkon qe Chris te kuptoje se cfare veprimi ka bere. Hapi i ardhshem do jete vendimi qe do marre ne lidhje me kete ceshtje”, shprehet burimi anonim.

  Stafi i kengetares nuk ka bere asnje koment ne lidhje me kete deklarate, por pritet qe ditet ne vazhdim kengetarja e “Umbrella” te marre nje vendim, i cili mund te jete edhe pozitiv, pavaresisht se kengetarja i ka ende ne fytyre shenjat e dhunes.

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ja dhe foto e Rihannes pas dhunes se marre nga i dashuri:


 8. #8
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Ueee ca i paska bo Rihanes ai e paska masakru fare!

 9. #9
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Monica Bellucci ka buzet me te bukura ne Hollywood
  Jo permes sondazheve ose votave ne internet, por nepermjet nje formule shkencore ka rezultuar se buzet me te bukura mes gjithe yjeve te kinemase boterore i ka italiania, Monica Bellucci.

  Ekspertja amerikane, doktoresha Kendra Schimd, permes nje software, ka testuar buzet e yjeve kinematografike.

  Programi perdor nje formule shkencore dhe i jep nje vote buzeve, duke u bazuar te permasat, format mishtore, ngjyra dhe konturet.

  “Eshte software i pare ne bote qe jep te dhena biometrike duke perdorur formulat dhe analizuar buzet nepermjet karakteristikave te tyre”, u shpreh Schmid.

  Sipas studimit shkencor, Bellucci ka marre 10 pike te plota.
  “Buzet e saj jane te plota, te buta, dhe proporcionalisht ideale”, u shpreh Schmid.

  Ne vendin e dyte eshte sensualja, Scarlett Johansson, ne vendin e trete Halle Berry, ne te katertin Beyoncé Knowles dhe vetem ne vendin e peste u rendit, pretendetja kryesore, Angelina Jolie.

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  realli klinono e paska bo..........

 11. #11
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Leona Lewis, 1 milion paund per nje feste ditelindjeje  Nje miliarder e ka paguar me 1 milion paund kengetaren Leona Lewis, qe ajo te performoje ne festen e ditelindjes se vajzes se tij. Britanikja 23-vjecare kendoi shtate kenge perballe 200 pjesemarresve ne festen e 21-vjetorit te vajzes.

  Ajo i kendoi se bijes se themeluesit te Phones4U, John Caudwell’s Libby, refrenin “Happy Birthday” dhe kendoi me te ne duet “Bleeding Love”. Leona nderpreu pushimet per te qene e pranishme ne festen ne Eccleshall.

  Edhe pse ishte vendosur qe kengetarja te mos shfaqej ne koncert live deri vitin tjeter, pasi do te punonte per regjistrimin e albumit te saj te dyte, Lewis pranoi ftesen e miliarderit.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Femrat shpenzojnė 5 orė nė ditė me thashetheme
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 25-04-2012, 10:36 PM
 2. Sa kohe kalojme duke u marre me thashetheme
  Nga ardona nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 02-12-2010, 04:04 PM
 3. Disa truke nga une per PC
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 19-11-2009, 09:46 PM
 4. Disa Kuriozitete!!!
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-02-2009, 07:07 PM
 5. Disa Kuriozitete
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-01-2009, 07:39 PM