Sipas Federatės Ndėrkombėtare tė Historisė sė Futbollit dhe Statistikave (IFFHS), Barcelona ėshtė skuadra me e mirė nė botė nė tetėmbėdhjetė vitet tė fundit.IFFHS tė premten ka publikuar listėn e skuadrave mė tė mira qė nga viti 1991, me ē’rast gjigantėt katalunas kanė zėnė vendin e parė, tė pėrcjellė nga Manchester Unitedi dhe Juventusi, tė cilėt kanė zėnė pozitat dy dhe tre, respektivisht.

Nė vendin e katėrt ėshtė renditur Milani, ndėrsa top-pesėshin e ka mbyllur Real Madrid.

Duhet pėrmendur se Anglia dhe Italia kanė nga katėr skuadra nė listėn e top-pesėmbėdhjetė skuadrave mė tė mira nė botė.

Rangimi zyrtar i IFFHS:

1. Barcelona (Spanjė) 757 pikė
2. Manchester United (Angli) 678
3. Juventus (Itali) 621
4. Milan (Itali) 611
5. Real Madrid (Spanjė) 605
6. Inter (Itali) 567
7. Bayern Munich (Gjermani) 563
8. Arsenal (Angli) 550
9. River Plate (Argjentinė) 503
10. Chelsea (Angli) 442
11. Liverpool (Angli) 435
12. Porto (Portugali) 425
13. Boca Juniors (Argjentinė) 420
14. Roma (Itali) 405
15. Ajax Amsterdam (Holandė) 400
16. Parma (Itali) 373
17. Sao Paulo (Brazil) 367
18. Valencia (Spanjė) 367
19. Glasgow Rangers (Skoci) 364
20. Lazio Roma (Itali) 342