Kurorėshkelėsit sipas Zodiakut


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Kurorėshkelėsit sipas Zodiakut

  Receta Gatimi

  Kurorėshkelėsit sipas Zodiakut  Shenjat e zjarrit e shkelin kurorėn pėr shkak tė lakmisė dhe tė dėshirės pėr t’u treguar, shenjat tokėsore pėr shkak tė pakėnaqėsisė me martesėn, shenjat e ajrit pėr shkak tė kureshtjes, ndėrsa ato tė ujit pėr shkak emocioneve dhe revanshit...
  Tė dymbėdhjetė shenjat, secila nė mėnyrėn e vet, e pėrjetojnė faktin se partneri po i mashtron, ose, megjithatė, janė vetė tė pabesa. Mirėpo, duke mos i marrė parasysh dallimet ė secilės veē e veē, shenjat mund t’i pėrfshijmė nė katėr grupe, sipas kėtyre elementeve – zjarrit, tokės, ajrit dhe ujit.  Shenjat e zjarrit (dashi, luani dhe shigjetari) bėjnė pjesė nė tėrėsinė e pėrkrahėsve tė seksualitetit tė shėndoshė, tė cilėt nė rend tė parė do tė bėheshin kurorėshkelės pėr shkak tė pamundėsisė qė ta kontrollojnė epshin e fuqishėm seksual (libidonė seksuale), por edhe pėr shkak se duan qė tė dėshmohen. Pėr pjesėtarėt e tė tri kėtyre shenjave mund tė thuhet se janė gjuetarė, tė cilėt nuk i qetėson martesa, pėrkundrazi tradhtisė bashkėshortore ajo i jep ngjyrim tė rrezikshėm. Meqenėse e adhurojnė ndjenjėn se si adrenalina u kalon nėpėr vena, shkeljes sė kurorės nuk do tė mund t’i kundėrvihen as edhe kur janė tė dashuruar nė partnerin e tyre.

  Ėshtė interesant se nė tė njėjtėn kohė janė shumė tė ndjeshėm kur ėshtė fjala pėr besnikėrinė e partnerit tė tyre, nė rend tė parė pėr shkak tė egos dhe mburrjes sė tepruar. Diēka mė tolerant, kundruall dy tė tjerėve, ėshtė shigjetari, aventurier i ēiltėr, i cili seksin e koncepton si sport, njė ushtrim tė veēantė pėr trupin dhe shpirtin.

  Shenjat tokėsore (demi, virgjėresha dhe bricjapi) janė shumė tė matura dhe tė kontrolluara. Megjithatė, ndėr kėto shenja pėrjashtim bėn demi, shenjė e udhėtimit, tė cilėn sundimtarja Venera mund ta bėjė tė varur nga seksi. Virgjėresha e kujdesshme do tė tradhtojė nė rast se ėshtė e pakėnaqur me lidhjen e saj ose me martesėn, ndėrsa kėtė do ta bėnte nė rastet mė tė shpeshta me dikė qė, sikundėr ajo, nuk ėshtė i lirė. Pėr bricjapin e ftohtė thuhet se i shtohet apetiti seksual me rritjen e fuqisė dhe tė ndikimit tė tij, megjithėse edhe ai, sikundėr edhe dy shenjat e tjera tokėsore, do tė bėhej kurorėshkelės nė rastin kur ėshtė i pakėnaqur me martesėn, ose kur nuk ėshtė i vetėdijshėm!

  Pjesėtarėt e kėtyre shenjave do ta shikonin nėpėr gishta tradhtinė e partnerit me qėllim qė ta ruajnė martesėn, nė rend tė parė virgjėresha, por jo gjithaq lehtė sikundėr ngjet kjo me shenjat e ajrit.

  Pėr shenjat e ajrit (binjakėt, peshorja, ujori) ėshtė me rėndėsi tė madhe komunikimi mental, ndėrsa janė tė prirė qė ta dallojnė tradhtinė emocionale nga tradhtia trupore. Seksin qė bėhet vetėm pėr shkak tė seksit do t’ia falnin si vetes, ashtu edhe partnerit, por kur e vėrejnė se aty ndėrlidhet edhe diēka tjetėr, do tė kėmbėngulin qė pėr tė gjithat tė diskutojnė hollėsisht (dhe nė mėnyrė tė mundimshme), ashtu qė tė vendosin se si do tė rrjedhin gjerat mė tej.

  Nė astrologji pjesėtarėt e shenjės sė peshores ēmohen si kryesorėt sa i pėrket shkeljes sė kurorės, sa pėr faktin se janė tė lindur si tė pavendosur, po aq edhe pėr shkak tė dėshirės qė t’u pėlqejnė tė tjerėve. Mė shumė se nė kurorėshkeljen e vėrtetė, ndiejnė kėnaqėsi nė flirt, por shpesh nuk janė ata qė mund ta pėrcaktojnė se deri ku do tė shkojnė. Binjakėt bukuroshė dinė tė luajnė me emocionet dhe seksualitetin, derisa disa ujorė mashtrojnė nė frymėn "fėmijėt e luleve" – bėni dashuri dhe jo luftė!

  Tė lindurit nė shenjat ujore (gaforrja, akrepi dhe peshqit) dallojnė shumė ndėrmjet tyre. Megjithatė, forca e ndjenjės ėshtė ajo qė i bashkon dhe qė i mban besnikė. Ata lidhen pėr shkak tė dashurisė dhe jo pėr shkak tė interesave tė tjera, ndaj edhe tradhtinė do ta kundrojnė nėpėrmjet optikės sė personit tė dashuruar. Kjo, nė mėnyrė tė veēantė, vlen pėr gaforren e ndjeshme dhe peshqit, tė cilėt janė kurorėshkelės vetėm nė raste tė jashtėzakonshme dhe qė dashurohen nė dikė me tė cilin duan tė kenė "seks kalimthi" (kuptohet, nėse ka qenė i mirė!).

  Akrepi, megjithatė, ėshtė tregim nė vete. Kjo shenjė erotike nuk mund ta durojė faktin se personi i dashur po e mashtron, prandaj edhe ai nuk do tė vendosė qė aq lehtė tė tradhtojė. Martesa pėr tė ėshtė si njė lidhje gjaku, ku secila nga fjalėt e ritualit ka njė domethėnie tė veēantė. Sidomos fjalia "...pėrderisa vdekja tė mos na ndajė!".

  Ndėr shenjat e Zodiakut kampioni i tradhtisė nė lidhje ėshtė peshorja, ndėrsa atė e ndjekin shenjat e zjarrit, nė rend tė parė shigjetari.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13
  Pėr shenjat e ajrit (binjakėt, peshorja, ujori) ėshtė me rėndėsi tė madhe komunikimi mental, ndėrsa janė tė prirė qė ta dallojnė tradhtinė emocionale nga tradhtia trupore. Seksin qė bėhet vetėm pėr shkak tė seksit do t’ia falnin si vetes, ashtu edhe partnerit, por kur e vėrejnė se aty ndėrlidhet edhe diēka tjetėr, do tė kėmbėngulin qė pėr tė gjithat tė diskutojnė hollėsisht (dhe nė mėnyrė tė mundimshme), ashtu qė tė vendosin se si do tė rrjedhin gjerat mė tej.

  Nė astrologji pjesėtarėt e shenjės sė peshores ēmohen si kryesorėt sa i pėrket shkeljes sė kurorės, sa pėr faktin se janė tė lindur si tė pavendosur, po aq edhe pėr shkak tė dėshirės qė t’u pėlqejnė tė tjerėve. Mė shumė se nė kurorėshkeljen e vėrtetė, ndiejnė kėnaqėsi nė flirt, por shpesh nuk janė ata qė mund ta pėrcaktojnė se deri ku do tė shkojnė. Binjakėt bukuroshė dinė tė luajnė me emocionet dhe seksualitetin, derisa disa ujorė mashtrojnė nė frymėn "fėmijėt e luleve" – bėni dashuri dhe jo luftė!


  Ehm, jo dhe aq!

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13
  Tė lindurit nė shenjat ujore (gaforrja, akrepi dhe peshqit) dallojnė shumė ndėrmjet tyre. Megjithatė, forca e ndjenjės ėshtė ajo qė i bashkon dhe qė i mban besnikė. Ata lidhen pėr shkak tė dashurisė dhe jo pėr shkak tė interesave tė tjera, ndaj edhe tradhtinė do ta kundrojnė nėpėrmjet optikės sė personit tė dashuruar. Kjo, nė mėnyrė tė veēantė, vlen pėr gaforren e ndjeshme dhe peshqit, tė cilėt janė kurorėshkelės vetėm nė raste tė jashtėzakonshme dhe qė dashurohen nė dikė me tė cilin duan tė kenė "seks kalimthi" (kuptohet, nėse ka qenė i mirė!). 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Tė lindurit nė shenjat ujore (gaforrja, akrepi dhe peshqit) dallojnė shumė ndėrmjet tyre. Megjithatė, forca e ndjenjės ėshtė ajo qė i bashkon dhe qė i mban besnikė. Ata lidhen pėr shkak tė dashurisė dhe jo pėr shkak tė interesave tė tjera, ndaj edhe tradhtinė do ta kundrojnė nėpėrmjet optikės sė personit tė dashuruar. Kjo, nė mėnyrė tė veēantė, vlen pėr gaforren e ndjeshme dhe peshqit, tė cilėt janė kurorėshkelės vetėm nė raste tė jashtėzakonshme dhe qė dashurohen nė dikė me tė cilin duan tė kenė "seks kalimthi" (kuptohet, nėse ka qenė i mirė!).

  Akrepi, megjithatė, ėshtė tregim nė vete. Kjo shenjė erotike nuk mund ta durojė faktin se personi i dashur po e mashtron, prandaj edhe ai nuk do tė vendosė qė aq lehtė tė tradhtojė. Martesa pėr tė ėshtė si njė lidhje gjaku, ku secila nga fjalėt e ritualit ka njė domethėnie tė veēantė. Sidomos fjalia "...pėrderisa vdekja tė mos na ndajė!".

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Puthjet sipas shenjes se Horoskopit
  Nga EMAUS nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 16-10-2012, 11:15 PM
 2. Profesioni sipas horoskopit
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 02-03-2012, 12:31 PM
 3. Sipas jush !!
  Nga Elson8655 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-02-2011, 09:32 AM
 4. Horoskopi sipas karakterit
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 10-01-2010, 03:22 PM
 5. Dashuri sipas shqiptarėve
  Nga Kliton nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-03-2009, 03:54 PM