U kompletua java e 22-tė e kampionatit francez nė futboll, ku skuadrat kryesuese barazuan ndonėse luajtėn nė shtėpi. Lioni barazoi nė derbin fqinjė me Sent Etjenin (1:1), ndėrsa “tė gjelbrit” avancuan nė minutėn e 50-tė me anė tė Miralesit. Tre minuta mė vonė braziliani Zhuninjo vendosi rezultatin pėrfundimtarė dhe tė njėjtin minutė vendėsit mbetėn me dhjetė futbollistė nė fushė.

Bordo, avancoi e para kundėr Lilit, mirėpo nė vazhdim mysafirėt brenda dhjetė minutave pėrmbysėn avantazhin. Megjithatė, Gjurkuf pas njė ore lojė vendosi rezultatin pėrfudnimtarė (2:2). Befasi cilėsohet edhe humbja e Olimpik Marsejit nė Sosho (0:1) ekip ky i cili fitorja ishte tek e treta kėtė edicion.


Ligue 1 – java e 22-tė

Bordo – Lili 2:2 (1:0)

Sosho – Marsej 1:0(1:0)

Lioni - Sent Etjeni 1:1 (0:0)

Renditja: Lioni 43 pikė, Bordo 42, PSZH 39, Marseji, Reni dhe Tuluzi nga 38, Lili (njė ndeshje mė pak) 36, Nica (njė ndeshje mė pak) 33, Lorienti 29, Nansi (njė ndeshje mė pak), 28, Monako 27, Nanti 26, Le Mani (njė ndeshje mė pak) dhe Grenobli nga 25, Kaen (njė ndeshje mė pak) 24, Okseri dhe Sent Etjeni nga 21, Sosho 20, Valencieni (njė ndeshje mė pak) 19 dhe Le Avri 12 pikė.