VIP: Nga Vendi dhe Bota


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  VIP: Nga Vendi dhe Bota

  Receta Gatimi

  Pamella: ‘Unė jam njė vepėr arti’


  Pamella Anderson nuk e sheh veten si njė simbol joshės, por si njė vepėr arti.

  Nė tė kaluarėn mė kanė konsideruar si joshėse, por tani unė jam vepėr arti. Kam njė grup miqsh dhe mė pėlqejnė njerėzit qė tė ushqejnė shpirtin", ka deklaruar bukuroshja 41-vjeēe, e cila ėshtė zgjedhur si fytyrė e re reklamuese e kreatores Vivien Uestvud.

  Vivien ka kėrkuar ta ketė Pamellėn si pėrfaqėsuese tė fushatės sė saj tė re reklamuese, pasi u takua me tė nė sfilatat e modės pranverė-verė 2009, qė u mbajtėn nė Londėr nė muajin shtator tė vitit tė kaluar. Puna e re mund tė jetė fitimprurėse pėr ish-aktoren e serisė "Baywatch", duke pasur parasysh prestigjin qė ka stilistja angleze.
  Jolie e lumtur pёr nomimin pёr Oskar  Angelina Jolie ёshtё e ngazėllyer me nominimin e saj nё kategorinė e aktores mё tё mirё, dhe e ka quajtur kёtё “privilegj mbi tё gjitha pritjet”.

  Jolie u nominua pėr rolin e saj nė filmin e regjisorit Clint Eastwood, “Changeling”, dhe do tė ketė konkurrente aktoret Anne Hathaway, Kate Winslet, Melissa Leo dhe Meryl Streep nė ceremoninė qė do tė zhvillohet mė 22 shkurt.

  “Tė punoj me Clint Eastwood ishte njė shpėrblim nė vete qė do tė zgjasė gjithė jetėn. Ka qenė njė i vit i jashtėzakonshėm i aktrimit dhe jam i nderuar tė jem nė njė shoqėrinė e kėtyre aktorėve tė talentuar, rolet e tė cilėve tė gjithė merritojnė mirėnjohje”, ka thėnė aktorja.  Poni thyen heshtjen: Kėsaj here vij nuse  Prej muajsh flitej se kėngėtarja vlonjate kishte “braktisur” pėr njė periudhė tė shkurtėr ekranin, pėr t’iu pėrkushtuar skenave tė koncerteve nė Shqipėri dhe jashtė vendit. Por, ky moment pauze dhe zhdukjeje, tani ėshtė sfiduar nga vetė kėngėtarja vlonjate.

  Sepse Poni, ka menduar tė hedhe nė treg tre klipe, njėri pas tjetrit. Kėto ditė tė nxehta vere, ajo ka harruar pushimet dhe ėshtė nisur drejt Maqedonisė, ku nė Manastirin e Ohrit, do tė xhirojė klipin e ri me muzikė tėrėsisht tradicionale, kompozuar nga Edi Balili. Do tė jetė njė klip, i regjisorit me famė nė Maqedoni, Aleksandėr, i cili ka menduar tė sjellė imazhin e njė nuseje tė bukur shqiptare, qė martohet nė manastir. “Nuk do tė ndodhė ēudia”, thotė Poni.

  Pasi jam po unė, vetėm se do tė jem nė momentin tim mė tė mirė, ju siguroj pėr kėtė”. Ndėrkohė, duket se kėngėtarja vlonjate, ka hequr dorė njėherė e pėrgjithmonė nga turbo-folku,pėr t’iu pėrkushtuar muzikės tradicionale shqiptare  Vesa pushon nga kėngėt  Kėngėtarja Vesa Luma ka vendosur tė pushojė pasi qė sipas saj angazhimet e shumta kanė bėrė qė ajo tė mos mendojė njėherė pėr njėherė pėr ndonjė kėngė tė re.

  “Kam realizuar dy spote gjatė verės”, ka thėnė Vesa pėr telegrafi.com dhe ka shtuar sė tashmė ėshtė koha e pushimit.

  Por, mė parė Vesa ishte nė pushime nė Egjipt mė tė dashurin e saj, Genc Dobroshi. Kėshtu qė mė sa duket ka nevojė pėr ekstra pushime, pasi qė puna si duket e ka lodhur kohėve tė fundit.  Zajmina: Kam qenė e tradhtuar  Kėngėtarja shqiptare, Zajmina, ka njoftuar se gjatė jetės sė saj ka qenė e tradhtuar, mirėpo nuk ka dhėnė detaje nė lidhje me kėtė tradhti.

  “Janė periudha shumė tė vėshtira nė jetėn e ēdokujt, sidomos pėr ne vajzat qė i pėrjetojmė mė shumė historitė e dashurisė, megjithatė ēdo gjė kalohet sepse koha shėron gjithēka”, ka thėnė Zajmina.

  Sė fundmi bukuroshja ka deklaruar se i ka lėnė anash daljet dhe i ėshtė pėrkushtuar karrierės dhe pas kryerjes sė kėtyre obligimeve, ajo sėrish do t’i kthehet jetės sė saj tė ndejave.

  “Mė ka marrė shumė malli pėr tė dalat me shoqėrinė, dhe tė kėrcyerit deri orėt e para tė mėngjesit. Do tė sakrifikoj edhe pak kėtė muaj dhe mė pas mendoj qė do tė kem mė shumė kohė tė lirė”, ka thėnė kėngėtarja.  Ēifti Smith dhuron 1.3 milionė pėr bamirėsi  Aktori Will Smith dhe bashkėshortja e tij Jada kanė dhuruar 1.3 milionė dollarė pėr bamirėsi gjatė vitit tė kaluar, pėrfshirė edhe 122 mijė dollarė pėr religjionin e mikut tė tij tė mirė Tom Cruise, “scientology”.

  Kontributi mė i madh ka qenė pėr organizatėn nga Filadelfia, Yesha. Kjo organizatė ka pranuar 250 mijė dollarė. 200 mijė dollarė tė tjera, Smith i ka dhuruar pėr organizatėn tjetėr kristiane, Living Waters.
  Ndėrkaq pėr “kishėn” e Cruise, aktori ka dhuruar tre herė, sė pari 67 mijė,
  pastaj 50 mijė, dhe sė fundi 5 mijė dollarė.  Madonna fiton kujdestarinė e dy djemve  Madonna ka fituar betejen per kujdestarine e femijeve Rocco e David dhe do te jetoje me ta ne Shtetet e Bashkuara.

  “Djemte e mi do te kene gjithnje zemren dhe shpirtin anglez. Do te sigurohem qe te jene krenare per rrenjet e tyre britanike”, deklaroi ish-bashkeshorti i kengetares, Guy Ritchie pas vendimit.

  Nje gjykate vendosi kujdestarine e perkohshme per dy femijet tete dhe tre vjec. Madonna tha se ishte e drejta e saj si nene, qe t’i kishte djemte me vete dhe prane motres se tyre Lourdes, qe deshiron te qendroje ne SHBA prane te atit biologjik./RVR  Cruz e dėshiron Oskarin pėr Spanjėn  Penelope Cruz, e cila ka marrė njė nominim pėr Oskar nga Academy Awards, ka dėshirė tė madhe ta fitojė atė, pasi qė dėshiron t’ua dėrgojė fansave tė saj spanjollė.

  Aktroja spanjolle ėshtė e nominuar si aktore mė e mirė nė rol dytėsor, pėr paraqitjen e saj nė filmin e Woody Allenit, “Vicky Cristina Barcelona”.

  Cruz ka njė konkurrencė tė fortė pėr kėtė ēmim pasi pėrballė i ka Viola Davis dhe Amy Adams (“Doubt”), Marisa Tomei (“The Wrestler”) dhe Taraji P. Henson (“The Curious Case of Benjamin Button”).

  “Jam shumė falėnderuese ndaj Akademisė dhe Woodyt pėr kėtė nominmi, po ashtu dėshiroj t’i falėnderoj tė gjithė ata qė mė kanė uruar, sidomos fansat nga Spanja. Tė shpresojmė se do tė mund ta dėrgoj Oskarin nė shtėpi”, ka thėnė aktorja.  Burimi:CdoDite.com

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Penelope Cruz bėhet bionde  Penelope Cruz ėshtė shndėrruar nė njė bionde seksi pėr rolin e saj nė filmin e ri "Los Abrazos Rotos". Regjisori Pedro Almodovar ishte i vendosur qė t’ia ndryshonte paksa pamjen ‘e konsumuar’ aktores spanjolle, e cila me imazhin qė kishte ishte paraqitur nė shumė filma, pėrfshirė edhe komedinė e Ėoody Allenit, “Vicky Cristina Barcelona.”.

  “Para se tė filloja pėrgatitjet pėr filmin, kisha vendosur qė t’i shmang stilet e konsumuara. Dua tė provoj tė mos i pėrsėris stilet e flokėve tė cilat Penelope i ka pėrdorur nė filmat tjerė”, ka thėnė regjisori. (burimi/BalkanWeb)

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Zajmina mė e zhveshur nė “Facebook”

  Si mania e gjithė tė rinjve, edhe ajo ėshtė pasionuar shumė duke kaluar shumė kohė nė internet, nė ‘Facebook’. E pikėrisht kėtu ka lindur dhe frymėzimi pėr tė krijuar njė kėngė tė re e cila e ka ndryshuar si nė dukje ashtu edhe nė performanca. Kėshtu shfaqet kėtė herė Zajmina, me njė bashkėpunim tė ri me Flori Mumajesin dhe Big Bastėn. Shumė kėnaqėsi por edhe momente delikate i kanė falur kėngėtares xhirimet e klipit mė tė fundit. Zajmina tashmė e ndjen veten mė tė rritur profesionalisht. ‘Facebook’ ėshtė klipi mė i ri i saj, tekstin e sė cilės e ka bėrė Big Basta, ndėrkohė qė Flori ėshtė marrė me muzikėn. Videoklipin e ka bėrė brenda njė dite. Ndėrkaq edhe dy materiale tė tjera ka nė duar, tė cilat mendon t’i publikojė gjatė verės.+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Te ikesh nga vendi do te thote te vdesesh nga pak
  Nga fjorii nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 25-11-2014, 05:51 PM
 2. Vendi ideal per te jetuar
  Nga Nerti nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 02-03-2012, 03:54 PM
 3. Japonia, vendi i beqarėve
  Nga vaaldr1n nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 30-12-2011, 10:22 PM
 4. Vendi IDEAL per te bere seks?
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 01-04-2010, 06:22 PM
 5. Australia, vendi i mėkateve..
  Nga medlina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-02-2010, 12:04 PM