Pas tratativave tė shumta tė zyrtarėve tė skuadrės sė Milanit pėr tė blerė kartonin e Dejvid Bekam, nga skuadra amerikane L.A. Galaxy, tani edhe vet futbollisti anglez doli me deklaratė se dėshiron qė tė largohet nga Los Anxhelosi dhe sa mė gjatė tė qėndrojė nė skuadrėn milaneze.

Pėr herė tė parė pasi qė u inkuadrua nė radhėt e skuadrės sė Milanit, Dejvid Bekam shprehu dėshirėn e tij tė largohet nga skuadra e L.A. Galaxy dhe t'i bashkėngjitet skuadrės sė Milanit ku momentalisht po aktivizohet si lojtar i huazuar.

"Kam shprehur dėshirėn tė qėndroj te Milani. Tani e gjithė varet nga Milani dhe L.A. Galaxy. Shpresoj se sa mė shpejtė do tė arrihet marrėveshje", theksoi David Beckham, futbollist.

Ish-futbollisti i Manēester Junajtedit dhe Realit tė Madridit shpreson se me lojėrat e mira tė treguara nė fanellėn "kuq e zi" mund ti shtojė gjasat pėr tė marrė pjesė nė Kampionatin botėror nė Afrikėn Jugore.
"Shpresoj se do tė kem rast tė marr pjesė nė botėrorin e viti 2010, dhe gjasat mė tė mėdha pėr atė i kam nėse qėndroj kėtu te Milani. Mirėpo e gjithė nuk varet nga unė kėshtu qė mė duhet tė pres", theksoi Beckham.
Nė fund tė kėsaj bisede, Bekam shtoi se dėshiron qė karrierėn e tij futbollistike ta mbaron nė skuadrėn e Milanit.


Burimi:CdoDite.com