Superylli i muzikės pop, Shakira, tė mėrkurėn ėshtė kthyer nė qytetin e saj tė lindjes nė Kolumbi pėr tė hapur njė shkollė, e cila do t’i kushtojė gjashtė milionė dollarė.

Fituesja e Grammyt nė momentin e zbulimit tė projektit tė saj nė qytetin Barranquilla, ka qenė e shoqėruar nga presidenti i vendit, Alvaro Uribe.

Shkolla prej 13.000 metrash katrorė do tė pranojė 1.800 nxėnės, dhe ėshtė shkolla e pestė e cila themelohet nga fondacioni i kėngėtares “Pies Descalzos” (qė ka kuptimin “Zbathur”).Burimi:cdoDite.com