7 Marsi


Temė e Mbyllur
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  7 Marsi

  Receta Gatimi

  Marsi ėshtė muaji i tretė i vitit nė Kalendarin Gregorian i cili ka 31 ditė. Emri mars vjen nga Mars, perėndia Romake e luftės. Nė kohėn e Romės sė lashtė, Marsi quhej Martius, dhe mbahej si kohė me fat pėr tė filluar njė luftė. Nė kohėn e Grekėve tė lashtė, Marsi quhej Anthesterion.

  Marsi fillon nė tė njėjtėn ditė tė javės me Nėntorin nė tė gjithė vitet, dhe nė tė njėjtėn ditė tė javės me Shkurtin nė vitet e rregullta.

  7 Marsi ėshtė Festa e Mėsuesit nė Shqipėri.  Gėzuar 7 Marsin tė gjithė Mėsuesve

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: 7 Marsi

  Faleminderit Reno megjithese ketu ku jemi vet;m emri i profesionit na ka mbetur.

  Gjithashtu ne e festojme trefish kete feste, sepse te dy prinderit e mi jane arsimtar, mesues

Temė e Mbyllur

Tema tė ngjashme

 1. Foto: Kartolina nga Marsi
  Nga vaaldr1n nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-08-2012, 07:41 AM
 2. 7 Marsi do te jete dita e iPad 3
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-02-2012, 09:58 PM
 3. Marsi, planeti qe fsheh ujin nen siperfaqe
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-01-2010, 11:40 PM
 4. 7 MARSI, UROJME MESUESET TONA
  Nga kuklla nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-03-2008, 11:45 PM