Mesfushori i Manchester United, Cristiano Ronaldo, thotė se ekipi i tij ёshtё mё i mirё se kampioni i Italisё, Interi.

Kampioni i Anglisė dhe ai i Italisė do tė takohen nė 1/8 e finales sė Ligės sė Kampionėve dhe ndeshja e parė do tė zhvillohet nė Giuseppe Meazza mė 24 shkurt.
“Inter ėshtė njė ekip i fuqishėm dhe nė pėrbėrje ka disa futbollistė tė shkėlqyeshėm. Por ne jemi mė tė mirė se ta dhe besoj shumė se mund t’i fitojmė. Eliminimi i Interit do tė ishte njė hap i madh drejt titullit”, ka thėnė Ronaldo.

Mourinho nė njė intervistė tė fundit pėr media deklaroi se mė shumė e preferon Ibrahimovic se sa Ronaldon dhe anėsori portugez i ėshtė kundėrpėrgjigjur bashkėvendasit tė tij.

“E respektoj mendimin e Mourinhos, por numėrohen vetėm trofetė tė cilat janė nė shtėpinė time”, ka thėnė Ronaldo.Burimi:Sporti Shqiptare