Trauma distorting” nė kėmbėn e majtė. Kjo ėshtė diagnoza e parė, e prodhuar natėn e aksidentit, ku ka qenė viktimė Rikardo Kaka gjatė takimit tė tij me Reggina. Duke mos u pėrfshirė nė fraktura tė rėnda, por dhimbje e rėndė, e cila ndjehet nga Kaka, ekziston teza pėr njė problem serioz. Kaka u kthye nga klinika mjekėsore nė shtėpi nė mes tė natės, i ēlodhur mirė dhe nuk kishte nevojė pėr t’I shėrbyer njeri. Nė fund, nė mėngjes, do tė jetė rezonanca magnetike, pėr tė treguar shkallėn e dėmtimit: mjekėt tashmė kanė vendosur, se nuk janė “tė trashė” mbi llojin e frakturės, por mund tė ketė njė frakturė tė vogėl, jo aq serioze. Njė problem, natyrisht, qė kėrkon rimėkėmbjen e lojtarit pėrmes hipizimit. Dunga tashmė ėshtė informuar, duke e konsideruar njė humbje tė madhe mungesėn e Kakasė pėr miqėsoren e sė martės nė Londėr, qė do tė luhet midis Brazilit dhe Italisė.

Specifikimet e fundit qė vijnė nga klubi kuqezi tregojnė se Kaka do tė mungojė pėr tė paktėn 15 ditė, qė do tė thotė se nuk do tė humbasė vetėm derbin me Interin dhe miqėsoren me Italinė…Burimi:Sporti Shqiptar