Shkurt Nga Ndeshjet e Tjera


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Shkurt Nga Ndeshjet e Tjera

  Receta Gatimi  Iku Aragones dhe erdhi Vinsente Del Boske. Spanja nuk ka ndryshuar, madje mund tė jetė edhe mė e fortė se ajo Spanjė qė nė verė u shpall kampione e Europės, duke mundur nė finale Gjermaninė. Pas takimit Brazil-Itali, Spanjė-Angli ishte miqėsorja tjetėr e luksit, qė kishte tėrhequr vėmendjen e opinionit sportiv. Strategu Kapelo pėrballė galaktikut Del Boske. Njė ndeshje shumė e bukur, qė natyrisht i kalon kufijtė e miqėsores. Ndeshje e veēantė edhe pėr Devid Bekhamin, i cili ka arritur rekordin e Bobi Murit, me 108 ndeshje me kombetaren. Njė gol pėr ēdo pjesė i ka mjaftuar Spanjės pėr t’i treguar vendin edhe Anglisė, e cila ka marrė njė trajner si Kapelo, pėr tė hedh pas krahėve zhgėnjimin me Stiv Meklarenin, qė nuk u kualifikua pėr nė europian. Spanjollėt i ka kaluar nė avantazh David Vila nė minutėn e 36-tė, ndėrsa golin e dytė e ka realizuar Florente 7 minuta para pėrfumdimit. Vėmendje tė veēantė i ėshtė kushtuar edhe supersfidės Francė-Argjentinė, e fituar po me rezultatin 2-0 nga miqtė. Diego Armando Marado ka mbetur mjaft i kėnaqur nga skuadra e tij, qė ka mposhtur njė nga kombėtaret mė tė forta tė Europės. Nės pjesėn e dytė ka shėnuar edhe Lionel Mesi, qė konsiderohet pasuesi i Maradonės. Pshtė janė tė shėnuara tė gjitha ndeshjet kualifikuese dhe ato miqėsore qė janė luajtur mė 11 shkurt.


  Burimi:Sporti Shqiptare

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Spanjė-Angli dhe rekordi i Bekhamit  Megjithėse kanė pėsuar njė humbje tė pastėr me Spanjėn, anglezėt kanė se me ēfarė tė krenohen. Devid Bekham ka barazuar rekordin e Bomi Murit me 108 ndeshje me kombėtaren e luanėve. Fabio Kapelo, edhe pse nuk kishte premtuar aktivizimine tij, e ka futur ne lojė nė pjesėn e dytė. Bekham ėshtė bėrė futbollisti i dytė agnlez qė luan 108 ndeshje me Anglinė, mirėpo pėr tė qenė rekordmeni absolut duhet tė arrijė portierin Shilton, qė ėshtė nė kuotėn e 124 ndeshjeve me kombėtaren. Poriterėt nė fakt e kanė disi mė tė lehtė pėr tė thyer rekorde tė tilla, ndaj nuk bėjnė shumė pėrshtypje nė krahasim me futbollistėt e roleve tė tjera.
  Pėr momentin Bekham po gėzon rekordin e Bobi Murit, mirėpo mbetet enigmė e ardhmja e tij: do tė luajė me Milanin apo do tė kthehet nė SHBA, te Los Anxhelos Galaksi. Sipas lajmeve tė fundit, Galaksi i ka dhėnė vetė 48 orė kohė pėr tė vendosur. Pra, nėse Milani dėshiron ta mbajė, duhet tė paguajė brenda ditės sė sotme, ndryshe tratativat do tė konsiderohen tė mbyllura.


  Burimi:Sporti Shqiptare

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Shkurt Nga ndeshjet e Tjera

  Mesi dhe Argjentina, “show” nė Marsejė!


  Skuadra e Maradonės, e udhėhequr nga talenti i Barēės, ka bindur nė “Velodrom” duke fituan 2-0 ndaj Francės

  Gekas ka shėnuar nė mesin e lojės duke i dhėnė Greqisė, ish-kampione e Europės, barazimin 1-1 nė miqėsoren e luajtur mbrėmė ndaj Danimarkės. Xhonas Boring shėnoi golin e avantazhit pėr danezėt, katėr minuta para fundit tė pjesės sė parė, teksa e kaloi topin mbi kokėn e portierit Tzoravas. Ndėrkohė, sulmuesi i Portsmuthit, Gekas, shėnoi golin e tij tė 13-tė me pėrfaqėsuesen “helene” duke vėnė barazpeshėn. Greqia ėshtė nė vendin e parė tė grupit 2, ndėrsa Danimarka kryeson grupin 1.

  Zvicra dhe Bullgaria janė ndarė nė njė barazim 1-1 nė ndeshjen e luajtur dje nė Gjenevė. Bullgarėt patėn kontrollin pėr pjesėn mė tė madhe tė ndeshjes dhe ishin tė parėt qė shėnuan me anė tė Ivelin Popovit, i cili kombinoi me Stanislav Manolevin, pėrpara se tė mposhtėte portierin Marko Voelfi. Berbatov shpėrdoroi rastin pėr golin e dytė, ndėrsa barazimi i Zvicrės erdhi nė minutėn e fundit tė pjesės sė parė me Benxhamin Hugelin. Bullgaria u drejtua pėr herė tė parė nga trajneri Stoilov.

  Suedia arriti tė fitojė pavarėsisht nga mungesa e sulmuesve Larson dhe Ibrahimoviē nė miqsoren e djeshme nė Austri. Nordikėt shėnuan dy herė nė 45 minutat e dyta me anė tė talentit Ramus Elm dhe me mesfushorin e Lionit, Kim Kallstrom. Vlen pėr t’u pėrmendur se Suedia e dominoi tė gjithė ndeshjen, ndėrsa Austria u shfaq e rrezikshme vetėm nga goditjet standarte.

  Izraeli fiton minimalisht ndaj Hungarisė

  Josi Benajun shėnoi golin pėr Izraelin nė minutėn e 76 tė, duke i dhėnė fitoren Izraelit nė njė ndeshje pa shumė bujė nė Tel Aviv. Izraelitėt nuk u kėrcėnuan pėr asnjė moment nga Hungaria nė njė ndeshje qė u luajt me njė ritėm tė ulėt. Izraeli dominoi me qarkullimin e topit, por pasimet e pasakta dhe finalizimi i dobėt ishin pikat e dobėta tė izraelitėve. Goli i Benajunit i dha tifozėve vendas shkak pėr tė bėrė tifozllėk. Benajun e dėrgoi topin nėn kėmbėt e portierit hungarez Marton Fulop dhe e kaloi Izraelin nė epėrsi.

  Ndeshjet e ardhshme tė Izraelit janė ato kundėr Greqisė nė harkun e katėr ditėve; e para nė Izrael mė 28 mars. Kėto ndeshje mund tė jenė pėrcaktuese pėr fatin e Izraelit nė Kupėn e Botės 2010. “Nuk ishte njė ndeshje me cilėsi tė lartė. Nuk mė mbushet mendja se me kėtė lojė mund tė mposhtim Greqinė, por mėsuam diēka nga kjo ndeshje. E kemi humbur topin shumė herė”, u shpreh trajneri i Izraeilit, Dror Kashtan.

  Drogba vendos barazimin nė Turqi Bregu i Fildishtė

  Sulmuesi i Ēelsit, Didier Drogba, u rikthye nė arenėn ndėrkombėtare me pėrfaqėsuesen e tij, Bregun e Fildishtė nė ndeshjen miqėsore kundėr Turqisė dje. Madje ai shėnoi golin e barazimit, 1 1. Sulmuesi turk Gokhan Unal e kishte kaluar skuadrėn vendase nė epėrsi nė minutėn e 11 tė falė njė gjuajtjeje tė fuqishme nė hyrje tė zonės. Drogba rikthehej nė ekip pas njė viti mungesė.

  Bregu i Fildishtė nuk u shfaq i rrezikshėm nė fazat e para tė lojės qė u luajt nė Izmir. Gokhan pati rastin tė dyfishonte rezultatin pėr Turqinė nė minutėn e 33 tė, por gjuajti mbi shtyllė. Drogba iu afrua barazimit nė minutėn e 34 t, por nuk arriti tė mposhtėte portierin turk. Volkan Demirel. Kur ndeshja ishte afėr pėrfundimit, Bregu i Fildishtė u bė mė i rrezikshėm dhe Drogba i befasoi tė gjithė me golin e tij nė kohėn shtesė. Turqia renditet e dyta nė Grupin 5 me tetė pikė, katėr pikė pas Spanjės, qė kryeson kėtė grup. Turqia do ta luajė ndeshjen e ardhshme eliminatore pikėrisht kundėr Spanjės mė 28 mars.

  Ukriana e zbehtė mundi Serbinė

  Njė Ukrainė e dobėt arriti megjithatė tė mundėte pėrfaqėsuesen serbe pa vėshtirėsi. Edhe Serbia kishte probleme me formacionin, pasi vetėm gjashtė lojtarė kishin mbetur nga ndeshja e shkuar kundėr Qipros. Skema e re e lojės sė Ukrainės dhe formacioni i ndryshuar - vetėm njė lojtar ishte nė formacion nga skuadra qė mposhti Sllovakinė mė herėt ishin njė befasi e madhe. Presingu i hershėm i Ukrainės dha rezultat dhe nė minutėn e 16 tė, portieri serb, Vladimir Disljenkoviē, qė luan nė Ukrainė, nuk arriti tė ndalte Nazarenkon. Serbia sulmoi pas pėsimit tė golit, por mbrojtja ukrainase, me nė krye Pavlo Pashaivin dhe Andrij Rusolin ishin nė lartėsinė duhur. Loja ishte mė e ngadaltė nė fund dhe vetėm njė rast ia vlen tė pėrmendet, ai i Miralem Sulejmanit. Lojtari i Ajaksit nuk qe nė gjendje tė shėnonte njė gol pėr pėrfaqėsuesen e tij, pasi topi u prit nga Rustam Khudzhamov i Ukrainės.


  Norvegjia “bėn” ligjin nė Gjermani!

  Nordikėt fitojnė 1-0 ndaj skuadrės sė Lėvit, qė ishte shumė larg asaj qė pritet

  Gjermania ėshtė mundur 1-0 nga Norvegjia, nė fushėn e saj, nė miqėsoren e luajtur mbrėmė nė kuadrin e pėrgatitjeve pėr eliminatoret e kampionatit tė ardhshėm botėror. Skandinavėt, tė cilėt nuk kishin fituar asnjė ndeshje gjatė vitit kalendarik 2008, korrėn suksesin falė golit tė shėnuar nga mesfushori Kristian Grinthenim, pas njė ore lojė. Trajneri i Gjermanisė, Hoakim Lėv, aktivizoi dyshen Fring-Balak nė mesfushė, qė nuk luante sėbashku qė nga kampionati i fundit europian. Mario Gomez pati rastin mė tė mirė pėr Gjermaninė gjatė pjesės sė parė, por vlen pėr t’u pėrmenduar se miqtė nuk hoqėn dorė nga kundėrsulmi.

  Troēovski dhe Shvanstajger shfaqeshin tė rrezikshėm vetėm nga distantaca. Gjithsesi, nė momentin mė tė mirė tė Gjermanisė, nė minutėn e 68-tė, ishin norvegjezėt ata qė shėnuan. Mesfushori i Blekbėrnit Pedersen krosoi pėr Kristian Grinthenimin, i cili mposhti portierin Rėne Alder nė shtyllėn e dytė. Gjermania u hodh e gjitha nė kėrkim tė golit tė barazimit, por aksionet konfuze nuk sollėn asgjė dhe ishte Norvegjia qė mund tė shėnonte tė paktėn edhe tre gola tė tjerė. Trajneri Olsen ėshtė kthyer me kėmbėn e mbarė te Norvegjia, ndėrsa Gjermania e Lėvit ka zhgėnjeyer tė gjithė tė pranishimit nė Dyseldorf. Ndeshja e ardhshme eliminatore e gjermanėve do tė jetė mė 28 gusht ndaj Uellsit.

  Burimi:Sporti Shqiptare

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ndeshjet dhe Rezultatet e UEFA EURO 2012 - Poland Ukraine
  Nga ReniX nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 141
  Postimi i Fundit: 03-07-2012, 08:56 PM
 2. Ndeshjet LIVE te SERIA A ose champions league ne net!
  Nga sony nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-10-2011, 02:28 PM
 3. iOS 4.3 del mė 28 shkurt?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-02-2011, 09:31 PM
 4. Samsung Galaxy S2 mė 13 shkurt?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-01-2011, 02:36 PM
 5. PlayStation Phone nė shkurt?
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-11-2010, 12:32 PM