Receta Gatimi

Krenare apo te perulur??


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
  1. #1
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19

    Krenare apo te perulur??

    Eshte nje pyetje kjo qe me vertiten ne mendje keto dite. Ne shqiptaret jemi te njohur per kryelarte, nuk e di ne kjo eshte nje e mete apo nje veti e mire qe kemi. Ne boten perendimore, te kesh umilitą (perulje) ndaj njerzeve eshte nje veti shume e mire, ndersa ne themi per cdo gje, une e di, une e kam, une jam, et si keto.
    ju si mendoni?

  2. #2
    E rregjistruar 35% Maska e girl08
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,100
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    Krenaria dhe perulja, te dyja jane te nevojshme. Megjithate
    duhet te dime kur te jemi krenare dhe kur te perulur. Te jesh
    i perulur shpesh here ben qe te tjeret te te marrin neper
    kembe, ndersa te jesh krenar do te bente te diferencohesh
    nga njerezit.

  3. #3
    i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Vendndodhja
    Atje ku nuk je ti
    Postime
    643
    Reputacioni
    18
    Krenare, perse njeriu duhet te uli veten, kur te drejtat jane nga ana tij?!?!?

  4. #4
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19
    Insomnia une nuk them qe te behemi lecke, por se si duhet te sillemi ne pergjithesi. dmth a e kemi te tepruar krenarine apo te jo.

  5. #5
    i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Vendndodhja
    Atje ku nuk je ti
    Postime
    643
    Reputacioni
    18
    Kuklla...........!!!

    E kam pak te veshtire te vleresoj fjalen "perulje" ne menyre pozitive!
    Gjithsesi une u pergjigja qe me te drejta dhe jo kot mi kot, njeriu duhet te jete krenare!

  6. #6
    i/e rregjistruar 10% Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsimi
    Jan 2009
    Postime
    54
    Reputacioni
    16
    Kjo e jona nuk eshte aspak kryelartesi kuklla,kjo njihet me emrin kryenecesi apo si i thone ndryshe ne gjuhen popullore,kokderrllik.Te jesh kryelarte,se pari duhet te jesh nje njeri mendjehapur,te dish ku mbarojne te drejtat e tua dhe ku fillojne te drejtat e tjetrit,te duash dhe te respektosh veten,te afermin,njeriun...A i kemi ne si Shqiptare keto atribute?Kjo eshte dicka qe mbetet per tu diskutuar...

  7. #7
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19
    Ej mos mu drejtoni mua, nuk eshte se une dua ta di per veten time, thjesht me vine ndermend tema qe te bejme forumin sa me shume interesant.

  8. #8
    i/e rregjistruar 10% Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsimi
    Jan 2009
    Postime
    54
    Reputacioni
    16
    Po mire moj kuklla se nuk te shau njeri,thjesht tu drejtova ty si hapesja e temes.Nese duam ta bejme forumin sa me interesant atehere nuk duhet tu trembemi diskutimeve me njeri tjetrin...eshte pikerisht perballja e mendimeve ajo qe mund te na ndihmoje,te mesojme me shume nese nuk dime,dhe te perforcojme qendrimet tona nese jemi te bindur se kemi te drejte,gje qe e ke cikur ne nje fare menyre edhe ne hapje te kesaj teme...pershendetje..

  9. #9
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19
    A e dini se krenaret Dantja i ka shpene ne Purgator (Komedija Hyjnore), pra e ka quajtur nje mekat.

  10. #10
    i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Vendndodhja
    Atje ku nuk je ti
    Postime
    643
    Reputacioni
    18
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla Lexo postimin
    A e dini se krenaret Dantja i ka shpene ne Purgator (Komedija Hyjnore), pra e ka quajtur nje mekat.

    Por mbas purgatorit...... mbas shume e shume vitesh, nese sillesh mire, kalon ne PARAJSE!!!!

  11. #11
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Athinė, Greqi
    Postime
    548
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    10
    Interesante kėto mendimet tuaja.

    Kam pėrshtypjen se kemi ngatėrruar termin e krenarisė. shoku_tanku ka plotėsisht tė drejtė pėr mendimin tim. Ne shqiptarėt ende nuk e kemi idenė e krenarisė. Psh tė themi njė rast qė ėshtė tepėr konkret. Sa % e shqiptarėve janė krenarė qė janė shqiptarė? Me llafe janė njė pėrqindje e lartė, por me vepra atje ku u intereson e shesin kėtė krenari ose mė saktė e kėmbejnė me skllavėrinė e interesit. Tė mos e shtyj mė tepėr. Mė vijnė ndėrmend shumė raste kur kam parė shumė njerėz qė i binin gjoksit me tė madhe dhe nė shumė raste janė bėrė si pula tė lagura dhe me tė vėrtetė kam ndjerė neveri.

    ns

+ Pėrgjigju tek Diskutimi