Receta Gatimi

Problem me instalimin e Kamerės


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
  1. #1
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30

    Problem me instalimin e Kamerės

    Kam nje problem me instalimin e kmameres ne kompjuter,nuk e di por sme ka hasur ndonje here nje problem te tille,kur mundohem te instaloj drajverat e kameres me del nje tabele qe thote per te futur diskun e xp dhe per te formatuar kompjutri,por kur i jap prap instal me del nuk e di cte them e shpjegojn fotot me mire.Ju lutem nese ndokush ka ndonje dijeni per kete prblem.
    Faliminderit.
    XP sp3

    Foto 1
    Foto 2
    Foto 3
    Foto 4

  2. #2
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36

    Shkarko ksuser.dll - Probleme me kamerat

    Kur te kerkoj ate file, ti shkarko kete qe te kam bashkangjit, nxire nga arkivi dhe jepi programit drektimin te nje folder temporan ku do vesh kete skedar.
    Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

  3. #3
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    O Reno faliminderit,por e provova ashtu sic the ti por me qet error keshtu Foto,e dyta drajverat i instalova por thote si ne fig4(siper)qe ju skeni video capture,megjithate faliminderit prej teje.

    Dhe nje gje Reno se arrova se here fus kameren me nje fjale fishin me del KJO qe thote sikur nuk instaloht apo jo me duket,une i jap per ta instaluar por ajo prap ashtu thote.

  4. #4
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Athinė, Greqi
    Postime
    548
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    10
    Ti ke problem me driverat e kamerės. Nuk i ke futur driverat e duhur. Ēfarė sistemi operative pėrdor? Me sa duket ke XP SP3. E mira do ishte tė bėje njė riinstalim tė programit tė kamerės. Ē'instaloje dhe instalo programin qė nga e para pa lidhur akoma kamerėn. Zakonisht kamerat i lidh pasi ke instaluar programin dhe bashkė me programin instalohen edhe drivers.

    Ka shumė mundėsi qė driverat qė ti i instalon nga CD-ja qė ke me kamerėn mund tė mos njihen nga Windows qė ke. Shiko pėr driver tė rinj pėr Windows XP tek faqja e prodhuesit tė kamerės. Shkarkoji dhe futi nė njė dosje. Provo dhe kėtė mėnyrė tjetėr: Ē'instalo komplet programin e kamerės. Bėji restart kompjuterit nėse ta kėrkon dhe nėse nuk e kėrkon bėje pėrsėri. Ristarto kompjuterin dhe lidhe kamerėn gjatė kėsaj kohe. Kur kamera tė jetė diktuar nga Windowsi do kėrkojė direkt drivers dhe do tė shfaqė dritaren e shtimit tė hardware nėse nuk gjen drivers pėr kėtė kamerė. Ti mos zgjidh opsionin automatik por manual dhe drejtoje tė kėrkojė tek dosja qė ke ruajtur driverat e zbritur nga Interneti.

    Nėse vazhdon tė kesh probleme na thuaj modelin e kamerės tė shohim ndonjė zgjidhje tjetėr.

    ns

  5. #5
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Faliminderit Niko,por une e kam pas ne rregull kameren dhe windowsi i njifte drajverat(drajverat jane origjinale te kameres)por une ngaqe se perdorja e cinstalova,dhe pas nje kohe qe mu donte kamera thashe ta instaloj dhe pastaj me doli ky problemi.Per sa i perket markes se kameres kjo ska ndonje gje te shkruajtur ,kurse instruksionin e kam hedhur se u be kohe,por eshte nga keto kamerat qe kane 6 drita 3 majtas 3 djathtas ne qoftese e ke parasysh keto perdoren me shume zakonisht.Dhe menyrat qe me the ti i kam provuar te gjitha.
    Kete gje ma ben dhe me nje kamer tjeter qe kam provuar ta instaloj,prandaj them se do kete ndonje gje nga kompjutri dhe jo kamera.
    Faliminderit.

  6. #6
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Kur vendos kameren, besoj se te del tabela qe te kerkon driverat! Zgjidh menyren eksperte dhe ne faqen tjeter zgjidh CD/DVD-Room ku jane lokalizuar dirverat. Kur te dali nje tabel konfirmuese jepi (vazhdo me instalimin).

    Nqs nga tabela nuk gjenden driverat ato jane nen nje programi te ekzekutueshem. Instaloi nga file qe gjendet ne brendesi te CD me kameren tuaj.

  7. #7
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Po Reno ashtu e bej sic thua ti dhe arrij ta instaloj por prap nuk hapet kamera del si ne foto, kamera eshte ne rregull se tek kompjutri tjeter instalohet por ma merr mendja se do ket ndonje gje kompjutri ,gjithsesi faliminderit prej jush.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Problem me instalimin
    Nga vangeli nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 12-02-2012, 11:55 AM
  2. Instalimi i kamerės nė Ubuntu 11.04
    Nga Atlantis nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 29-08-2011, 09:24 PM
  3. Probleme me instalimin e kameres
    Nga andreina nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 05-12-2010, 12:52 PM
  4. Model i ri i kamerės sė xhepit nga Creative
    Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-11-2009, 12:48 PM
  5. PHP: Testoni instalimin e php
    Nga ReniX nė forum Gjuhėt e Programimit
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-01-2007, 12:12 AM