Zilia, truri i njeriut e perjeton si dhimbje fizike


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Ide Zilia, truri i njeriut e perjeton si dhimbje fizike

  Receta Gatimi  Disa emocione perceptohen nga truri si dhimbje ose si kėnaqėsi. Zilia pėr shembull, pėr tė cilėn shpesh ndjejmė turp dhe nuk e shfaqim por e mbajmė pėrbrenda, perceptohet nga truri si njė dhimbje e zakonshme fizike.
  Ky pėrfundim ėshtė nxjerrė prej Hidehiko Takahashi Instituti i shkencave radiologjike tė Japonisė.


  Ai ka theksuar se edhe ndjenja e kėnaqėsisė ndaj dhimbjes sė dikujt tjetėr, pėrjetohet nga truri si dhimbje mė e fortė nė krahasim me zilinė.
  Ndėrkohė kjo bėhet akoma mė e dukshme kur ne ndjejmė kėnaqėsi pėr dhimbjen e dikujt tė cilin e kemi patur zili.
  Nė njė farė mėnyre studiuesi japonez ka dalė nė konkluzionin se eksperiencat sociale dhe ato fizike pėrjetohen nga truri nė tė njėjtėn mėnyrė.
  Ekspertėt kanė eksperimentuar nėpėrmjet 19 personave, tė cilėt janė stimuluar pėr tė ndjerė zili, ndėrkohė qė pėrmes rezonancės manjetike kontrollohej perceptimi i trurit.
  Pas kėtij eksperimenti, u nxorr konkluzioni se zilia aktivizonte nervat e dhimbjes nė tru.

  (burimi/Balkanweb)

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  shum interesant!!!!

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Te lodhesh trurin per te patur zili, sigurisht qe eshte dhe dhimbje fizike, s’e e ve ne pune ate…. Por kjo dhimbje duhet te ishte me teper psikologjike se fizike, per mendimin tim……..

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Eshte si ato ditet qe sben azgje dhe ndihesh i lodhur sikur te kesh punuar pa pushuar.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Depilimi pa dhimbje
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-08-2013, 09:12 PM
 2. Sa larg mund te shkoj zilia ndaj dikujt?
  Nga kledii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 24-07-2013, 11:33 AM
 3. Dhimbje koke
  Nga agron beshtica nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-04-2012, 02:16 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2011, 02:24 PM
 5. Britanikja pėrjeton 300 orgazma nė ditė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 02:30 PM

Etiketat pėr kėtė Temė