Milan dhe LA Galaxy merren vesh pėr Beckham
Sipas "SkySport24", avokatėt e David Beckham dhe tė skuadrės LA Galaxy kanė arritur marrėveshje pėr prishjen e kontratės me skuadrėn nga MLS, ndėrsa tani mbetet qė Milani tė nėnshkruajė njė marrėveshje me anglezin.


Qėndrimi i Beckhamit te Milani duket gjithnjė mė i afėrt, pasi qė “SkySport24” njofton se dy skuadrat kanė arritur marrėveshje pėr ta realizuar transferimin.

Mesfushori 33-vjeēar, i cili ėshtė i huazuar te Rossonerėt deri mė 9 mars, vazhdimisht ka pėrsėritur dėshirėn e tij pėr tė qėndruar nė San Siro, dhe falė formės sė mirė qė ka treguar qė nga ardhja e tij, drejtuesit Milanit kanė vendosur qė ta mbajnė mė gjatė.

Tashmė duket se dy skuadrat kanė arritur marrėveshje, ndėrsa e vetmja qė mbetet pėr t’u finalizuar ėshtė marrėveshja e Beckhamit me Milanin.