Shpiket ilaēi per te fshire kujtimet e hidhura!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  I Habitur Shpiket ilaēi per te fshire kujtimet e hidhura!

  Receta Gatimi  Lexova qe eshte bere e mundur te te fshihen kujtimet e hidhura qe kemi kaluar gjate jetes vetem duke pire nje kokerr ilaci (si aspirina). Eshte e mundur te fshihet dhimbja qe shkakton ndarja nga i dashuri/e dashura, eshte e mundur te fshihet nje dite qe kaloni keq, eshte e mundur te fshini memoriet qe ju mundojne. Por sigurisht kjo nuk ka kaluar pa kritika te ndryshme dhe disaprovime, pasi jo te gjithe jane dakort mbi kete shpikje.

  Ju si mendoni duhet te behet publik ky lloj ilaci?

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Per mendimin tim jo,sepse cfare kuptimi ka jeta njeriut pe kujtime,qofshin ato te hidhura dhe te bukra.

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  e mbani mend trendafilin apo tulipanin blu, qe atehere perpiqeshin te shpiknin nje ilac per te zhdukur kujtimet e hidhura, por perfat te keq apo te mire, kujtimet juane pjese e jetes dhe nuk eleminohen kure.

  Kam lexuar qe : "Kujtimet e hidhura shkruhen ne gurr, ndersa te mirat ne rrere"

 4. #4
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  per mendimin tim nuk jame dakort qe te behet publike
  sepse pastaj po ato kujtime nuk cajme dot per me mire.
  duhen dhe ato kujtimet e hidhura.

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e kristina
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Postime
  34
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  edhe un smendoj se do te ishte mire te shpikej ai ilac sepse jeten e bejne te bukur edhe kujtimet e hidhura edhe ato te lumtura!!

 6. #6
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Dhe dhimbjet jane pjese e jetes……
  Pa to, njerezit nuk mund ta njohin kenaqesine e te ndjerit te lumtur……..
  Do ishte gjithmone e njejta ndjenje monotone dhe lumturia do e humbiste vleren e saj…… nuk ka perfeksion ne asgje, dhe sigurisht qe dhe njeriu nuk do beje perjashtim.........

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  thesari i vetem nga e kaluara na mbesin kujtimet qfar do bejm pastaj

 8. #8
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  buuuuuuu!....nuk ka ilac ne bote mendoj une...qe te beje te mundur fshirjen e kujtimeve te keqija...sepse jeta nuk do kishte sens....

  Njeriu ne jete per kete eshte krjuar...per te perjetuar te keqen...dhe te miren bashke...e nese keshtu e krijoi zoti....njeriu nuk mund ta ndryshoj dot...edhe nese do i duheshin dekada te tera per te zbuluar te tilla medikamente....

  Ka nga ato qe te shlodhin trurin...ka qetesues...ka valium...ka gjithcka.....ama te te cancellojne memorien...buuuuuu me duket e pa besueshme!...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tė vėrtetat e hidhura rreth meshkujve
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 06-04-2012, 06:50 PM
 2. Gjumi fshin kujtimet e kėqija
  Nga vaaldr1n nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 04-12-2011, 12:57 AM
 3. Gėnjeshtrat e hidhura tė VIP-ave pėr 1 Prill
  Nga ulkina nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-04-2011, 01:57 PM
 4. Kujtimet e dashurisė
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2009, 12:09 PM
 5. Shpiket ilaci qe zhduk shenjat e trupit
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-04-2009, 10:02 AM

Etiketat pėr kėtė Temė