Manester Junajtid ėshtė skuadėr spekaklesh, kurse portieri Van Der Sar njeri rekordesh. Nė minutėn e 18 tė pjesės sė parė ndaj Fulhamit, Va Der Sar ka kaluar rekordin e ish-portierit tė Atletiko Madridit, Abel, i cili nė sezonin 1991-1992, qėndroi 1275 minuta pa pėsuar gol. Portieri holandez ka arritur nė kuotėn e 1302 minutave. Nė Europė i mbetet vetėm njė rekord: ai i Verlinden, ish-portierit belg tė Bryzhit, i cili nuk ka pėsuar gola pėr 1390 minuta. Ėshtė akoma mė larg rekordi absolut, qė mbahet nga ish-portieri i Vasko de Gamės, Mazaropi, me 1816 minuta. Rekordi absolut ėshtė shėnuar nė sezonin 1977-1978 nė Brazil dhe ka hije dyshimi pėr kundėrshtarėt e Vaskės, qė nuk kanė qenė tė nivelit tė lartė.