Receta Gatimi

Problem me Antivirusin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 22
  1. #1
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30

    Problem me Antivirusin

    Pershendetje,kam nje problem qe kafilluar te me shqetesoje shume dhe te me boje nervoz,kompjutri im ka disa kohe qe ka filluar te ngadalsohet shume gje qe te cilen me perpara se kam pasur, une perdor windows xp sp3 ramin e kam 3gb dhe gjerat e tjara i kam me se normale me nje fjale nuk me vjen gje nga memoria ose nga ngarkesa qe ka kompjutri,ka raste qe kur jam duke punuar dhe me ngec kompjutri dhe duhet te pres pak deri sa te cbllokohet,por kam vene re dicka sa her qe beje Antivirusin Pause Prtection cdo gje kthehet ne normalitet nuk ngec me dhe nuk ngadalsohet,Antivirus perdor Kaspersky (7.0.1.325) me licens te rregullt (origjinale)une me mendjen time them se cdo gje vjen nga antivirusi ai me sjell keto brobleme.Si mund te veproj te ndrroj Antivirusin apo?....., me Antivirusin jam i kenaqur skam pasur probleme me viruse me pelqen si antivirus, dhe sme pelqen ta ndrroj,por dhe keshtu nuk mbahet kompju...

    Si me keshilloni te veproj

  2. #2
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Shkarko Process Explorer dhe si ne skemen meposht gje cili proēes ka grafikun me te lart, qe dmth proēesi qe te rendon me shume pc-ne.




  3. #3
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Ka disa nga pak Reno por Antivirusi dhe explorer.exe jane kryesoret.

  4. #4
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Athinė, Greqi
    Postime
    548
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    10
    Shpeshherė pėr tė mos thėnė qė pjesa mė e madhe e antiviruseve ka njė aktivitet nė background. Dmth skanon kompjuterin nė heshtje pa nxjerrė ndonjė dritare lajmėruese. Unė kėtė problem e kam hasur kur kam instaluar BitDefender i cili ėshtė po aq i rėndė sa edhe Kaspersky. Kėrkohet njė fuqi kompjuterike e mirė qė ti pėrballojė. Nuk e di nėse Kaspersky ka ndonjė opsion qė aktivizon skanimin nė heshtje por ti kėrkoje njėherė dhe provo ta ē'aktivizosh kėtė opsion.

    Ėshtė pak me rrezik kjo punė por meqė Kaspersky mbahet si antivirus i mirė uroj ti kapė viruset pėrpara se ata tė jenė futur brenda. Nėse ē'aktivizon skanimin nė heshtje dhe kjo gjė tė sjell njė funksionim tė mirė tė pc, je i detyruar tė skanosh mė shpesh kompjuterin.


    Kalofsh mirė.

  5. #5
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Permasat e PC une i kam te standartit me te larte,prandaj me ben cudi,ate funksion qe thua ti ja kam hequr qe skanon pc ne heshtje por prab e ben,une qe ne fillim Kasperin kam perdor dhe se kam kthyer ndonje her dhe po kete version te Kasperit dhe sme ka dhene asnje problem, por u be disa dit qe po me shqeteson.
    Faliminderit Peniel

  6. #6
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Mund te ndodhi, pershembull ne kompjuterin tim me pak burime harxhon Norton 2008 sesa Kaspkersky, si dhe me kete te fundit kam probleme me konpatibilitetin.

    Ruaj diku serialin e kaspersky dhe hiqe si antivirus. Shiko ndryshimin pa antivirus instaluar duke patur kavon e internetit te stakuar.

    Por para se te besh keto gjera, provoje nje here si funksionon kompjuteri duke i fikur windows update dhe me antivirus aktiv.

  7. #7
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Pa antivirus punon normalisht shume mire dhe i shpejt,dhe nje gje kur ngec ndonje here une stakoj antivirusi ne moment lirohet,jam i sigurt 100% Antivirusi e ka,po nje gje me ben pershtypje pse ka filluar te ma bej tani sepse une kasperin kam kohe qe e perdor dhe sme ka dhene problem ndonje here.

  8. #8
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Athinė, Greqi
    Postime
    548
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    10
    Shiko. Ka mundėsi tė ketė ndonjė problem nga ndonjė update qė ka bėrė. E mira ėshtė tė kontaktoje me ata tė Kasperksy. Dėrgoju njė e-mail dhe thuaju problemin qė ke dhe kur ke filluar tė kesh problem me ngadalėsimin e kompjuterit. Besoj se nuk do jesh i vetmi qė e ke kėtė problem.

    Kalofsh mirė.

    ns

  9. #9
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Ok faliminderit sme kishte shkuar ne mendje kjo ate do bej.

  10. #10
    i/e rregjistruar 20% Maska e rrugaci i vogel
    Anėtarėsimi
    Feb 2009
    Postime
    166
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16

    Probleme me antivirusin tim "Norton 360"

    Pasi ndoqa te gjitha udhezimet e dhena tek videoja ne kete forum "Si te bejme windowsin geniune" pashe qe antivirusi im "AVG" skadoi dhe une instalova nje antivirus tjeter "Norton 360" por pasi e instalova edhe ky me nxorri probleme pasi me jep me te kuqe opsionin "identity Protection" dhe se di cme nxjerr ca gjera rreth kopjes se windowsit dhe opsioni "backup" me ngjyre portokalli dhe thote set up now, e provova por nuk arrita ta bej. Ju lutem me ndihmoni qe ta rregulloj kete problem me antivirusin tim.
    Ju faleminderit!

  11. #11
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Nqs je duke perdour Internet Explorer, mjafton te ulni sigurin per "Identity Protection", gjej ku fiket phishing filter. Sa per backup (varet nqs ti do te ruash nje kopje te fileve tuaj) mund ta impostosh sipas preferences ose ta disativosh.

  12. #12
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Athinė, Greqi
    Postime
    548
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    10
    Norton 360 ka opsionin e backup por pėr kėtė duhet tė paguash sepse bėn backup on-line nė serverin e tyre. Nuk ka edhe aq rėndėsi kjo. Personalisht me Norton 360 nuk do ndjeja edhe aq siguri dhe nė pėrgjithėsi me Norton.

  13. #13
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Pershendetje;

    Kam serialin e Antivirusit Kaspersky deri ne 2010 te rregullt genuine,por kur e hoqa antivirusin per ta vendosur perseri se me doli nje problem nuk po di si ta aktivizoj serialin,e vendos serialin ne notepad dhe e ruaj me prapashtesen .reg por nuk e merr,e kam provuar dhe nje here tjeter duke e kopjuar serialin e vlefshem nga antivirusi ne notepad duke ruajtur me prapashtesen .reg por prap nuk e merr,kuptohet duke e hequr serialin qe egziston.

    Mos duhet ruajtur me ndonje prapashtese tjeter apo si te veroj.

  14. #14
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Nuk me kujtohen mundesite, bej nje foto faqes kur rregjistron ēelesin dhe te them ēfare mund te besh!

  15. #15
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Keshtu me del Reno,identike,ky eshte kaspersky 2009 por dhe ke 7 keshtu me del,ky key qe une bej ne notapad dhe e ruaj .reg e shoh te kasperi dhe me kete key aty thote qe eshte e vlefshem deri ne fund te muajit ....por tani po me mbaron dhe une kam origjinalin deri ne 2010 por tani spo mundem me e regjistru dot,por kur e kam downloaduar po me kete key eshte regjistruar,nuk e di sa me kupton.




  16. #16
    Shtyp Alt+F4!!!!! 10% Maska e genocid
    Anėtarėsimi
    Apr 2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    83
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    mos luaj kot me regeditin. me degjo mua: perdor nje program te quajtur 'SpeedItUp Free'

    Downloado ketu

    Beji defragmentim hdd dhe clean ram e ato qe thote aty. E kam menyre te testuar 100%

    process explorer e kam perdorur vete ne qendra interneti. me shume ta ngadaleson pc sesa te ndihmon per ta shpejtuar.

  17. #17
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Kliton nuk ke ndonje opsion aty duke e vene ēelesin direkt jo ne file .reg?

  18. #18
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Jo e ka vetem me file.reg dhe online por online duhet te jete cels kastile per online,por ska problem se mora versionin final dhe shkoi ne rregull,gjithsesi faliminderit shume prej teje Reno.

  19. #19
    i/e rregjistruar 10% Maska e pirro
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    53
    Reputacioni
    0
    A din ndokush qe te me tregoj se a ka ndonje menyre per te ditur se a kemi ndonje virus ne komp. tone apo ndonje lloj infektimi, sepse mund te ndodh qe anti-virusi te mos e kap ndonje virus.

  20. #20
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Athinė, Greqi
    Postime
    548
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    10
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga pirro Lexo postimin
    A din ndokush qe te me tregoj se a ka ndonje menyre per te ditur se a kemi ndonje virus ne komp. tone apo ndonje lloj infektimi, sepse mund te ndodh qe anti-virusi te mos e kap ndonje virus.
    Mund tė bėsh njė skanim on-line qė ofrojnė antivirusa tė ndryshėm:

    ESET apo NOD32

    http://www.eset.com/onlinescan/


    Kaspersky

    http://www.kaspersky.com/virusscanner

    BitDefender

    http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html


    Kėta janė pėr mendimin tim antivirusat mė tė mirė. Shpresoj tė kryesh punė.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

  1. Testoni sa i sigurte eshte antivirusin juaj
    Nga 3r1k0 nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 21-09-2011, 03:24 PM
  2. Problem me Dvd-rom
    Nga Atlantis nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 08-09-2011, 01:21 PM
  3. Si te Testojm Antivirusin
    Nga Kliton nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
    Pėrgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 24-01-2010, 10:00 PM
  4. Kam nje problem me PC
    Nga nikaqendrim nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 01-06-2009, 08:12 PM