Kaka ne Derbi Riaftėsimi nė kohė rekord


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Kaka ne Derbi Riaftėsimi nė kohė rekord

  Receta Gatimi  Ndoshta nuk ėshtė e vėrtetė, por nė Milano duan ta besojnė. Kaka nė derbi me Interin! Ėndėrr, utopoi dhe deri ēmenduri. Por mjafton ta mendosh pėr tė ngritur moralin dhe pėr tė sjellė humorin nė kampin kuqezi. Pas pesimizmit tė ditės sė dielė, kur u tha se Kaka do tė mungojė pėr 15 ditė, optimizmi vjen nga fjalėt e Zhan Pierr Merseman, mjek i MilanLab. “Kaka ėshtė shumė mė mirė, reagon ndaj kurave dhe nuk po ndien dhimbje nė kėmbė. Nesėr (sot) mund tė provojė tė vapojė. Pastaj do tė shikojnė nėse do tė jetė i gatshėm pėr derbin, tė paktėn pėr nė pankinė. Gjithsesi, ėshtė ende herėt pėr tė folur me saktėsi.” Shokėt e skuadrės, qė e kanė parė tė pedalojė, mendojnė se ai ndien akoma dhimbje. Situata do tė vėzhgohet me kujdesin mė tėmadh ditė pas dite. Edhe nėse do tė jetė nė fushė me Interin, nuk do tė mund tė shikojmė Kakanė nė formėn mė tė mirė. Aq mė tepėr nė terrenin e “San Siros”, ku tė dielėn ka qenė i detyruar tė ndėrrojė kėpucėt. Nė vend tė atyre me 13 taka Kaka ka veshur ato me gjashtė taka, qė nuk i ka qejf aspak. Pikėrisht pėr shkak tė terrenit Kaka ėshtė dėmtuar vetė, duke u mbėshtetur keq nė tokė.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Dorėrzohet Kaką, s’luan nė derbi  Janė shuar pėrfundimisht shpresat pėr tė parė Rikardo Kakanė nė fushė nė derbi me Interin. Pas shenjave pozitive tė filljavės, Kaka nuk ėshtė stėrvitur as sot, duke iu nėnshtruar terapisė pėr kalimin e dėmtimit. Madje Kaka ėshtė larguar duke ēaluar nga fusha e stėrvitjes. Nė kėtė pikė jo vetėm qė nuk do tė jetė me Interin, por mund tė mungojė nė ndeshjen e parė tė Kupės UEFA me Verderin nė transfertė. Nė mungesė tė Kakasė trajneri Anēeloti duhet t’i besojė Ronaldinjos, i cili rezultoi deciziv nė ndeshjen e fazės sė parė, pasi qe autori i golit tė vetėm qė i dha fitoren Milanit. Njė lajm i mirė pėr Milanin ėshtė aktivizimi i Kaladzes pėr 90 minta me kombėtaren e tij ndaj Irlandės sė Trapatonit. Pėrjashtohet mundėsia e aktivizimit tė Nestės, qė megjithėse po stėrvitet me grupin, ėshtė larg formės sportive.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kaka: Nuk isha vetvetja
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:54 PM
 2. Kaka, nė kopertinėn e Fifa 11
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-08-2010, 01:24 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-01-2010, 01:00 AM
 4. Kaka: Gjithmonė do tė jem fans i Milanit
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 01-07-2009, 12:35 PM
 5. Kaka i Milanit u be baba
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-06-2008, 11:52 PM