Sportet sipas shenjave tė horoskopit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Sportet sipas shenjave tė horoskopit

  Receta Gatimi  Dashi

  Impulsiv, dinamik, nuk frikėsohet, i adhuron garat dhe fitoret. Deshtė janė tė lindur pėr, pothuajse, tė gjitha sportet luftarake, ndaj tė kėshillojmė qė energjinė tėnde tė madhe prej dashi ta shpenzosh nė karate, taekwondo, boks ose kikboks. Pėr dallim nga peshqit, peshoret ose virgjėreshat, deshve nuk u pengon “era” e mashkullit, i duan muhabetet e meshkujve nė lokalet e veshjes, ndėrsa kur humbin inatosen, por, megjithatė, nė fund me armikun e rreptė do tė shkonin nė pije.

  Demi

  Pėrveēse janė fizikisht tė fortė, demat kanė edhe njė vullnet tė paparė (njė eufemizėm pėr kokėfortėsinė). Je i gatshėm qė ta mposhtėsh ēdo pengesė, edhe po qe nevoja ta bėsh kėtė njė mijė herė. Trajnerėt pėr shkak tė kėmbėngulėsisė sė tij tillė tė adhurojnė, por kur nuk dėshiron ta dėgjosh kėshillėn e tyre me dėshirė do tė ta jepnin njė shqelm by.... Ti vazhdon sipas tėndes! Rezultatet mė tė mira do t’i arrish nė luftė me kronometrin. Sportet qė mund tė thuhet se janė krijuar pėr ty janė vrapimi nė shtigje tė shkurtra, vrapimi me pengesa (pėrgjithėsisht atletika), sikundėr edhe noti.

  Binjakėt

  Pėr binjakėt thuhet se janė dyfytyrėsh. Kjo ėshtė njė shpifje e pastėr, nė tė vėrtetė i majti nuk e di se ēfarė bėn i djathti. Njė shaka e vogėl. Ajo qė ėshtė e mirė te binjakėt ka tė bėjė me faktin se mund t’i bėjnė disa punė njėkohėsisht, mund tė jenė tė pėrqendruar sa nė reagimin trupor, po aq edhe nė reagimin mendor. Me siguri se kėta dy komponentė i tėrheqin nė mėnyrė tė barabartė. Ja zgjidhja: sporti i vėrtetė pėr ty ėshtė golfi, ose bilardoja. Pak matematikė, njė lėvizje e vėrtetė me kėrdhokull… dhe kaq!

  Gaforrja

  Pėr ty nuk ėshtė e sigurt beteja me kronometrin. Gjithēka qė kėrkon shpejtėsi, vendimi i shpejtė dhe reagimet e pėrnjėhershme, do ta shkatėrrojnė nevojėn tėnde tė natyrshme pėr qetėsi dhe stabilitet. Takimi yt me sportin mė sė shpeshti zhvillohet nėpėrmjet tė zgurdulluarit tė syve nė ekranin e vogėl dhe nė rastin mė tė mirė nė monitorin e kompjuterit. Mirėpo, tani ėshtė koha pėr ndryshime. Kuptohet jo tė pėrnjėhershme. Shpirti i gaforres kėtė nuk do tė mund ta pėrballonte. Natyrės tėnde ėndėrrimtare mė sė miri do t’i pėrgjigjej tėrheqja nė njė shkretėtirė. Prandaj tė kėshillojmė qė tė regjistrohesh nė ndonjė kurs tė lundrimit.

  Luani

  Luanėt e duan luftėn, shkėlqimin dhe flakėrimin. Janė prijės tė shkėlqyeshėm. Nėse tashmė nuk je bėrė kapiten i ndonjė ekipi tė futbollit ose tė basketbollit, tė propozojmė qė tė shkėlqesh nėn reflektorėt e kokenrollit akrobatik. Ky ėshtė sporti i vėrtetė pėr ty. Kėrkon koordinim tė shkėlqyeshėm, udhėheqje, forcėn e duarve pėr ta ngritur partneren, buzėqeshjen bindėse pėr gjyqtarėt dhe pėr publikun, gjė qė ėshtė edhe mė e rėndėsishme. Ndoshta nė fillim do tė ankohesh pėr shkak tė veshjes vezulluese, por shpejt do tė pėrfshihesh nė vendimet pėr ngjyrat dhe dizajnin.

  Virgjėresha

  Preciz, pedant, krenar pėr intelektin e tij...kėto janė cilėsitė qė do ta orientojnė drejt sportit tė vėrtetė. Sigurisht nuk e do tollovinė, turmėn e cila vrapon kėtu-atje (kjo ty tė duket shumė e paorganizuar), polemikat dhe shpjegimet lidhur me atė se kush ėshtė mė i fortė. Nėse veē duhet tė shpjegohesh mbi diēka, atėherė kjo ėshtė mė sė shpeshti lidhur me markėn e pajisje sportive (e cila duhet tė jetė ndėr mė tė mirat). Sporti i cili nėnkupton baltėn dhe gjunjėt e dėmtuar sigurisht se nuk ėshtė pėr ty. Pėr ty janė sportet e bardha, sikundėr janė tenisi ose skerma, por bėn edhe shahu (nė rast se luan me figura tė bardha).

  Peshorja

  Pjesėtarėt e shenjės sė peshores janė artistė. A e ndien se shpirti yt kėrkon harmoninė e lėvizjes tė shoqėruar me trupin e bukur? Sportet e vėrteta pėr ty janė: kėrcimet nė ujė ose patinazhi artistik. E vetmja gjė qė do tė mund tė tė pengonte nė rrugėn tėnde drejt ndonjė medaljeje ėshtė rreptėsia dhe qėndrimi tepėr kritik ndaj vetes. Meqenėse peshoret e duan punėn ekipore, mė sė miri do ta kishe nėse do ta zgjidhje ndonjė sport qė pėrfshin njė partnere tė bukur (ta zėmė patinazhin nė ēifte) dhe shumė thashetheme pas treningut.

  Akrepi
  Sporti mė i mirė pėr akrepat ėshtė seksi. Ose tė paktėn ndonjė sport nė tė cilin do tė ndiheshe seksi: pėr shembull hokeji, ose motokrosi. Mė shumė se sa vetė gara do tė eksitojė veshja e gjithė atyre pajisjeve qė do tė ta japin ndjenjėn e forcės dhe tė sigurisė. Pėrveē pajisjes, tė tėrheqin edhe hulumtimet dhe paqartėsitė. Pėr ty sport ideal ėshtė spelologjia, zhytja nė errėsirė me pėrplot pajisje mbi vete…

  Shigjetari
  Ti je njė tip i vėrtetė sportiv. Ke energji tė shumta, di t’i orientosh drejt, tė shoqėron entuziazmi dhe vullneti i mirė. Sportin tė cilin e pranon e ēon deri nė fund. Ti je nga ata qė do t’i mblidhnin tė gjitha tė dhėnat e mundshme nė internet (duke pėrfshirė edhe barsoletat pėr atė sport), qė armatosen me literaturė dhe qė i nxisin miqtė qė t’u bashkohen. Secila shigjetė e jotja do ta godasė cakun. Shmangi sportet nė tė cilat guximi mund tė vihet nė sprovė (lartėsia e madhe, shpejtėsia dhe tė ngjashme). Pėrmbaju sporteve ‘tė rėndomta’ ekipore, nėse do qė tė kėnaqesh vetė dhe njerėzit pėrreth teje.

  Bricjapi

  Sikundėr edhe bricjapėt e tjerė, edhe ty tė veēojnė serioziteti, kėmbėngulėsia dhe qėndrueshmėria. Nuk je ndonjė tip shumė i shoqėrueshėm, ashtu qė disa sporte ekipore nuk janė pėr ty. Ti duhet tė dalėsh nė natyrė. Mė sė miri e ke nė bjeshkė! Sportet e vėrteta pėr ty janė, kroset, vrapimi i orientuar, ose alpinizmi. Mirėpo mos u ngjit menjėherė nė Everest. Nėse nuk je nė formė tė shkėlqyeshme, bartja e ēantės sė mbingarkuar dhe ndezja e muskujve do tė ta rrėmbejnė gjithė kėnaqėsinė e bjeshkatarisė. Nisja nė fillim tė vraposh nėpėr kodrinat e vogla rreth shtėpisė, pėrdori shkallėt nė vend tė ashensorit dhe mos harro qė tė shtrihesh sė gjati mirė para dhe pas ushtrimeve! Pavarėsisht se do qė tė djersitesh vetėm, nėse ngjitesh nė kodra gjithsesi merre dikė me vete.

  Ujori
  Jokonvencional, sharmant, origjinal, i prirė pėr ekzibicionizėm. Nėse nuk je nga ata tipa tė cilėt varen nga adrenalina, sporti yt i vėrtetė ėshtė brixhi. Megjithatė, nėse u pėrket tė tjerėve, atėherė vėre helmetėn, mbrojtėset dhe sprovoje veten nė trials, paraguajding dhe planerizėm. Si shenjė e vėrtetė ajrore, adhuron tė jesh nė ajėr, t’i kundėrvihesh gravitetit. Kujdes vetėm qė liciditeti yt tė mos shndėrrohet mė marri (lexo: ruaje kokėn). Sigurisht se nė asnjė sport nuk do tė mund tė qėndrosh aq gjatė qė t’i arrish disa rezultate, mirėpo kjo as qė ėshtė e rėndėsishme. Derisa tė tjerėt, nė saje tė kėmbėngulėsisė, do tė fitojnė medalje, ti do t’i pėrshėndesėsh nga lart duke fluturuar me balon.

  Peshqit

  Dikush do tė thoshte se peshqit janė tė lidhur me disa sporte nė ujė – por jo! Peshqit janė aq tė ndjeshėm, enigmatikė, tė prirė pėr komplikime dhe misticizėm, ashtu qė ėshtė vėshtirė ta gjesh njė sport qė tė mos i dėshpėronte. Pėr kėtė mė sė miri ėshtė qė ta shtrosh qilimin tė marrėsh frymė thellė dhe ta fillosh jogėn. Ose pilatesin. Nė kėto peshqit mund tė jenė aq tė suksesshėm sa nga nxėnės shpejt bėhen mėsues. Nėse, megjithatė, e urren kėtė lloj tė ushtrimeve dhe mendon se nuk ėshtė mjaft maēo, atėherė provoje veten edhe nė shenjėtari ose shigjetari. Vetėm mos qaj kur tė humbėsh.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Flm, ēfare nuk nxjerr mileti

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  ky horoskopi nuk qenka i vertete per te gjithe njerezit.
  epo sport me koti se ai i akrepit, nuk kishte si t'i qellonte

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Per mendimin tim te gjithe horoskopet sjane te vertet,por nje %-ndje te vogel hahet pak,megjithate njerzit i degjojne me kureshtje dhe ecin me hamendje sikur eshte ashtu me te vertet dhe ashtu do i kaloj dita,muaji ose viti si thote oroskopi pavarsisht se nuk e besojne.
  Me aq sa kuptova une ky horoskop anon pak nga ana humoristke,dhe eshte me i argetushem me duket mua personalisht,prandaj vendosa dhe ta postoj.


  Binjakėt

  Pėr binjakėt thuhet se janė dyfytyrėsh. Kjo ėshtė njė shpifje e pastėr, nė tė vėrtetė i majti nuk e di se ēfarė bėn i djathti. Njė shaka e vogėl. Ajo qė ėshtė e mirė te binjakėt ka tė bėjė me faktin se mund t’i bėjnė disa punė njėkohėsisht, mund tė jenė tė pėrqendruar sa nė reagimin trupor, po aq edhe nė reagimin mendor. Me siguri se kėta dy komponentė i tėrheqin nė mėnyrė tė barabartė. Ja zgjidhja: sporti i vėrtetė pėr ty ėshtė golfi, ose bilardoja. Pak matematikė, njė lėvizje e vėrtetė me kėrdhokull… dhe kaq!

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e rrugaci i vogel
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  166
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Demi

  Pėrveēse janė fizikisht tė fortė, demat kanė edhe njė vullnet tė paparė (njė eufemizėm pėr kokėfortėsinė). Je i gatshėm qė ta mposhtėsh ēdo pengesė, edhe po qe nevoja ta bėsh kėtė njė mijė herė. Trajnerėt pėr shkak tė kėmbėngulėsisė sė tij tillė tė adhurojnė, por kur nuk dėshiron ta dėgjosh kėshillėn e tyre me dėshirė do tė ta jepnin njė shqelm by.... Ti vazhdon sipas tėndes! Rezultatet mė tė mira do t’i arrish nė luftė me kronometrin. Sportet qė mund tė thuhet se janė krijuar pėr ty janė vrapimi nė shtigje tė shkurtra, vrapimi me pengesa (pėrgjithėsisht atletika), sikundėr edhe noti.


  Mua me doli tamam demi skam kundershtime per kete horoskop!

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13
  Peshqit

  Dikush do tė thoshte se peshqit janė tė lidhur me disa sporte nė ujė – por jo! Peshqit janė aq tė ndjeshėm, enigmatikė, tė prirė pėr komplikime dhe misticizėm, ashtu qė ėshtė vėshtirė ta gjesh njė sport qė tė mos i dėshpėronte. Pėr kėtė mė sė miri ėshtė qė ta shtrosh qilimin tė marrėsh frymė thellė dhe ta fillosh jogėn. Ose pilatesin. Nė kėto peshqit mund tė jenė aq tė suksesshėm sa nga nxėnės shpejt bėhen mėsues. Nėse, megjithatė, e urren kėtė lloj tė ushtrimeve dhe mendon se nuk ėshtė mjaft maēo, atėherė provoje veten edhe nė shenjėtari ose shigjetari. Vetėm mos qaj kur tė humbėsh.


  nuk me perafersohet fare

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e bujarkaleshi
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  jaja deri diku jan gjera te bukura nga ky horoskop

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  me ket i bjen qe lionel messi te qeka per lundrime

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Peshqit

  Dikush do tė thoshte se peshqit janė tė lidhur me disa sporte nė ujė – por jo! Peshqit janė aq tė ndjeshėm, enigmatikė, tė prirė pėr komplikime dhe misticizėm, ashtu qė ėshtė vėshtirė ta gjesh njė sport qė tė mos i dėshpėronte. Pėr kėtė mė sė miri ėshtė qė ta shtrosh qilimin tė marrėsh frymė thellė dhe ta fillosh jogėn. Ose pilatesin. Nė kėto peshqit mund tė jenė aq tė suksesshėm sa nga nxėnės shpejt bėhen mėsues. Nėse, megjithatė, e urren kėtė lloj tė ushtrimeve dhe mendon se nuk ėshtė mjaft maēo, atėherė provoje veten edhe nė shenjėtari ose shigjetari. Vetėm mos qaj kur tė humbėsh.

  Ja kane kputur kot,mua p.sh.me pelqen shume po shume futbolli,por nuk luaj se jam femer!...

 10. #10
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Virgjėresha

  Preciz, pedant, krenar pėr intelektin e tij...kėto janė cilėsitė qė do ta orientojnė drejt sportit tė vėrtetė. Sigurisht nuk e do tollovinė, turmėn e cila vrapon kėtu-atje (kjo ty tė duket shumė e paorganizuar), polemikat dhe shpjegimet lidhur me atė se kush ėshtė mė i fortė. Nėse veē duhet tė shpjegohesh mbi diēka, atėherė kjo ėshtė mė sė shpeshti lidhur me markėn e pajisje sportive (e cila duhet tė jetė ndėr mė tė mirat). Sporti i cili nėnkupton baltėn dhe gjunjėt e dėmtuar sigurisht se nuk ėshtė pėr ty. Pėr ty janė sportet e bardha, sikundėr janė tenisi ose skerma, por bėn edhe shahu (nė rast se luan me figura tė bardha).
  Shahu me pelqen goxha por do te shtoja edhe notin e kam shume qejf.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 29-09-2013, 10:15 PM
 2. Si i perjetojme ndarjet sipas Horoskopit!...
  Nga erinda nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-07-2013, 07:41 PM
 3. Puthjet sipas shenjes se Horoskopit
  Nga EMAUS nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 16-10-2012, 11:15 PM
 4. Profesioni sipas horoskopit
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 02-03-2012, 12:31 PM
 5. Sharmi i dashurisė i shenjave tė horoskopit
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 11-02-2012, 02:20 PM