Si tė bėjmė modele tė ndryshėm thonjėsh me lule - Hap pas hapi me foto


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Si tė bėjmė modele tė ndryshėm thonjėsh me lule - Hap pas hapi me foto

  Si tė bėjmė model thonjėsh me lule 3D - Hap pas hapi

  Mė poshtė keni tė ilustruara me foto sesi mund tė bėni njė model thonjėsh hap pas hapi dhe lule 3D. Thonjėt e mėposhtėm janė thonj artificial me tip, tė punuar me akrilik (acrilic nails) dhe gel.

  1. Hapi i parė

  Pasi keni ngjitur tip dhe keni limuar lidhjen e tip me thoin tuaj qė tė mos duket dhe tė jetė bėrė njė me thoin tuaj, punojeni me akrilik dhe limojeni nė formėn qė duhet.
  2. Hapi i dytė

  Bėjmė njė model french... vazhdon kėtu
  http://www.bukuri.com/si-te-bejme-mo...-pas-hapi.html

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Si mund ti lyejmė thonjėt - French i kuq me zemra tė vogla - model thonjėsh hap pas hapi.

  1. Hapi i parė

  Pasi keni ngjitur tip dhe keni limuar lidhjen e tip me thoin tuaj qė tė mos duket dhe tė jetė bėrė njė me thoin tuaj, punojeni me akrilik dhe limojeni nė formėn qė duhet.  2. Hapi i dytė

  Bėjmė french me ngjyrėn e kuqe nė trashėsinė qė duam.
  Pėr tė parė vazhdimin klikoni kėtu http://www.bukuri.com/si-mund-ti-lye...-pas-hapi.html

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Shume te bukra te gjitha modelet,me pelqyen shume.

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  flm shume te papame do i kem parasysh

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Po afron dita e martesės tuaj dhe ju jeni tė shqetėsuara se nuk keni thonj tė bukur? Mos u shqetėsoni. Ne kemi njė zgjidhje pėr ju qė tė keni duar dhe thonj tė bukur ditėn e martesės qe do tė vjedhin vėshtrimet e tė ftuarve tuaj.

  Mė poshtė keni tė ilustruara me foto sesi mund tė bėni njė model thonjėsh pėr nuse hap pas hapi. Thonjėt e mėposhtėm janė thonj artificial me tip , tė punuar me akrilik (acrilic nails) dhe gel.

  Drejtohuni nė njė sallon bukurie qė tė shndėrrojnė duart tuaja nė mėnyrė magjike.


  1. Hapi i parė

  Limojmė thonjėt qė tė jenė tė shkurtėr dhe largojmė lėkurėn anės thonjve.  2. Hapi i dytė  Ngjisim thonjėt artificial si nė foton mė poshtė.  Pėr tė parė vazhdimin klikoni kėtu http://www.bukuri.com/si-te-bejme-nj...-per-nuse.html

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e medlina
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  diku ne ks
  Postime
  82
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  ato modelet e para mat bukura

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Edhe mua me pelqyen ma shumm modelet e para ishin me te bukura

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nje lule per....
  Nga Enkelejda_24 nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 101
  Postimi i Fundit: 06-09-2013, 05:36 PM
 2. Si ti bejme foto EKRANIT!
  Nga EMAUS nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 10-09-2012, 11:19 PM
 3. Foto: Flokė me fruta dhe lule
  Nga vaaldr1n nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-11-2011, 01:30 PM
 4. Nė moda lule shumėngjyrėshe
  Nga ulkina nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 01-05-2011, 05:27 PM
 5. Modele thonjėsh pėr nuse dhe jo vetėm...
  Nga EMAUS nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-12-2009, 07:48 PM

Etiketat pėr kėtė Temė