Kėpuca turke qė goditi Bushin, rekord shitjesh


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Kėpuca turke qė goditi Bushin, rekord shitjesh

  Receta Gatimi  Fal gjestit tė gazetarit irakian, qė hodhi kėpucėn kundėr ish-presidentit tė Amerikės, Bush, tashmė kėpucėt e Muntazar al Zeidi, janė bėrė kult. “Kėpucėt e famshme” janė tashmė tepėr tė kėrkuara nė mbarė botėn. Marka e tyre ėshtė Ducati 271, dhe janė shitur nė Irak me ēmimin fillestar 40 dollarė pala, tė cilat janė prodhuar nė Turqi nga Ramazan Baydan. Ndėrsa mėsohet se “Kėpucėt e Bush”, Ducati 271 janė tepėr tė kėrkuara nga bota myslimane. Drejtori i pėrgjithshėm i fabrikės sė kėpucėve nė Turqi, ka deklaruar: "Ish-presidenti Bush ka bėrė diēka tepėr tė mirė pėr ekonominė mediterane".
  Suksesit tė kėpucėve Ducati 271 tashmė shoqėrohet edhe nga fushata publicitare “Lamtumirė Bush, mirėsevjen demokraci" i cili ėshtė slogani i 5 mijė manifestuesve turk, anglez dhe arabė. Mėsohet ndėr tė tjera se modeli i kėsaj kėpuce ka arritur me tė vėrtetė njė bum shitjes. Nga stendat e dyqaneve e mbuluar nga pluhuri, kėpuca e zakonshme, tashme e emėrtuar Bye Bye Bush ka shėnuar njė rekord shitjesh. Merita ka qenė e gazetarit Muntazer Al Zaidi, edhe pse ai u dėnua me tre vjet burg, i fituar nė kėtė mes ka dalė prodhuesi i kėpucės, tregtari turk Ramazan Baydan. Sipas Bayden, shitjet e produktit tė ri janė shtuar me 500 pėrqind.

 2. #2
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  hahaha sa gallat duhet te marri dhe ai gazetari perqindje te fitimit se gjynaf

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  hahahaha ca snigjo .po njerezi jane budallenj harxhojn leke per budallalliqe po ca me bo se kshu jan njerzi

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e zeqqqa
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  60
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  huahuahuauha 500 % paskan pas fitim truqit

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e serena
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  9
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  po meqenese eshte dhe krize,ka bere mire!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Gatime turke?
  Nga Kliton nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 20-10-2013, 01:50 PM
 2. Trageti goditi shkėmbin pasi kapiteni u bllokua nė WC
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 03:40 PM
 3. U betua ne emer te Zotit se skishte borxh dhe e goditi rruf
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 14-11-2009, 12:03 PM
 4. Gazetari qė qėlloi Bushin me kėpucė lirohet nė shtator
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-09-2009, 06:10 PM