Shikimi i kanaleve satelitorė nė mė shumė se njė TV


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e pirro
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  53
  Reputacioni
  0

  Exclamation Shikimi i kanaleve satelitorė nė mė shumė se njė TV

  Receta Gatimi

  Si mundem me lidhe nga paketi i Digit Alb permes Ipkos me shum televizore per qe programet me i nderru ne televizor e jo ne resiver ,pasi qe tash kete paket mundem me shiku vetem ne nje TV dhe programet me i nderru vetem nga resiveri.

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga pirro Lexo postimin
  Si mundem me lidhe nga paketi i Digit Alb permes Ipkos me shum televizore per qe programet me i nderru ne televizor e jo ne resiver ,pasi qe tash kete paket mundem me shiku vetem ne nje TV dhe programet me i nderru vetem nga resiveri.

  Kjo ėshtė pak e vėshtirė tė realizohet sepse kėrkon aparatura tė tjera qė do tė thotė shpenzime tė tjera. Nėse ti e ke mundėsinė tė shpenzosh pėr njė gjė tė tillė atėhere mund tė tė japim edhe disa informacione lidhur me kėtė ēėshtje.

  Duhet tė dish se kjo ėshtė njė punė qė nuk mund ta bėsh dot ti pasi kėrkon teknik pasi ka tė bėjė me gjėra qė njė amator nuk mund ti bėjė.

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e pirro
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  53
  Reputacioni
  0
  Nese nuk e ke te veshtir dhe nese ke kohe Peniel a ka mundesi te na tregosh se sa kushton kjo gje, dhe kush mund ta kryej , apo cfar paisje duhen
  Nese ka diqka mund edhe te me lajmrosh ne mesazh privat.

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Nuk ėshtė nevoja e mesazheve private.

  Njėra mėnyrė ėshtė tė kesh dy aparate tė njėjta qė kanė mundėsinė e shpėrndarjes sė kartės. Pra, ke futur kartėn smart tek njėri aparat dhe nėpėrmjet njė antene tė posaēme dhe duke zgjdhur opsionin e shpėrndarjes brenda nė aparat, transmeton tek aparati tjetėr i cili ka edhe ai antenėn pėr marrje. Kjo ėshtė mėnyra qė ėshtė quajtur card splitter. Jo tė gjithė aparatet kanė mundėsinė e shpėrndarjes. Ki kujdes kėtu.

  Mėnyra tjetėr ėshtė po ashtu card splitter por kėsaj here kemi njė sistem tjetėr. Nevojiten pėrsėri aparate satelitorė sasi kjo qė varet nga sasia e televizorėve tek tė cilėt duam tė shikojmė kanalet satelitorė. Mėnyra ėshtė siē pėrshkruhet edhe nė figurėn mė poshtė. Kemi kartėn mėmė tė cilėn e fusim tek shpėrndarėsi dhe mė pas ai bėn transmetimin nė kartat e tjera tė vendosura nė aparatet e tjera satelitorė. Kjo ėshtė mėnyra pa kabėll por ka edhe mėnyrė tė njėjtė por me kabėll. Besoj se kjo e fundit funksionon mė mirė pasi nuk ndikohet nga transmetime tė tjera wireless.
  Mėnyra tjetėr dhe besoj mė e mira ėshtė ajo e vendosjes sė njė aparature e cila ka si funksion ''pėrkthimin'' e sinjalit satelitor nė sinjal tė zakonshėm si ai qė merret me anė tė antenės sė zakonshme televizive. Kjo aparaturė vendoset kryesisht nė hyrje tė sinjalit satelitor dhe me njė programim tė saktė ''pėrkthen'' tė gjitha sinjalet e kanaleve satelitorė qė ne kemi zgjedhur tė shohim nėpėrmjet sasisė sė LNB qė kemi vendosur nė pjatėn satelitore, nė sinjal tė zakonshėm. Kjo pėrdoret mė tepėr nė pallate me shumė apartamente dhe kėshtu kanė mundėsinė tė gjithė tė shohin kanale satelitorė pa qenė e nevojshme tė instalojė gjithsecili antenėn e tij.

  Kjo aparaturė ėshtė disi e shtrenjtė dhe kėrkon persona tė specializuar. Dhe pėr mė tepėr varet edhe nga vendi ku jeton dhe nėse kjo disponohet nė tregun vendas. Personalisht do tė tė kėshilloja shpėrndarėsin. Kontakto me njė pikė shitjeje apo instalimi tė antenave satelitore dhe pyeti pėr kėtė.

  Shpresoj tė jem bėrė i qartė.

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Ky sistemi kėtu kushton rreth 170 euro dhe mbėshtet pjesėn mė tė madhe tė kartave tė abonimit dhe sigurisht edhe Connax 5-7.


  Sistemi qė ndodhet tek figura mė poshtė kushton rreth 400 euro. Ky ka njė transmetim mė tė fuqishėm tė sinjalit dhe nė lidhje direkte arrin deri nė 2km.
  Ēdo shpėrndarės ka edhe specifikat e tij dhe nė bazė tė kėtyre specifikave varet edhe ēmimi.

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e pirro
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  53
  Reputacioni
  0
  Faleminderit shume Peniel

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e landi646
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  kam nje aparat dream 500-s kur e bleva nga dyqani me puoj mire edhe i shikoja kanalet tring me ledhje me internet sot u bllokuan kanalt kurse ato qe jane te lira me hapen munde te me thote njeri se si munde te veproje flm

 8. #8
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi646 Lexo postimin
  kam nje aparat dream 500-s kur e bleva nga dyqani me puoj mire edhe i shikoja kanalet tring me ledhje me internet sot u bllokuan kanalt kurse ato qe jane te lira me hapen munde te me thote njeri se si munde te veproje flm

  Ka plot forume satelitare te huaja ku mund te marresh linja falas, duke kryer 1 numer te caktuar postimesh, gjithashtu mund te gjesh dhe ndonje qe te fal 1 linje , klm

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si shikimi i pornografisė ndryshon trurin
  Nga landi i nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-03-2012, 12:11 PM
 2. Kodet per aparatura satelitore
  Nga angelo_custode nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 27-06-2011, 06:24 PM
 3. I kthehet shikimi pas 55 vjetėsh
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-06-2011, 08:31 PM
 4. Shikimi i dobėt, vdekje e hershme?
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-10-2009, 06:58 PM
 5. Shikimi i dashurisė!
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2009, 12:14 PM