10 arsye pse duhet ta falėnderojmė Zotin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sefedini
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  10 arsye pse duhet ta falėnderojmė Zotin

  Receta Gatimi

  1. Duhet ta falėnderosh Zotin qė nuk je nė burg!
  2. Duhet ta falėnderosh Zotin qė je shėndosh e mirė!
  3. Duhet ta falėnderosh Zotin qė ke ushqim dhe strehim!
  4. Duhet ta falėnderosh Zotin qė tė ka ruajtur nga fatkeqėsitė!
  5. Duhet ta falėnderosh Zotin qė nuk ke lindur i gjymtė!
  6. Duhet ta falėnderosh Zotin qė je i punėsuar!
  7. Duhet ta falėnderosh Zotin qė ke fėmijė!
  8. Duhet ta falėnderosh Zotin qė tė ka lindur nė kontinentin Evropian!
  9. Duhet ta falėnderosh Zotin qė tė ka dhėnė mend e dituri!
  10. Duhet ta falėnderosh Zotin qė ke njė jetė tė lumtur!

  Nėse i vėshtron dhe mediton me kujdes kėto gjėra qė nė fillim tė duken tė parėndėsishme, do ta kuptosh qė ka shumė njerėz nė kėtė botė qė i kanė dhe i pėrjetojnė kėto fatkeqėsi apo qė ėndėrrojnė t’i kenė kėto tė mira qė i ke ti.

  Po filloj me pėrshkrimin e kėtyre gjėrave njė nga njė:

  Ka shumė njerėz qė janė nė burg, kanė dėshirė tė jetojnė tė lirė, janė penduar pėr veprėn qė e kanė bėrė, por duhet ta presin afatin e pėrmbushjes sė dėnimit.

  Ka shumė njerėz qė janė tė sėmurė rėndė e qė e dijnė qė kanė pėr tė vdekur shumė shpejt por nuk mund tė bėjnė agjė kundėr sėmundjes dhe i numėrojnė ditėt qė i kanė mbetur.

  Ka shumė njerėz qė nuk kanė as strehim e as ushqim tė cilėt gėzohen kur ju ofrohet njė pjatė me ushqim falas apo njė batanije pėr ta mbuluar trupin gjatė natės.

  Ka shumė njerėz qė nė jetė u ndodhin fatkeqėsi tė njė-pas-njėshme dhe nė fund nuk mund tė pajtohen mė me jetėn dhe kryejnė vetėvrasje.

  Ka shumė njerėz qė lindin me tė meta dhe ju vie turp tė shfaqen nė publik.

  Ka shumė njerėz qė nuk janė nė punė dhe rrijnė tėrė ditėn nė shėpi ku nė shumė raste marrin kritika tė rėnda apo fjalė tė hidhura qė ia dobėsojnė edhe mė shumė zemrėn.

  Ka shumė njerėz qė nuk kanė fėmijė e qė mallin dhe dashurinė e tyre e shprehin ndaj fėmijėve tė njerėzve tjerė dhe qajnė nė vete sa herė qė shohin ndonjė ēift me fėmijė.

  Ka shumė njerėz qė jetojnė nė vende tė thata apo shkretėtira kurse ne nė Evropė kemi gjelbėrim, pemė e perime, reshje shiu e dėbore,etj.

  Ka shumė njerėz qė tėrė jetėn bėjnė punė tė rėnda fizike sepse nuk kanė qenė tė suksesshėm nė shkollė apo mėsime sepse nuk kanė mjaft inteligjencė.

  Ka shumė njerėz qė edhe pse kanė pasuri nuk bėjnė jetė tė lumtur.

  Allahu xh.sh. na kėshillon nė Kur’an:

  7:10. Ne ju vendosėm nė tokė dhe ju mundėsuam jetesėn (mjetet pėr tė jetuar), e pak prej jush po falėnderoni.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e baby
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  n`net
  Postime
  47
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  flm per kete...shume flm...

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  K.O

  ore do na lesh rehat me at kuranin tat?shko lexo iher biblen pastaj eja e fol ok?

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga qween Lexo postimin
  ore do na lesh rehat me at kuranin tat?shko lexo iher biblen pastaj eja e fol ok?

  qween secili nga ne ka bindjet e tija fetare dhe eshte i lire te shprehi mendimin dhe idete e tije ! secili nga ne beson ne fene i cili ai apo ajo ka zgjedhur ! ti beson te bibla sepse je e krishtere dhe dikush tjetr beson ne kuran sepse i perkete fese muslimane ! duhet ti respektojme bindjet fetare te secilit prej nesh panvaresisht se ato nuk bien dakort me bindjet dhe mendimet tona ! ka endesi ti respektojme te tjeret !

 5. #5
  Beni ecėn vetė... 10% Maska e chgrp9557
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  27
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Faliminderit ZOT.

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sefedini
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga qween Lexo postimin
  ore do na lesh rehat me at kuranin tat?shko lexo iher biblen pastaj eja e fol ok?
  Me duket se ky eshte komuniteti musliman prandaj po citoj vargje nga kur'ani dhe biblen e kam lexuar shume here. flm!

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ok me fal per menyren sesi te fola po thjesht nuk bie dot ne perputhje me mendimet e tua sic tha dhe anna duhet te respektojme dhe un ashu do bej

 8. #8
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Normal gween duhet ti respektojm!!!!!......

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Disa arsye befasuese pse duhet tė pini shumė kafe
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-02-2013, 09:34 PM
 2. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-04-2012, 11:02 PM
 3. 7 arsye qė duhet tė mirren parasysh pėr Firefox 4
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-02-2011, 07:01 PM
 4. 10 arsye se perse duhet te qeshim
  Nga EMAUS nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-01-2010, 04:26 PM
 5. Pengesa nė lidhje e robit me Zotin e vet
  Nga tetari nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2007, 02:46 PM