Marifetet qė pėrdorin femrat pėr tė manipuluar meshkujt


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Marifetet qė pėrdorin femrat pėr tė manipuluar meshkujt

  Receta Gatimi
  A e dini se femrat nuk luajnė ndershmėrisht, sidomos kur duan diēka dhe ju qėndroni mes tyre dhe qėllimit qė kanė? Manipulimet e femrave ndaj meshkujve janė legjendare dhe as kanė ndėr mend tė heqin dorė ndonjėherė – qė do tė thotė se, ne kemi goxha mundėsi pėr t’u pėrballur nė njėfarė mėnyre me presionin e partneres tonė.


  Edhe nėse kėrkon falje ose ndihmė, mund tė vėmė bast ajo po tenton ēdo lloj marifeti pėr tė arritur qėllimet e saja. Nėse nuk mund t’i shmangni pėrpjekjet e saj hileqare, tė paktėn mund tė zbuloni dredhitė nė veprime madje edhe fushėn e lojės, duke thyer sulmet tinėzare.

  Lotėt

  Tė gjitha femrat e dinė se mėnyra mė e lehtė pėr ta vėnė nė siklet njė mashkull ėshtė tė qajnė; jemi tė gjithė dėshmitarė se meshkujt dorėzohen automatikisht edhe me kėrkesėn mė tė paarsyeshme vetėm e vetėm tė ndalin lotėt.

  Vajzat e kanė mėsuar kėtė taktikė herėt- baballarėt u japin dhurata vajzave me sytė e pėrlotur dhe mėsuesit e shkollės e falin sjelljen e keqe nė presionin e njė shpėrthimi tepėr bindės lotėsh. Shumė gra e kanė pėrsosur varjen e buzėve dhe kullimin e syve deri nė atė pikė qė mund tė jetė shumė e vėshtirė pėr tė dalluar njė reagim tė sinqertė.


  Kundėrsulmi: kur paraqitet njė femėr qė qan, jashtė njė skenari traumatik, ėshtė ide e mirė ta shmangni veten nga situata nėse jeni dyshues pėr sinqeritetin e saj. Nuk mund tė bėni pazar me lot, kėshtu qė shmangini menjėherė.

  Mitosje dhe shpėrblim

  Ēdo femėr me tė cilėn jeni i pėrfshirė do tė ketė patjetėr njė ide tė mirė qė mbėrthen interesin tuaj; kur ajo do diēka e di saktėsisht si t’ju joshė. Mund tė vijė te ju me premtimin e biletave pėr atė koncertin qė ju keni kohė qė e zini nė gojė, me njė artikull luksi qė ia keni vėnė syrin ose mund tė bėjė pazarllėkun mė popullor, atė seksual (mendoni pėr vėmendje orale ekstra, vegla tė prapa ose akte zakonisht tė ndaluara).

  Ndėrsa meshkujt akuzohen sepse premtojnė botėn pėr tė ēuar njė femėr nė shtrat, femrat janė tė njohura se premtojnė gjithė botėn vetėm pėr diēka tjetėr.

  Kundėrsulmi: plani mė i mirė pėr sulm ėshtė tė ndėrroni muhabet dhe tė mėnjanoni aftėsinė e saj pėr t’ju gėnjyer me premtime ose t’ju shpėrblejė nėse pajtoheni me kėrkesėn e saj. Nėse ėshtė mitėdhėnėse nė dhomėn e gjumit, pėrpiquni t’i rrisni pėrpjekjet pėr ta ēuar drejt shtratit ose reagoni ndaj seksualizmit tė saj. Nė kėtė mėnyrė i prisni fuqitė qė ajo pėrdor pėr tė arritur synimet. Bėn premtime tė mėdha pėr dhurata qė bien shumė nė sy? Shkurtoni shpenzimet e atyre darkave ekstravagante dhe i thoni se po kurseni para pėr tė blerė diēka pėr veten, ajo do tė tėrhiqet sapo tė shohė se po ia paguani nė mėnyrėn tuaj- veēanėrisht nėse kurseni nė para qė zakonisht i shpenzonit pėr tė.

  Lajkat

  Egoja ėshtė me tė vėrtetė mahnitėse- funksionon e pavarur ndaj mendjes dhe shpeshherė i pėrgjigjet edhe lajkės mė tė pasinqertė dhe lėvdatave tė pėrgjithshme.

  Njė femėr qė tė mbulon me lavde- s’ka rėndėsi nėse bėhet fjalė pėr pamjen tuaj, aftėsitė nė dhomėn e gjumit, punėn... Sido qė tė jetė- pa asnjė dyshim qė ajo po nxjerr pėrfitime nga ju : me humor tė mirė dhe ndoshta pak mė shumė butėsi ose vlerėsim se sa zakonisht. Cila ėshtė pagesa pėr tė ? Meqenėse po ndiheni i vlerėsuar dhe i respektuar, ajo kupton se do tė jeni mė i gatshėm pėr t’i shkuar pas valles tekave tė saj.

  Kundėrsulmi : ėshtė e vėshtirė tė mos duash t’u besosh lajkave, por kushtojini vėmendje motiveve. Nėse nuk keni marrė asnjė kompliment pėr javė tė tėra dhe pastaj krejt papritur mbuloheni me to pikėrisht pėrpara se ajo tė kėrkojė diēka, ėshtė koha tė shpėrfillni atė qė po thotė dhe gjykoni menjėherė veprimet e saj. Nėse ėshtė lajkatare nė mėnyrė tė vazhdueshme dhe po ia kuptoni lojėn, pėrpiquni tė bini dakord me tė kur ju lavdėron nė vend qė ta falėnderoni ose tė veproni si i mbivlerėsuar. Ajo do ta qepė menjėherė me lėvdatat e tepėrta nėse kupton se ia keni kuptuar lojėn.

  Rekrutimi i shokėve

  Njė femėr finoke, nė ēėshtjen e saj pėr t’ju manipuluar, do tė shkojė drejt e nė burim - nė tė vetmin vend qė keni pėr ide dhe mbėshtetje: te miqtė tuaj. Nė njė natė kur keni dalė me miqtė, ajo mund tė pėrfitojė nga momenti kur ndodhet vetėm me ta pėr tė hedhur insinuata rreth asaj qė i kalon nėpėr mendje, gjėrat qė pėlqen dhe ide rreth gjėrave qė mund ta bėjnė tė lumtur. Qėllimi kėtu sigurisht qė ėshtė i thjeshtė. Nėse dilni me miqtė pėr tė blerė dhuratat e krishtlindjeve ose diēka pėr ditėlindjen e saj, ata mund tė imitojnė listėn e saj tė dėshiruar tė dhuratave.

  Kundėrsulmi: mund tė ndaleni nė nivelin e saj dhe tė bėni tė njėjtėn me miqtė e saj. Nė vend qė tė fokusoheni nė idetė pėr dhuratat, merrni miqtė e saj dhe tregoni anėn tuaj tė argumenteve. Nėse ata bien dakord me ju nė fenomenet pėrgjithshme qė shfaqen nė marrėdhėnien tuaj, ajo do tė ēmendet fare. Nėse miqtė e saj dalin nė mbrojtjen tuaj nė argumente, ajo ka humbur sistemin e saj mbėshtetės tė dėnglave. Tregohuni i kujdesshėm kėtu, sepse ndonjėherė kjo taktikė manipulimi do ju ēojė nė probleme, kėshtu qė trajtojeni butė.

  Provokimi i xhelozisė

  Nėse po pėrpiqet ta bėjė ēėshtje, njė femėr nuk zmbrapset nė lojėn e saj duke pėrfshirė edhe tė tjerė nė ndihmė. Nėse ėshtė bėrė tepėr flirtuese nė banakun e njė bari ose pranon pije nga tė panjohurit, duke treguar se tė tjerėt e shohin tė dėshirueshme ėshtė pėr t’ju kujtuar se ju nuk jeni loja e vetme nė qytet. Ajo hamendėson se ndiheni nė rrezik se po jua vjedhin tė dashurėn dhe kėshtu do tė pėrpiqeni mė shumė pėr tė qenė i sigurt qė ajo do tė qėndrojė me ju. Rezultati ėshtė njė mashkull mė shumė falės dhe i pavendosur mjaftueshėm pėr t’i dhėnė asaj ēka dėshiron.

  Kundėrsulmi: nuk ju sugjerojmė t’ia ktheni me tė njėjtėn monedhė duke e bėrė xheloze, sepse ndoshta nuk ia vlen aq dhembje koke. Ėshtė mė mirė t’i shpėrfillni pėrpjekjet e saj: nėse flirton me dikė pėrballė jush, thjesht pyeteni mė vonė nėse ia kaloi mirė dhe mos bėni skandal duke e qortuar . Nėse ju ka zgjuar xhelozinė, atėherė ka fituar ajo.

  Mos u dorėzoni pėr atė fytyrėn e ėmbėl tė pambrojtur...

  Mbyllje nė vetvete

  Nėse nuk po ia arrin qėllimit, ajo mund tė tėrhiqet dhe tė bėhet mė e pagatshme, e zėnė, ose mė fjalėpakė se zakonisht. Duke u larguar prej jush ajo mendon se po pyesni veten se ku i fluturon mendja ose rreth sjelljes qė ka ndaj jush. Nėse ndiheni si i pėrjashtuar nga jeta e saj, do tė filloni tė keni frikė se mos largohet. Kėshtu kupton se do tė keni mė shumė gjasa t’i nėnshtroheni vullnetit tė saj nė ēėshtjet e kundėrshtuara, do tė shfaqni angazhimin tuaj vetėm e vetėm pėr tė forcuar marrėdhėnien.

  Kundėrsulmi: i thjeshtė dhe i drejtpėrdrejtė ėshtė rregulli i ditės- pyeteni nėse ka ende dėshirė tė ketė marrėdhėnie me ju. Do tė jetė e detyruar tė pranojė se pagatshmėria e saj ose mungesa e komunikimit ėshtė marifet dhe jo shenjė e problemeve aktuale tė njė ēifti.

  Kur bėn budallaēkėn ose tė pambrojturėn

  Femrat e dinė se meshkujve u pėlqen tė jenė kalorės me parzmore tė shndritshme pėr tė dashurėn e zemrės ; ėshtė njė rol qė i lejon mashkullit tė ndihet si pėrkujdesės tė aftė, madje edhe heronj. Prandaj, edhe kur ėshtė plotėsisht e aftė pėr tė kuptuar ose tė bėjė diēka pėr veten, e di qė nėse luan budallaēkėn ose tė pambrojturėn do tė sinjalizojė kalorėsin e saj pėr t’i ardhur nė ndihmė kurdoherė qė ka nevojė ose dėshiron diēka. Pėr mė tepėr ėshtė e vėshtirė pėr tė inatoseni me tė kur ju lė tė ndiheni superior dhe ajo e varur prej jush- dy ēelėsat e taktikės pasive-agresive.

  Kundėrsulmi: ndėrsa ka momente kur ajo mund tė ketė nevojė tė shėndetshme pėr ndihmė, nuk duhet bėrė normė; ka njė diferencė tė madhe mes ndihmuesit dhe shėrbimit me kohė tė plotė. Ndihuni i lirė t’i vini nė ndihmė kur ka nevojė, por sigurohuni ta pėrfshini edhe atė nė vend qė ta merrni tė gjithė punėn pėrsipėr. Kėshtu nuk do tė ketė kohė tė ulet dhe tė pėrfitojė. Nėse ofendohet lehtė, provoni tė bėni shaka me tė dhe paaftėsinė e saj pėr tė bėrė diēka- do ta kuptojė qė ju e keni zbuluar lojėn dhe do tė aktivizojė krenarinė dhe do t’i ndėrpresė kėrkesat e vazhdueshme dhe tė panevojshme pėr ndihmė.

  Kur tė vėnė nė lojė

  Askujt nuk i pėlqen tė vihet nė lojė dhe tė luftosh nė mėnyrė tė ndershme duhet tė jetė pėrparėsi. Por ėshtė e drejta juaj tė mbroni veten nėse partnerja nis tė vėrė nė lėvizje disa nga kėto manovra. Ėshtė nė dorėn tuaj pėr tė vendosur se me cilėn nga marifetet e saj mund tė jetoni dhe me tė cilat nuk mundeni.

  Parandaloni gjėrat pėrpara se tė dalin jashtė kontrollit. Qėndroni i fortė - manipulimi mund tė funksionojė vetėm tek ata qė i shpėrfillin shenjat.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  o klintono mos na i trego te gjitha marifetet mo burr dhe ti hahaha

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e liritaa
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  29
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ahh nuk dini asgje ju per femrat si thot ajo shprehja engjell nga jash por dreq nga brenda dim shum po japim pak ka shum pak femra qe luajn ndersherisht por me e keqja eshet se nuk te besojn e per ket nuk luhet ndersherisht eh femrat din te mbrohen kurse meshkujt jooo nuk te kuptoj nuk e di se qfar problemi kan ^O)

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Horoskopi,Femrat-Meshkujt!
  Nga erinda nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 26-10-2013, 10:31 PM
 2. Si manipulojnė femrat me meshkujt!
  Nga olsii nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-11-2012, 07:43 AM
 3. Stresi tek meshkujt dhe femrat
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-03-2012, 11:47 AM
 4. Metodat qė pėrdorin femrat pėr tė manipuluar meshkujt !
  Nga landi i nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-02-2012, 03:43 PM
 5. Femrat me pijanece se meshkujt
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-02-2012, 01:29 PM